Skocz do zawartości

Miejskie wojaże - Koński Łeb i Płomień


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dziki napisał:

Mateusz super zdjęcie, kurtyny pięknie pokazałeś!

Dzięki, tylko się zastanawiam, czy na pewno wszystko z tych kurtyn to twory fizyczne, a nie nierówność flata :P W szczególności intryguje mnie ten ciemny łuk w lewo w dół od jasnej gwiazdy na górze.

Godzinę temu, Duser napisał:

Podoba mi się. Bardzo dobry detal. 

Seeing był wyśmienity, choć większość ludzi ma takie fwhm, jak ja wtedy, praktycznie co noc, czego nie rozumiem... Gdyby tak było zawsze, to nic więcej nie potrzebuję :)

Godzinę temu, Duser napisał:

PS jaką masz odległość korektora od matrycy? 

To jest dobre pytanie, bo już zapomniałem :) Na pewno nieco więcej, niż 55, ale czy to 1, 2, czy 3 mm to nie powiem. Może w niedługim czasie to sprawdzę, bo muszę jeszcze dopracować tą sprawę (korektor jest wykręcony o jakieś 1,5 obrotu z gwintu, żeby go oddalić :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w kwestii mozaiki nie pomogę bo nigdy żadnej nie zrobiłem

Natomiast mogę tylko wyrazić podziw co do mega ciasnych i pięknych gwiazdek. Wspaniale pracuje Ci to z bądź co bądź chińskim newtonem REWELKA!

Mam nadzieję, że uda Ci się zebrać siarkę i tlen ale tutaj już nie musisz mieć przynajmniej rewelacyjnego seeingu. Rozważ też bin x2 dla tych ekspozycji.

hej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Niestety w kwestii mozaiki nie pomogę bo nigdy żadnej nie zrobiłem

Natomiast mogę tylko wyrazić podziw co do mega ciasnych i pięknych gwiazdek. Wspaniale pracuje Ci to z bądź co bądź chińskim newtonem REWELKA!

Mam nadzieję, że uda Ci się zebrać siarkę i tlen ale tutaj już nie musisz mieć przynajmniej rewelacyjnego seeingu. Rozważ też bin x2 dla tych ekspozycji.

hej,

Dzięki, nie wydawało mi się, że aż tak świetnie wyszło :) Tuba daje radę, jak tylko warunki jej pozwolą.

Hmm, nie myślałem o siarce i tlenie, bardziej HaRGB. Ale może skuszę się na obie wersje? Ten kadr częściej pokazuje się w RGB, niż HST, podobnie jak M42, ale w sumie możemy wspólnie łamać stereotypy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dziki napisał:

OMG przecież to f/4! @MateuszW - extra szacunek za gwiazdy :)

Dwa lata kolimacji to jest to :)

Ale nadal coś tam "ciągnie" z lewej, tutaj tego nie widać, bo pełny kadr jest dwa razy mniejszy, niż normalnie z uwagi na mozaikę i wady się kryją :) Zobacz na moim nowym zdjęciu, tu widać, o czym mówię. Choć już się tym nie przejmuję i zabawę w kolimację uważam za zakończoną. A jak chodzi o ogólną szczegółowość obrazu, to nadal marzę o fwhm poniżej 2, ale cóż, bez APO chyba nie ma szans :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 07:49, Jarzyna B. napisał:

Mam nadzieję, że uda Ci się zebrać siarkę i tlen

Wczoraj próbowałem tlenu, niestety mała przejrzystość (cirrusy?) + duże LP spowodowały całkowitą porażkę - ledwo zarys Płomienia majaczył. Zaczekam więc na lepsze warunki, lub lepsze niebo, bo jednak tlen się gorzej filtruje od LP, niż Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wessel napisał:

Zdjęcie klasa. A do mozaiki polecam PixInsight.

Dzięki! No właśnie, tylko tego dziada trzeba kupić... Żal trochę wydawać tyle kasy na raptem kilka funkcji, których potrzebuję.

Poważnie nie znajdujecie tutaj żadnych wad? :) Same pochwały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MateuszW napisał:

Wczoraj próbowałem tlenu, niestety mała przejrzystość (cirrusy?) + duże LP spowodowały całkowitą porażkę - ledwo zarys Płomienia majaczył. Zaczekam więc na lepsze warunki, lub lepsze niebo, bo jednak tlen się gorzej filtruje od LP, niż Ha.

Na tlen wybierz dobrą i przejrzystą pogodę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obszar paskudnie wygląda w HST. Zrobiłem kiedyś fotkę, ale wywaliłem ze strony bo była brzydka jak kupa :)

A co do Pixa...hm... ja obrabiam tylko Maxim-Pix-PS. Nie rozumiem dlaczego piszesz że ma tylko kilka użytecznych funkcji- ma bardzo wiele użytecznych funkcji, praktycznie w PS pozostaje kosmetyka.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 20:23, MateuszW napisał:

 

Ale nadal coś tam "ciągnie" z lewej

 

Zauważyliście że jak zazwyczaj już coś ciągnie to zazwyczaj z lewej strony :uhm: Może to niecentralna obstrukcja offsetowego LW? Musi ktoś z Was spróbować dodać przesłonę kołową tworzącą centralną symetryczną obstrukcję, wtedy się potwierdzi lub nie moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.