Skocz do zawartości

Co myśliwy ma pod płaszczem :)


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Duser napisał:

Czy masz zmodyfikowany aparat?  Jakiego montażu użyłeś?

Nie, to jest zwykły niemodyfikowany D610. (Modyfikowany pewnie dopiero pokazałby pazurek - próbuję teraz podejść do materiału z okolic Rozety i tam brak tej czułości jest już bolesny)

Całość jechała na Sky Watcher Sky Adventurer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _Spirit_ napisał:

Przyglądam się narożnikom zdjęcia. Czy robiłeś na F 2,8?

Tak, porzuciłem kwestię robienia w F2.0 - winietowanie na 2.0 jest na poziomie 50%. Powoduje to, że rogi przy 2.8 są niewiele ciemniejsze niż przy 2.0, a gwiazdki ładniejsze i łatwiej to skorygować flatem.

Jak patrzysz pod tym kątem, to z lewej strony jest wycięte 25% kadru. Prawa strona to praktycznie narożniki (odcięte po ok 20-30px).

 

Pozdr

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun!  Ale mam też małą uwagę. Po raz kolejny na prezentowanych na forum zdjęciu są widoczne tendencje do zbytniego nasycania kolorami. Jest to zabieg zbyteczny. Przykładowo na Twoim zdjęciu wystarczy zmniejszyć nasycenie kolorem niebieskim :)

m42 - b.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaLe napisał:

Szacun!  Ale mam też małą uwagę. Po raz kolejny na prezentowanych na forum zdjęciu są widoczne tendencje do zbytniego nasycania kolorami. Jest to zabieg zbyteczny. Przykładowo na Twoim zdjęciu wystarczy zmniejszyć nasycenie kolorem niebieskim :)

Jarku, to kwestia estetyki... a świat jest sam z siebie wystarczająco szary, żeby rezygnować z dostrzegania w nim tego co radosne i jaskrawe... mnie osobiście podobają się nasycone zdjęcia mgławic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Iro napisał:

Jarku, to kwestia estetyki... a świat jest sam z siebie wystarczająco szary, żeby rezygnować z dostrzegania w nim tego co radosne i jaskrawe... mnie osobiście podobają się nasycone zdjęcia mgławic ;)

Hm, źle się wyraziłem z tym nasyceniem. Ja widzę niebieskie plamy na twoim zdjęciu, tak jak wspominałem podziwiam je, ale ten niebieski zafarb masakruje Twoja pracę :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JaLe napisał:

Hm, źle się wyraziłem z tym nasyceniem. Ja widzę niebieskie plamy na twoim zdjęciu, tak jak wspominałem podziwiam je, ale ten niebieski zafarb masakruje Twoja pracę :( 

Może tak, może i nie... ale to wyprane takie smutne jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.