Skocz do zawartości

AliExpress


JSC

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś tam może ostatnio? Chciałbym wiedzieć jak to jest z vatem. Niby płaci się jeśli cena wynosi pow. 150€ , ale kiedyś się ludziom udawało bez podatku, a teraz ponoć czepiają się każdej paczuszki w urzędzie celnym i nikomu nie przepuszczą, nawet jeśli cena jest niższa niż 150€.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio sporo rzeczy w cenie do 200$ z przesyłką rejestrowaną i nie było żadnych ceł itp.

miałem za to przypadek z wysyłką DHL-em. Wartość towaru 70$, przesyłka 55$ i te $%#@ z DHL-a naliczyli mi cło i podatek ... bo taką mają politykę, że naliczają od wszystkiego co się da

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

nie - za drogo,

zawsze wybieram najtansze, tym razem bylo PostNL .

I dlatego sie nie czepiali bo list był Holenderski. Kupowałem wiele rzeczy na ali i zawsze się mi udało bez dodatkowych opłat, od telefonów skończywszy na zabawka, naprawdę dużych i ciężkich. Warto, jest wybrac, jeśli jest możliwość, przesyłki Prority direct mail. Praktycznie 99% szans że się uda bez VAT. Czasami też próbuję sie dogadać ze sprzedawcą co do wysyłki zanim kupię, niektórzy oferuja ubezpieczenie od VAT :P

Zdarzyło mi sie opcje, że idą przez kilka krajów, pod drodze są przepakowywane i przychodzą na liscie europejski bez chińskich znaczków i nikt się nie czepia jak sądze przez to.

 

Edytowane przez cybervader
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od tego jaką pocztą idzie, celnik w PL widzi przecież gdzie jest miejsce nadania.

Kiedyś się bawiłem w telefony a Aliexpressu, wiięc towar bardziej chodliwy niż astro.

Dwie sprawy:

Wartość towaru, teoretycznie do 150$ nie naliczają bo za niska wartość, ale coraz częściej trzepią na UC bo handlarze coraz częściej rozbijają przesyłki na mnijesze wartości aby uniknąć opłat. Czyli wieczna wojna dobra ze złem-takie zamknięte kółko.

Miejsce UC-no i tutaj najbardziej przerypane mają w Poznaniu, tamtejszy Urząd jest liderem jeśli chodzi o naliczanie opłat, rzadko się zdarza aby nie wezwali.

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wampum napisał:

celnik w PL widzi przecież gdzie jest miejsce nadania.

Hmm, tak się zastanawiam, czy jest (zapewne tak) taki kraj, który nie ma cła dla towaru z chin, oraz Polska nie ma cła na towary z tego kraju? Albo jakiś "łańcuszek" krajów, który da taki efekt. Wówczas istnieje droga, którą można przesłać paczkę, żeby legalnie uniknąć opłaty. Z tym, że ktoś musi być na miejscu w tym pośrednim kraju, żeby przepakować. Ale z tego, co piszecie, to taka taktyka jest stosowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w UK zamawiałem okular RKE od producenta, bo w zasadzie nie miałem wyboru. W USA mają co prawda cenę 85$, ale jak sprzedają z europejskiej placówki (akurat w UK) to cena jest juz 85€ i sklep automatycznie przekierowuje na placówkę UK.

Pewnie mogłem nabyć z jakiegoś innego źródła w USA, ale obawiałem sie tych wszystkich nie wiadomo jakich ceł, vatów, prowizji, przewalutowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację jeśli chodzi przepakowywanie (czy jak to działa) paczek w krajach EU, a jak wiadomo nikt nie może oclić paczki z UE. Ja jak zamawiałem to moja paczka przechodziła przez Szwecję jako kraj tranzytowy i jak wklejałem w śledzenie przesyłek jej numer to miałem miejsce nadania Szwecja.

I również prawdą jest, że jeśli chce się uniknąć kontroli to trzeba unikać "kurierów", najzwyczajniejsza paczka "Czajna Post" i mamy praktycznie absolutną pewność, że nie będziemy mieli przykrej niespodzianki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem przykrą niespodziankę z DHL. Kupowałem części do tuningu samochodu w USA. Była jakaś tam cena wyjściowa za kilka rzeczy, ale sprzedawca dał rabat. Wystawił fakturę na której była cena każdego elementu, wartość rabatu, cena po rabacie oraz koszt wysyłki. Towar miał być wysłany z Tajwanu, spore elementy i dosyć duże więc koszt przesyłki wynosił chyba coś z 400 $. Kiedy towar jeszcze był w Tajwanie, obsługa cła z DHL zadzwoniła do mnie z prośbą o fakture. Skubańcy nie dość że naliczyli cło i podatek od kosztów wysyłki to jeszcze od faktycznej wyjściowej wartości towaru a nie tej po rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.