Skocz do zawartości

[ Giełda ] HyperStar Korektor do SCT C11


Aurora

Rekomendowane odpowiedzi

HyperStar Korektor do SCT C11


Po obniżonej cenie sprzedam praktycznie nowy korektor Hyperstar dedykowany do teleskopów SCT C11  i lustrzanek APSC oraz kamer CCD i CMOS

Dokładnie ten:

https://www.astroshop.pl/korektory-pola-i-inne-czesci-optyczne-do-astrofotografii/celestron-hyperstar-do-c11/p,16369

W skrócie jest to układ soczewek który pozwala w teleskopach SCT zredukować ogniskową i znacznie zwiększyć światłosiłę.

Dzięki czemu ogniskowa w C11 skrócona jest z 2800mm do 580mm, a światłosiła zwiększa się z f/10 do f/2 !!! 

Taki szybki astrograf pozwala skrócić czas exp wielokrotnie.  Dzięki temu można zapomnieć o guidingu.

Przy 30-sekundowym czasie naświetlania otrzymujemy tę samą jasność co po około 12 minutach przy f/10. Czasy naświetlania zmniejszają się dzięki temu około 25-krotnie. 

Sam miałem okazję użyć go zaledwie cztery razy i to w okolicach pełni Księżyca i przymglonego nieba. 

Czas i pogoda nie pozwala mi na zebranie materiału by móc w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.

Podczas jednej z tych kilku słabych nocy zrobiłem próby na M33, zbierając 20 klatek po 30 sekund. Nie ustawiłem wtedy ostrości i nawet nie kolimowałem sprzętu, no i bez guidingu. Na obróbce się nie znam więc wygląda jak widać

 

Gratis dodaję walizkę 

 

23843074_1539531169465239_1517945226540092481_n.jpg

DSC_0732.JPG

DSC_0734.JPG

DSC_0736.JPG

DSC_0738.JPG


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.