Skocz do zawartości

Futro z Lisa w Jednorożcu :)


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne Twoje świetne zdjęcie. 250 minut ekspozycji to już coś, szum jest prawie niezauważalny, doskonale sobie z nim poradziłeś, albo po prostu przy tej ilości materiału go prawie nie było. Piękne gwiazdki, a jedno co bym zrobił inaczej, to dał większy kontrast, dla mnie trochę za miękko.

A tak na marginesie, żeby nie było, że Cię naśladuję, też planuję zrobić ten obiekt, na pewno w Ha, a chętnie jak pogoda pozwoli w HaLRGB bo sporo tam niebieskiego powyżej Stożka. Tylko jeszcze kwestia FOV. Ja widzę dwa podejścia: z ogniskowej 350 mm złapać całą Choinkę (klatka w pionie) i z dłuższej ogniskowej przy dobrym seeingu zrobić sam Stożek. No i jeszcze na tegoroczną zimę zaplanowałem M1 w HST więc masz szansę mnie w tym wyprzedzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, tak myślałem, że  dla niektórych osób będzie "za miękko". Ale twoja wersja jest  wręcz "dramatyczna", jakby za moment miała się rozpętać burza z piorunami. 

To może  wersja kompromisowa:

stozekHA_lum_res2.thumb.jpg.528e1c72dbd43c6e9add43366a973e27.jpg

 

Niestety szumu było sporo i trzeba było dość mocno odszumić zwłaszcza ciemne partie , ale wynikało to z bardzo kiepskich warunków podczas sesji. Dla przykładu wrzucam poniżej pojedynczą klatkę 5 min , po zabiegu DDP w Nebulocity

stozek_ex.thumb.jpg.8c065e055b7c55b5fc63e8ad7fb58fd1.jpg

Aż się nie chce wierzyć, że w tym zdjęciu siedzą te wszystkie detale widoczne na gotowym zdjęciu :D

 

Zresztą, jakby ktoś chciał się pobawić w obróbkę tego materiału, to podaję link do stacka :

https://files.mycloud.com/home.php?brand=webfiles&seuuid=8a1832f9f58356788b4b0bdfe6bf5826&name=stozek

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "dramatyzm" mojej wersji wynika z tego, że z wiekiem człowiek potrzebuje coraz mocniejszych wrażeń :)

Patrząc na pojedynczą klatkę faktycznie widzę, jakie były warunki. Ta praca to podręcznikowy przykład na to, że aby zrobić dobre zdjęcie (jeśli niebo nas nie rozpieszcza) to trzeba zebrać duuuuużo materiału. Ale warto walczyć i nie rezygnować. Patrząc na efekt końcowy spokojnie bym uwierzył, że robiłeś to w bezksiężycową, czystą noc w Bieszczadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.