Skocz do zawartości

WebCam


krystian_koza

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka kamerka z obecnie dostępnych na rynku najbardziej nadaje się do astrofoto chodzi mi o nowe produkty, bo nie mam zaufania do allegro a poza tym i tak mam Dobsona, więc DS odpadają, więc jak na razie przeróbka na długie czasy nie wchodzi w grę

 

zastanawiam się nad tą kamerką

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych na rynku kamer z matrycą CCD, porównywalna z Philips ToUcam Pro II.

Ale widzę, że jesteś z Pyrzyc, to powinieneś spróbować w Niemczech, bo widziałem

takie kamerki za 89,90 EUR w MediMax, a kto wie może i taniej gdzieś się trafi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta kamerke jest świetna ale wolał bym chyba Veste łatwiej przerobić i lepszy ma soft,

:salu:

 

Można w tej kamerce wykręcić obiektyw bez potrzeby rozkręcania obudowy

 

 

P.s. Radku Jak będę w Niemczech to poszukam celestrona może też zakupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeszukując internet pod kątem wyboru dobrej kamerki kierowałem się ogólną zasadą: ta kamerka jest lepsza, z której pochodzą najlepsze zdjęcia na necie. Niestety najlepsze zdjęcia z tego celestrona jakie udało mi się znaleźć są niskiej jakości mimo zastosowania porządnych teleskopów. ToUcam prezentuje się znacznie lepiej a naprawdę rewelacyjne wyglądają fotki z formatu RAW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem znaleźć dobre fotki przez Nex Imager'a - bez powodzenia, a miałem ochotę kupić ten sprzęt, ale chyba rzeczywiście coś jest nie tak...

W tej sytuacji może należałoby spróbować sprowadzić pewną ilośc kamerek TouCam, może Janusz mógłby się tym zająć?. Może mógłby od razu "w komplecie" sprzedawać odp. złączki i software z instrukcją? Jak wypadłaby kalkulacja ceny, w końcu musi to być opłacalne dla obu stron.

W kazdym razie ja zapisuję się w kolejce chętnych na zakup!

Najlepiej byłoby kupować kamerki gotowe do użycia, ale to by pewnie naruszało jakieś prawa producenta....Jak to jest?

Pozdrawiam!

:salu:

Ricardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nad takim projektem z przerobionymi ToUCam'ami II pracuje zespół z ASAS'a, robią to seryjnie dla szkół do programu obswerwacji zmienności całego nieba w liczbie około 200 zestawów dydaktycznych, jak się ich elektronik odrobi to będzie dla Nas miłośników indywidualnych mógł przerabiać kamerki na długie czasy do astrofoto ale z tego co wiem to nie wcześniej będzie niż na wiosnę :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.