Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, mam pytanie. Niedawno stałem się posiadaczem maka 150 i niestety jest rozkolimowany. Niby nic takiego ale nie mam wystarczająco krótkiego okularu ani tym bardziej doświadczenia, żeby zrobić to dokładnie na gwieździe. Znalazłem na aliexpressie okular 4 mm za 20 zł ale dojdzie za miesiąc. Piszę w tym wątku bo za miesiąc jest zlot i pomyślałem sobie, że może znalazła by się jakaś dobra dusza, żeby mi pomóc z kolimacją tego sprzętu na miejscu i dysponowałaby normalnym okularem a nie jakimś plastikiem niewiadomej jakości jak ten z aliego?

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs "Adept 2018"

W tym roku mamy jubileusz konkursu Adept, to jest 10-ty konkurs!!!

Jak co roku, zapraszamy "młodych (stażem)" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".
Do wygrania będą liczne nagrody i upominki.

W tym roku mamy kilku sponsorów:

ScopeDome - główna nagroda!

Nikon

Astrozakupy

Piotr Grzędzielski

Dominik Woś - Projectnature

Zbigniew Ziółkowski

Urania.

Czekamy na kolejnych sponsorów oraz uczestników!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 13:49, Pablito napisał:

W tym roku będziemy innym siedzieć na karkach ;)

Max swoją 22"kę ma poza Polską i to dość daleko. A ja się wyczyściłem ponad rok temu.... Mam nowy plan słoneczny w przygotowaniu ale perspektywa na razie jest odległa.

ja biorę 50-ke , damy radę :) 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 20:11, lolak89 napisał:

może znalazła by się jakaś dobra dusza, żeby mi pomóc z kolimacją tego sprzętu na miejscu i dysponowałaby normalnym okularem a nie jakimś plastikiem niewiadomej jakości jak ten z aliego?

Pozdrawiam

Łukasz

Kolimatorów u nas wielu. Okular też pożyczą, jeśli nie masz, rzecz jasna, zespołu drżących rąk ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎3‎/‎26‎/‎2018 o 20:11, lolak89 napisał:

Sorki, mam pytanie. Niedawno stałem się posiadaczem maka 150 i niestety jest rozkolimowany. Niby nic takiego ale nie mam wystarczająco krótkiego okularu ani tym bardziej doświadczenia, żeby zrobić to dokładnie na gwieździe. Znalazłem na aliexpressie okular 4 mm za 20 zł ale dojdzie za miesiąc. Piszę w tym wątku bo za miesiąc jest zlot i pomyślałem sobie, że może znalazła by się jakaś dobra dusza, żeby mi pomóc z kolimacją tego sprzętu na miejscu i dysponowałaby normalnym okularem a nie jakimś plastikiem niewiadomej jakości jak ten z aliego?

Pozdrawiam

Łukasz

Chętnie pomogę - uważam się za prawdziwego "makowca". Będzie pan zadowolony :)

A z innej beczki: jeśli po obserwacjach chcielibyście się zrelaksować, to kilka km od Bukowca jest jedna z najlepszych masażystek w tej części Układu Słonecznego. W zeszłym roku sam trafiłem pod Jej paluchy i powiadam Wam - kobieta zna się na rzeczy.... Ja w każdym razie jakiś termin sobie zarezerwuję....

https://ewaszydlowska.pl/

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Chętnie pomogę - uważam się za prawdziwego "makowca". Będzie pan zadowolony :)

A z innej beczki: jeśli po obserwacjach chcielibyście się zrelaksować, to kilka km od Bukowca jest jedna z najlepszych masażystek w tej części Układu Słonecznego. W zeszłym roku sam trafiłem pod Jej paluchy i powiadam Wam - kobieta zna się na rzeczy.... Ja w każdym razie jakiś termin sobie zarezerwuję....

https://ewaszydlowska.pl/

Zaczyna się robić coraz ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał:

A z innej beczki: jeśli po obserwacjach chcielibyście się zrelaksować, to kilka km od Bukowca jest jedna z najlepszych masażystek w tej części Układu Słonecznego. W zeszłym roku sam trafiłem pod Jej paluchy i powiadam Wam - kobieta zna się na rzeczy.... Ja w każdym razie jakiś termin sobie zarezerwuję....

Dobrze że dodałeś wzmiankę o naszym Układzie, bo z tego co mi opowiadali ośmioręczne masażystki z proximy gamma są nie do pokonania w naszej grupie lokalnej. :)

A poważnie to może zaprosimy panią Ewę na zlot , my jej pokażemy gwiazdki, skolimujemy a ona nas wymasuje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Darek_B napisał:

Dobrze że dodałeś wzmiankę o naszym Układzie, bo z tego co mi opowiadali ośmioręczne masażystki z proximy gamma są nie do pokonania w naszej grupie lokalnej. :)

A poważnie to może zaprosimy panią Ewę na zlot , my jej pokażemy gwiazdki, skolimujemy a ona nas wymasuje.

A tam, koleżance ze zlotu byście dali zarobić :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcin_G napisał:

Coroczne pytanie musi powrócić: czy będą chętni na jakąś przechadzkę górską? Lekki trekking 5-6 godzinek....Trasa i termin do ustalenia w zależności od oczekiwań chętnych i pogody...

Znajdą się:) co najmniej dwójka

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin_G napisał:

Coroczne pytanie musi powrócić: czy będą chętni na jakąś przechadzkę górską? Lekki trekking 5-6 godzinek....Trasa i termin do ustalenia w zależności od oczekiwań chętnych i pogody...

Zależy od pogody, ale jeśli nie w mega duże słońce to trójka :) Bo psiak mi w futrze nie da rady w wysokiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się jogą, ćwiczę sobie spokojnie asany w powitaniu słońca i inne. Zapraszam chętnych do wspólnej praktyki porannej, którą poprowadzę od piątku, poprzez sobotę, skończywszy na niedzieli. 

Wszystkie zajęcia będą trwały ok. 30 minut, przed śniadaniem (przewiduję, że min. 3 godziny po śniadaniu, przed obiadem też możemy poćwiczyć). 

Będzie oddychanie i medytacja wieczorna również.

Warto mieć karmiatę.

Zapraszam!

piesek.jpg

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2018 o 11:02, Marcin_G napisał:

Coroczne pytanie musi powrócić: czy będą chętni na jakąś przechadzkę górską? Lekki trekking 5-6 godzinek....Trasa i termin do ustalenia w zależności od oczekiwań chętnych i pogody...

Piszę się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ursula napisał:

Robi się wyjazd sportowy :D joga, trekingi, biegi. W takim razie biorę dwa zestawy rakietek do badmintona i jakąś piłkę dla młodych żeby mieli za czym biegać ;)

W zdrowym ciele zdrowy duch  :)

BTW. @Adamo z tego jacuzzi i sauny w ośrodku to będzie można skorzystać za dodatkową opłatą?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.