Skocz do zawartości

NWA7831 - achondryt HED (diogenit - bliski krewny Pallasytów)


Loxley

Rekomendowane odpowiedzi

:like:

Wspaniałe zdjęcia, zazdroszczę posiadanie tego cuda. Ciekaw jestem jak to jest duże?

I jeszcze taka uwaga na marginesie, gdyby te zdjęcia wyszparować w Photoshopie i meteoryt umieścić na szarym, neutralnym tle. Te kolory tęczy wyglądają pięknie, ale troszkę ingerują w jego surową szlachetność.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzędziel napisał:

I jeszcze taka uwaga na marginesie, gdyby te zdjęcia wyszparować w Photoshopie i meteoryt umieścić na szarym, neutralnym tle. Te kolory tęczy wyglądają pięknie, ale troszkę ingerują w jego surową szlachetność.

Na początku postu zamieściłem uwagę (chyba przewidująco), która tłumaczy moje podejście - właśnie "nieortodoksyjne". Aranżacja jest całkowicie zamierzona. Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia, bo kiedy podchodzi się do sprawy bardzo rzeczowo (kolekcjonersko, fachowo), to nie używa się "ozdobników". Cechą kolekcjonerskich zdjęć jest też używanie wzorców, aby móc określić wielkość eksponatu. Ja - może niewłaściwie, myląco i nieszablonowo - przedstawiłem ten kosmiczny okruch (jego dłuższa oś ma około 20 mm), ale tak jak anonsowałem na wstępie, chciałem użyć elementów fotografii kreatywnej do zilustrowania mojego punktu widzenia. Stąd swego rodzaju malarskość wizji, fantazyjność i zjawiskowość. Cóż, dziwny ze mnie kolekcjoner, który chce dostrzegać w niektórych swoich eksponatach jakąś podskórną aurę i próbuje - mniej lub bardziej udanie - podnieść ich walory estetyczne. Wszak są one w większości bardzo małe i bez narzędzi powiększających wiele atrakcyjnych cech jest po prostu niewidocznych. Na usprawiedliwienie dodam, że nie ma tam nic z fotoshopa - to całkowicie realistyczna aranżacja, choć zgodzę się, że może nie być przekonująca.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, z tym co napisałeś i rozumiem Twój punkt widzenia. Zdjęcia (kamień + tło) stanowią bardzo atrakcyjną wizualnie całość. Jednak tak bogate kolorystycznie tło odciąga nieco uwagę oglądającego od głównego bohatera zdjęcia więc dla podkreślenia niezwykłej urody meteorytu to szare tło przyszło mi do głowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.