Skocz do zawartości

M82 na posuchę


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kubaman napisał:

dlaczego komentarze do moich zdjęć ciągle skupiają się na zagadnieniach dotyczących sprzętu - a zwłaszcza jego nie nadawania się do niczego, a nie na moich błędach czy walorach estetycznych.

Ponieważ kwestie sprzętowe wpływają bezpośrednio na jakość zdjęcia. Do tego opisałeś ten obiektyw w superlatywach - co oczywiście jest prawdą, bo obiektyw zapewne jest wart swojej ceny - dlatego też po takim sprzęcie oczekuje się adekwatnych wyników. Nikt nie powiedział, że ten sprzęt się nie nadaje do niczego. 

2 godziny temu, kubaman napisał:

zachwytów nad obiektywami na forum jest sporo - canon 135, 200 samyang itd. No to nadają się czy nie nadają

Ponieważ obiektyw obiektywowi nierówny. Jak na razie dla mnie najlepszy do astrofoto jest Canon 200mm f/2.8 L - robiłem nim zdjęcia i jego korekcja po granice kadru mnie zachwyca. :-)

6 godzin temu, kubaman napisał:

Paweł, ale przecież ja nie kadrowałem obrazu, po to by się pozbyć komy !!! Skąd taki wniosek?

Ok, przepraszam - zbyt pochopnie wyciągnąłem wniosek.

6 godzin temu, kubaman napisał:

Widać, że jasne gwiazdy mają jakiś problem z seeingiem, leci na LG

Staraj się nie stosować takich określeń, bo problem z seeingiem mają wszystkie gwiazdy, nie tylko te jasne. Seeing nie powoduje, że gwiazdy rozciągają się w jakimś kierunku. Resztę bardzo dobrze określił @Krzychoo226:

Cytat

Patrząc na klatkę 1 do 1 którą pokazałeś widzę, co zresztą już pisałem wcześniej, że NIE MASZ problemów z prowadzeniem, montaż przy skali którą występuje u Ciebie prowadzi idealnie, natomiast MASZ problem z gwiazdami na brzegu kadru. Winne temu jest szkło i rozmiar piksela kamery. Piksela nie rozciągniesz, szkło możesz przymknąć 

 

Podkreślę jeszcze raz od siebie - nikt nie stara się być tutaj złośliwy w Twoim kierunku (tym bardziej ja) :-)

 

Rób więcej takich zdjęć!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.