Jump to content

Polska - kraj rad ?


Guest zbig
 Share

Recommended Posts

To chyba już ostatni problem .

Kiedyś dostrzegłem , że w Polska nie jest krajem demokratycznym , gdzie większość uwzględniając też interesy mniejszości określa co i jak . Nby jest Sejm , Rząd a tak na prawdę są RADY . Rady obejmują całe życie społeczne , gospodarcze itp.

Choć nie mają uprawnień to czasem piszą akty ustawodawcze i sobie radzą w/g swoich interesów . Nie ma jednego lecz każdej z osobna .

Często Rada daje przywileje swoim członkom będące w sprzeczności z Konstytucją .

Tak z pamieci to przedstawię kilka rad . Dorzutcie następne .

1. Krajowa Rada Sądownictwa

2. Krajowa Rada Adwokatów i Radców Prawnych

3. Krajowa Rada Prokuratorów

4.Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

5. Krajowa Rada Lekarzy

6.Krajowa Rada Doradców Podatkowych

7. Krajowa Rada / czy podobnie / pracodawców prywatnych z kumplem ze szkolnej ławki ...

8.Krajowa Rada Ruchu Drogowego / lub podobnie / - kursy na prawo jazdy w zmianie

Są jeszcze bez liku inne np. autostrad , mleczarzy , rzeźników , pielęgniarek ... . Jak to ma wszystko razem działać ? Czy w tym wszystkim można zauważyć nasz interes . Przecież robią to wszystko dla naszego dobra . Mnie jakoś inaczej wychodzi , że dla swojego .

To pewnie z wrodzonego czarnowidztwa .

Link to comment
Share on other sites

Zbig ja cię proszę

:opanie:

nie gniewaj się :salu:

 

ale to jest forum ASTRO (pomimo że to Hyde Park)

 

doskonale wiem o czym piszesz :salu:

ale....

 

 

Pozdrawiam

 

Astronomia pospolita czyli Astro-oglądactwo :King:

jest ponad to

:salu:

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Już się poprawiam i nie będę . Znasz może jakieś forum od tych spraw ? :salu:

Nie ma pogody do obserwacji i dlatego z nudów te spostrzeżenia po głowie latają .

Link to comment
Share on other sites

Nby jest Sejm , Rząd a tak na prawdę są RADY .

 

Te rady o których piszesz są przejawem samorządu gospodarczego i korporacyjnego. Jest tak na całym świecie. Ja mam wrażenie że chciałbyś pełnej centralizajci jak było kiedyś. Rady mają służyć decentralizacji, ale zdarza się, że dążą tylko do ochrony pewnych interesów. Jednak czy ro źle, że ludzie się grupują żeby osiągnąć jakiś cel? Wbrew temu co piszesz działają one w ramach porządku konstytucyjnego, który został przyjęty przez Naród w referendum. Wydaje mi się, że za bardzo to uogólniasz - to nie te rady są źródłem nieprawidłowości, a brak klasy wśród elit politycznych, głownie po lewej stronie tejże sceny.

Link to comment
Share on other sites

Te rady o których piszesz są przejawem samorządu gospodarczego i korporacyjnego. Jest tak na całym świecie. Ja mam wrażenie że chciałbyś pełnej centralizajci jak było kiedyś. Rady mają służyć decentralizacji, ale zdarza się, że dążą tylko do ochrony pewnych interesów. Jednak czy ro źle, że ludzie się grupują żeby osiągnąć jakiś cel? Wbrew temu co piszesz działają one w ramach porządku konstytucyjnego, który został przyjęty przez Naród w referendum. Wydaje mi się, że za bardzo to uogólniasz - to nie te rady są źródłem nieprawidłowości, a brak klasy wśród elit politycznych, głownie po lewej stronie tejże sceny.

Niestety, w praktyce RADY, które są politycznie obsadzane przez Sejm, nie odgrywają tej roli o której piszesz. Najczęściej służą określonej partii (która ma przewagę w Sejmie)zapewnianiu kontroli nad jakąś sferą na czas dłuższy niż bieżąca kadencja parlamentu. A czasem (jedno i drugie się nie wyklucza) chodzi o synekury dla kolegów.

:(

Link to comment
Share on other sites

Najczęściej służą określonej partii (która ma przewagę w Sejmie)zapewnianiu kontroli nad jakąś sferą na czas dłuższy niż bieżąca kadencja parlamentu. A czasem (jedno i drugie się nie wyklucza) chodzi o synekury dla kolegów.

 

To twierdzenie nijak się ma do Krajowej Rady Sądownictwa - organu wybieranego przez sędziów, którzy w 99% podobnie jak adwokaci czy radcowie są apolityczni. Ja chcę wskazać, że nie wolno generalizować, że samorząd zawodowy jest zły. Analogicznie można przecież powiedzieć, że zły jest też samorząd terytorialny - gmina, powiat, województwo.

Link to comment
Share on other sites

W/g mnie Krajowa Rada Sadownictwa ma naduprawnienia sprzeczne z konstytucją . Wyłancza ludzi z pod równości prawa . Nie wiem czy w demokratycznym państwie "niezawisłość "w ocenie i wyrokach jest ponad prawem . A miałem już nie pisać . :razz:

Czy są apolityczne, nieukładowe . W zdecydowanej większości TAK . Aż tylu nie ma układów .

Link to comment
Share on other sites

OK. Nie życzę Wam tylko stanąć przed sądem który nie jest niezawisły, ale podatny na naciski innych. Z własnego doświadczenia powiem tylko, że naprawdę bardzo rzadko w praktyce zdarza się, żeby coś "załatwić" w sądzie. Z prostej przyczyny - zawsze jest jakaś instancja odwoławcza, to po pierwsze, a poza tym sędziowie są w ogromnej mierze uczciwi i obiektywni w wyrokowaniu. Pamiętajcie też że zawsze po przegranej sprawie strona najchętniej szuka uzasadnienia w jakiś - no wiecie sami. A tak naprawdę sprawa w sądach jest dość prosta: połowa wygrywa połowa przegrywa.

 

Nie mam żadnego powodu bronić sądów bo nieraz mnie krew na sali sądowej zalewa. Ale staram się doceniać niezawisłość. Szczególny autortytet mają sędziowie młodzi, którzy wbrew pozorom dobrze radzą sobie z presją zewnętrzną.

Link to comment
Share on other sites

Co powiesz o wyroku SA Katowice utrzymanym w Kasacji poprzez nierozpatrywanie sprawy w którym uznano roszczenie z tytułu rękojmi w/g pozwu kilka dni przed kupnem towaru za zasadne . Używany samochód kupiono za 20 tyś , jest sprawny 8 lat nim jeżdżą a z odsetkami ma pozwany zapłacić 60 tyś . Samochód ma być zwrócony po zapłacie tych 60 tyś . Ponadto nie jest istotne brak powiadomienia pozwanego o chęci skorzystania z rekojmi do roku od kupna / 1996 r / , nieokazanie samochodu do oględzin , nie danie do 1 naprawy . NIe ma znaczenia udowodnienie krzywoprzysięstwa w tej sprawie żonie powoda .

W miarę dowiadywania się przez powoda co powinień spełnić podmieniano akta sądowe miedzy instancjami .

Sąd Najwyższy był o tym poinformowany . Można przyjąć ,że uznał wyższość akt posiadanych nad prawdziwymi , choć łatwo jest udowodnić ich sfałszowanie i podmianę . Mam na to dokumenty i potrafię udowodnić .

Powód to emerytowany specjalista kryminolog , z-ca Naczelnika d/s Śledczych K.W. Policji , Milicji

W podmienionym pozwie pomylono się o rok z datą żądania rękojmi - dlatego przed kupnem . Tak samo myliła się sędzina z SA co relacjonowała sprawę pozostałym .

Pewnie jest zgodne z polskim prawem uzywanie niekorzystnych przepisów prawa , których nie było gdy kasacja była składana . Przedtem nie można jej było w ten sposób zbyć . To tak na marginesie

:x Zawsze jedna połowa wygrywa . Może rzut kostką ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.