Skocz do zawartości

IC 59 i IC 63


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

To taka zajawka fotki, bo nie miałem kiedy skończyć Ha a nie wiem czy uda się w tym sezonie.

Veloce RH200 i ATIK ONE 9M na ASA DDM 60.

LRGB: 60:60:60:60, Ha : 4 godziny. Będzie minimum 8 godzin. Niedomiar Ha widać po ostrych krawędziach mgławicy Ha , brakuje odstępu od szumu. Poza tym tam jest wielka mgławica emisyjna, która ciągnie się daleko poza pole widzenia , o tak jak tutaj

 

BX70Bu2f09j1_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe jak ciągłe, wymieniłem raz ale masz rację, przepraszam... niestety nie mogę już zmienić w pierwszym poście ( jest jakieś ograniczenie czasowe?)

Sam nie lubię takich podmianek, po komentujący wychodzi na czepialskiego...

To jest wersja pierwotna:

BGliMSm0Wdx6_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

A to poprawka:

BX70Bu2f09j1_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, wessel napisał:

Ja wiem Antoni, że tylko Twoje zdjęcia są doskonałe.

Nie wiem dlaczego jak cokolwiek napiszę to Ty zaraz musisz się odgryzać.,głupio docinać. Zrobiłem Ci coś? Chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie, bo jeśli nie to nie będę w ogóle się odzywał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masz pisać tak merytoryczne posty " Według mnie obróbka do poprawki" to jak dla mnie możesz nie pisać nic. Taki post niczego do mojej wiedzy na temat błędów nie wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekt bardzo trudny, to już moje chyba czwarte podejście. Jakoś w końcu to wygląda ale to o wiele więcej godzin niż jakikolwiek inny obiekt.Tu są dwie trudności: halo od gammy i zakładka mgławicy z tym halo. Co praca to inaczej to wygląda. A co do obróbki gammy to też, co kto lubi. Mnie się podoba tak jak zrobiłem, niedawno Antoni pokazał inne podejście - prawie punktową gwiazdę. I tak i tak jest dobrze a w końcu ważne co to lubi.

Bardzo mi nie pasują przejścia tonalne pomiędzy mgławicą a czystym kawałkiem nieba. Ja wiem, że to tam tak wygląda, ale jest jakies takie za ostre. W celu uniknięcia takiego wrażenia ten obrazek ma celowo podniesiony poziom czerni.

Edit: Nie będę ukrywał -nie podoba mi się to zdjęcie. Muszę zrobić podejście kolejne. Pies jest pogrzebany w obróbce Ha.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.