Skocz do zawartości

Jaki statyw pod lustrzankę do astrofoto i nie tylko ?


diabel4you

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem Velbon Sherpa 600 RN z głowicą ph-157q - do lornetki 10x50 i foto idealna. Można dorwać używkę w Twoim budżecie w bardzo dobrym stanie. Na plus wysokość 170 cm + aluminiowa konstrukcja.

Oprócz tego typowo pod lustrzankę mam statyw Benro z głowicą kulową (150 cm) - taka głowica do foto jest o wiele lepsza, ale do lornetki nie używam.

Generalnie na tym i na tym wieszam 6d + 24-105 bez żadnego problemu. Do jakiego zestawu foto szukasz?

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze, to jaki sprzęt na nim chcesz umieszczać. Wszystko zależy od wagi body i słoika. Równie dobrze możesz zakupić budżetowego Camrock TH 70 i też będziesz zadowolony :) 

Ja ten Velbon kupiłem w idealnym stanie na OLX za około 200 zł. Benro mam A-158 M8, ale też jest już niedostępny i niestety jest jeszcze droższy. Jak chcesz do lornetki to odpuść głowicę kulową tego typu jak w Genesis.

Wg mnie lepiej kupić coś lepszego i używanego, niż słabszego ale nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie statyw ma służyć do astrofoto, krajobraz  lustrzanką Canona serii XXXD + obiektyw myślę do 50 mm a przyroda to lustrzanka no i obiektyw pokroju 70-300 czyli myślę 2-2,5 kg no góra 3 kg , a co do lornetki to dobrze było by żeby dało się ją podłączyć ale bądźmy szczerzy z takiego statywu to i tak pewnie wygodne lukanie to do max 45" wysokości zapewne wygodniej to z żurawiem a najlepiej plus leżak.

Wczoraj taki Genesis Gear ABT Kit dostępny był za 150 zł ewentualnie pod lornetkę dokupiło by się jakąś tanią głowicę np PZO i może by to wszystko uszło ale niestety już ktoś go zakupil :ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pod serię xxxD wystarczy ci jakikolwiek statyw - to jest lekki sprzęt. Także tutaj brałbym ekonomicznie co znajdziesz, ale z głowicą 2 lub 3D. Do lornetki brałbym coś wysokiego, Velbon przy wysokości 170 + uchwyt i lornetka pozwala na obserwację na stojąco nawet obiektów wyżej położonych na niebie :) No chyba, że masz ponad 180 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pdbije temat;)

Mam Eosa 200D i niedlugo bede na wakacjach gdzie bedzie ciemne niebo.

Chcialbym kawalek Drogi Mlecznej uchwycic;)

 

Moje pytanko jaki statyw do mojego Canona biorac pod uwage cene przede wszystkm.

Max 100 - 150 zl.

Znajde cos sensownego?

 

Moj eos to najlzejsza lustrzanka na rynku zaznaczam hehe 

A szkla jakie mam to kit 18-55 stm i 50 f 1.8 stm.

 

 

Moze ktos ma jakas niedroga uzywke co??;)

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.