Skocz do zawartości

TS korektor pola 0,79 a astrograf TS65Q


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zwiększyć pole widzenia oraz światło siłę swojego zestawu astrograf TS65Q, kamera ASI1600MMC.

Zastanawiam się nad tym korektorem  https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5965_TS-Optics-PHOTOLINE-2--0-79x-4-element-Korrektor-fuer-Apo-Refraktor-Teleskope.html

I teraz pytanie.

Czy ten korektor do tego się nadaje, i czy nie zepsuje mi gwiazd w narożach.

A może coś takiego https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8118_Astro-Physics-27TVPH-2-7--foto-visueller-Telekompressor-0-75x.html

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie kolejnej warstwy metalu i szkła od strony wyciągu, nowe złączki, walka o prostopadłość matrycy przy takim połączeniu i stosunkowo niewielkim pikselu obnażającym wady układu optycznego, dodatkowe pieniążki ... warto przemyśleć czy to nie jest ślepa uliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś nad tym myślałem. Niestety ten model jest już skorygowany. Można rozważyć taką opcję + korektor.

 

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7275_TS-Photoline-60-mm-f-5-5-FPL-53-Apo---2--Zahntrieb-Okularauszug.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RMK napisał:

Dokładanie kolejnej warstwy metalu i szkła od strony wyciągu, nowe złączki, walka o prostopadłość matrycy przy takim połączeniu i stosunkowo niewielkim pikselu obnażającym wady układu optycznego, dodatkowe pieniążki ... warto przemyśleć czy to nie jest ślepa uliczka.

Tutaj nie chodzi o to co napisałeś - wkładając soczewkę korygującą w już skorygowany układ - rozkorygujemy go - czyli mocno zdegradujemy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są reduktory Tele Vue do teleskopów FSQ. 

https://www.astronomics.com/televue-0-8x-reducer-lens-body-for-tv-102-and-tv-102iis-refractors_p14567.aspx

 

Edit: Nie do FSQ jak błędnie napisałem tylko do NP, przepraszam za pomyłkę pisałem z telefonu.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

 

 

Myślę że ten reduktor ogniskowej byłby dobrym rozwiązaniem.

Wygląda na to że nie ma ingerencji w płaskość pola, no może w bardzo niewielkim stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Ja poszukiwałem jakiegoś reduktora do większego brata 65Q, czyli 100Q i TS zdecydowanie doradzil mi instalowanie czegokolwiek. 

 

TS Twierdzi, że ten reduktor  https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10070_TeleVue-0-8x-Brennweitenreduzierung-fuer-Flatfield-Apos.html pasuje do cyt.  Suitable for TS-Optics Imaging Star apochromats with 100 mm, 85 mm, 70 mm or 65 mm aperture...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

Tutaj nie chodzi o to co napisałeś - wkładając soczewkę korygującą w już skorygowany układ - rozkorygujemy go - czyli mocno zdegradujemy obraz.

Czy to neguję ?

Czy w swoim poście napisałem coś, co nie jest zasadne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

TS Twierdzi, że ten reduktor  https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10070_TeleVue-0-8x-Brennweitenreduzierung-fuer-Flatfield-Apos.html pasuje do cyt.  Suitable for TS-Optics Imaging Star apochromats with 100 mm, 85 mm, 70 mm or 65 mm aperture...

Dziwne, że nie wiedzieliby czym handluja, skoro mi nic nie polecili.... 

 

The reducer is not suitable for:

- All refractors without corrector.

- ll flatfield refractors with correctors which are integrated in the drawtube.

- All flatfield refractors with a working distance of less than 120 mm from the 2" receptacle.

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maro21 napisał:

Z opisu wynika ,że pasuje do ts65q , ale ze złączkami to wyjdzie ze 2000 zł .

Z opisu nic nie wynika, bo jest sprzeczny:

Cytat

Suitable for TS-Optics Imaging Star apochromats with 100 mm, 85 mm, 70 mm or 65 mm aperture (are linked in the accessories section)

Cytat

The reducer is not suitable for:
♦ All flatfield refractors with correctors which are integrated in the drawtube.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drawtube to wyciąg (rura w rurze) , w ts 65q korektor jest na stałe w teleskopie , w opisie jest Suitable for TS-Optics Imaging Star apochromats with 100 mm, 85 mm, 70 mm or 65 mm aperture (are linked in the accessories section) 

A w linkach na samym dole jest wymieniony w min 65q 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maro21 napisał:

drawtube to wyciąg (rura w rurze) , w ts 65q korektor jest na stałe w teleskopie

Ok, pomyliłem się myśląc, że korektor jest właśnie w wyciągu (ruchomy), a nie tubie.

Cóż, nawet jak to by zadziałało, to jak już zauważyliście - paranormalnie drogie rozwiązanie... Gdyby tak 500-600 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RMK napisał:

Czy w swoim poście napisałem coś, co nie jest zasadne ?

Patrząc na wieści, że "jest korektor/reducer pasujący do systemu optycznego z korektorem" - to nie, nie napisałeś nic niezasadnego.

Jeśli jednak, te rewelacje się nie potwierdzą - to, to co napisałeś nie ma racji bytu, bo po co robić złączkologię do systemu, który przez zamontowany korektor będzie nie do użycia.

 

15 godzin temu, Piotr4d napisał:

TS Twierdzi, że ten reduktor  https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p10070_TeleVue-0-8x-Brennweitenreduzierung-fuer-Flatfield-Apos.html pasuje do cyt.  Suitable for TS-Optics Imaging Star apochromats with 100 mm, 85 mm, 70 mm or 65 mm aperture...

 

14 godzin temu, Tayson napisał:

The reducer is not suitable for:

- All refractors without corrector.

- ll flatfield refractors with correctors which are integrated in the drawtube.

- All flatfield refractors with a working distance of less than 120 mm from the 2" receptacle.

Ja się chyba naprawdę stary robię... cóż - człowiek się uczy całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.