Skocz do zawartości

TRAILERY zdjęć DSO


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Pav1007 podpiął/eła i promował(a) ten temat
17 minut temu, wessel napisał:

Tam nie bardzo jest co robić w HST

Tak wiem, znam prace jest ich niewiele u nas chyb ze 3 do kupy. Siarka jest, tlen paliłem przez cirrus i w pełni i kompletnie nic się nie nagrało - będę jeszcze próbował bo w necie krążą fotki z tlenem choć wątpliwej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moje pierwsze astrozdjęcie (nie licząc zdjęcia księżyca z lornetki ojca kilkanaście lat temu).

Kilka miesięcy czytania forum, kupowania sprzętu i wyczekiwania na odpowiednią noc.

Jak na razie 1/3 zakładanego materiału.

SW ED80, Orion Sirius EQ-G, ZWO ASI 1600MM-PRO, ZWO ASI 120MM-mini, ZWO ASIAIR, ZWO EFW mini, Baader H-alpha 7nm 1,25mm

Ha - 50minut (10x300sek)

DSS oraz GIMP (jedynie poziomy i ekspozycja).

Resize: 80%

Zdaję sobie sprawę z szumu (mało materiału) czy wielkości gwiazd ale PS lub Pix już w kolejce.

large.NGC7000-edit-II-c-80pr.png.52aae21e081b113efe0a6e1758e31b8b.png

Edytowane przez everr
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dopiero teraz zauważyłem. To pewnie efekt zmniejszania/odszumiania/wygladzania w GIMPie. Na wcześniejszych wersja tego nie mam :/

 

Faktycznie, nie miałem szans dokładnie przeczytać forum. Tutaj jest tyle wiedzy, że półek by na regałach nie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie jest co prawda trailer, bo z tego materiału zdjęcie nie powstanie, ale wrzucam.

 

Zdjęcie złożone z 4 bardzo krótkich sesji podczas testów DDM60 z Canonem 600 i kamerką ASI178l.

Każda seria była robiona z inną przysłoną, od F4 do F8.

Flatów brak, darków brak, tylko ratunek w PIXie.

Skala 0,82, suby 15 min bez prowadzenia, łącznie 22 suby.

Gain kamery na zero, crop i resize 50%.

 

 

Jeszcze popróbuję, ale dla mnie to szkło w tej skali na daje rady, a szkoda bo to taki fajny obiektyw jest.

Przy okazji.widać leciutkie przecinki, ale na razie sam nie wiem. Na ujęciach F8 gwiazdy były idealne, więc może to jednak optyka.

1376045268_NGC6888prbyDDM60_Canon600F4_ASI178.thumb.jpg.ee7397591df50adbb55174bdb642a673.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taka próbka - zaledwie dwa zdjęcia po 30 minut - bez guidingu.

M16 w Ha, już teraz nie pamiętam ale chyba przy F4.

Całkiem przyzwoicie, ale obraz jest miękki, znów obiektyw raczej zweryfikowany negatywnie z tym pikselem.

DDM60+Canon 600/4 + asi178 Ha

2x30 min

 

cięte by pozbyć się wpływu dark current, ale 100%

 

1514988538_M16testDDM60.thumb.jpg.6f5428e41db1ccfb9d6057a8f0a92993.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.