Skocz do zawartości

Planety okołopodwójne- nagranie.


Gość Bellatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Planety okołopodwójne to ciekawa sprawa, choć kiepskie do obserwacji :) Zaburzenia grawitacyjne powodują, że momenty tranzytów są ciągle przesuwane i nie ma ścisłego okresu obiegu dla danego punktu odniesienia na orbicie. Kepler-16, choć teoretycznie byłby dostępny do obserwacji, może przesuwać się nawet o dziesiątki godzin. Przynajmniej niezwykłe jest to, że planeta tranzytuje raz na tle jednej gwiazdy, a raz drugiej :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix
11 minut temu, JaLe napisał:

Budda i spodki i UFO,  nie wiem  jakie treści  jeszcze autor chce przemycić. Dla mnie to filmowe dno.

JaLe, ale o co chodzi? To film o planetach okołopodwójnych... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Ja tam nic takiego nie zauważyłam, ale mnie chodzi o coś innego: sam temat planet okołopodwójnych. Uważam, że warty przeczytania w literaturze (a co mnie jakieś "ufo" obchodzi w rogu rysunku, nawet uwagi nie zwróciłam na to) ;) 
Jeśli znajdziecie jakieś ciekawe linki czy to po polsku czy anglojęzyczne dotyczące planet okołopodwójnych, to wstawiajcie. postaram się też co nieco wyszukać i jak przestudiuję, to pewnie napiszę jakiś referat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bellatrix napisał:

JaLe, ale o co chodzi? To film o planetach okołopodwójnych... :/ 

25" dla mnie filmowe dno. Albo coś się produkuje jako dokument, albo jako fikcję. Nie można mieszać tych dwóch rzeczy, przypisując swojemu dzieło nazwę dokument. No, chyba, że to nie jest dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Nie o tym kompletnie chciałam zapodać temat- zależało mi na zagadnieniu planet okołopodwójnych, na który natrafiłam przypadkiem. A film wstawiłam jako przykładowy. Możecie dołączać linki z nagraniami  i opracowaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że we wszechświecie jest wszystko możliwie (rodzaje gwiazd, planet). Nawet sobie nie wyobrażamy co można odkryć.

Tak samo jak ze wszystkimi misjami sond kosmicznych - najciekawsze nie było to czego się spodziewali naukowcy, ale czym byli zaskoczeni i totalnie tego nie przewidzieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś głowimy się nad jakimś zagadnieniem szukając rozwiązania na bazie obecnej wiedzy i możliwości a z czasem temat się zupełnie zdezaktualizuje lub rozwiąże zupełnie inaczej. Za przykład służą rozważania dokonane za czasów bryczek konnych, przed samochodami itd zgłębiające problem, że gdy już polecimy na Księżyc i będziemy chcieli się na nim sprawnie poruszać, to oczywiście użyjemy najdoskonalszego obecnie znanego środka transportu  a mianowicie bryczek konnych, a że koń jak człowiek oddycha  to i dla niego też by trzeba skafander stworzyć. Taki przykład tego jak to my w dzisiejszych czasach ograniczeni wiedzą i technologią dopieszczamy pomysły ograniczone obecnym stanem wiedzy dumni z siebie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.