Skocz do zawartości

Deep Sky Stacker | Only one frame (out of _) will be stacked -- Do you really want to continue?


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre! Wygenerować pliki tekstowe na przekontrastowanych zdjęciach i na ich bazie zestakować dobre oryginalne, nieruszone zdjęcia, z którymi pierwotnie DSS nie radził sobie, bo nie rozróżniał gwiazd.

Ja stosowałem inną metodę (wymyśliłem ją, gdy pomyślałem sobie, że nie zależy mi na gwiazdach, tylko na obiekcie) - białą kropką w Fitosworku "uwaryźniałem" jakieś pięć tych samych gwiazd na każdym Rawie, zapisywałem jako *.fit i to potem stakowałem - DSS już nie miał problemu z identyfikacją "gwiazd":)

PS. Mnie w tym komunikacie zawsze najbardziej śmieszy sformułowanie "do you really want?", to coś w stylu "czy naprawdę aż tak ci odbiło, że chcesz "stakować" jedną klatkę?

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcinSn napisał:

Ja stosowałem inną metodę (wymyśliłem ją, gdy pomyślałem sobie, że nie zależy mi na gwiazdach, tylko na obiekcie) - białą kropką w Fitosworku "uwaryźniałem" jakieś pięć tych samych gwiazd na każdym Rawie, zapisywałem jako *.fit i to potem stakowałem - DSS już nie miał problemu z identyfikacją "gwiazd":)

Też sposób :) 

Ja automatyzuję proces w PS dzięki temu szybko idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś stackowania w Autostakkercie? On generalnie lepiej radzi sobie z ciemnymi klatkami, ale co najważniejsze, w odróżnieniu od DSS potrafi lokalnie alignować obraz, wyrównując większe fluktuacje seeingu. Ja nie mam prawie doświadczenia w tej dziedzinie, bo zrobiłem może 3 próby, ale ten program wydaje mi się najbardziej logicznym wyborem.

Zapewne próbowałeś, pytanie powinno brzmieć raczej - dlaczego Autostakkert się nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HAMAL napisał:

Znam, używam wersji 2.6.1.4, przydaje się czasem w DS, M82 nim robiłem, ale nie ma prawdziwej derotacji, kilku sesji już nim nie poskłada :rolleyes:

Hmm, ciekawa rzecz. Robi takie cuda z rozciąganiem, a głupiego obrotu nie potrafi wykonać...

Próbowałeś wersji 3? Jest tam sporo nowych bajerów, jak choćby rozjaśnianie obrazu dla celu podglądu. I mam hipotezę, że to rozjaśnianie wpływa na alignację (lepiej "widzi"), choć potrzebuję więcej testów, aby potwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 niewiele różni się od mojej 2, ona już też posiada rozjaśnianie i tak jak piszesz potrafi ono poprawić wyrównanie klatek co w przypadku DS w tym programie czesto nie jest proste. Ale 3 nadal nie posiada prawdziwej derotacji. Posiada jedynie jej namiastkę w postaci: podaj mi jaki jest czas miedzy pierwszą i ostatniąklatką, jaka jest różnica obrotu między nimi a ja AS3 jeśli odstępy między klatkami są równiutkie, nie ma dziur na ostrzenie ani nie pochodzą z różnych sesji, postaram się zderotować ci materiał :D

To za mało :)

Do innych programów wrzucisz 300klatek bez rotacji, 200 z innym kątem i rotacją i 200 z innym kątem i odwrotną rotacją, one na podstawie gwiazd ustalą na czym stoją, poobracają klatki do referencyjnej i zestackują bez marudzenia. Np DSS tak ma :)

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.