Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym przypomnieć, że wszystkie panie :flower: są mile widziane na zlocie astro i jeśli skradasz się i rozważasz dołączenie do astro-ekipy to śmiało :friends: , serdecznie zapraszamy! Zaopiekuję się, przedstawię wszystkim, można też pisać do mnie na priv w tej sprawie. :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ursula napisał:

Chciałabym przypomnieć, że wszystkie panie :flower: są mile widziane na zlocie astro i jeśli skradasz się i rozważasz dołączenie do astro-ekipy to śmiało :friends: , serdecznie zapraszamy! Zaopiekuję się, przedstawię wszystkim, można też pisać do mnie na priv w tej sprawie. :)

W tym roku przywożę moją dziewczynę, także wiem już gdzie ją skierować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ursula napisał:

Chciałabym przypomnieć, że wszystkie panie :flower: są mile widziane na zlocie astro i jeśli skradasz się i rozważasz dołączenie do astro-ekipy to śmiało :friends: , serdecznie zapraszamy! Zaopiekuję się, przedstawię wszystkim, można też pisać do mnie na priv w tej sprawie. :)

Brzmi jak program animacyjny dla osób towarzyszących nie mających hopla na punkcie gwiazd :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że potrzebne są wyjaśnienia.

Zachęta do wzięcia udziału w zlocie oraz moja propozycja wprowadzenia w środowisko jest skierowana do Pań, które tak jak ja wiele lat temu przyjadą same, nie znając nikogo, a uzbrojone są w silny drive do astronomii i chęć zobaczenia kosmosu przez dobry sprzęt.  

"Osoby towarzyszące" jak sama nazwa wskazuje Wam towarzyszą i Wasza rola, żeby czuły się z tym dobrze. Na pewno sami świetnie poradzicie sobie z wprowadzeniem ich w atmosferę zlotową.

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko organizacyjne do @Adamo 

Czy w ośrodku jest takie miejsce w którym można w ciągu dnia posiedzieć, pogadać, wystawić i zostawić sprzęt a w razie niepogody posiedzieć w nocy?

Coś jak "Dziupla" w Stężnicy, "Piekiełko" w Jodłowie czy "bawialnia" w Odernem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukasz83 napisał:

A ja mam takie pytanko organizacyjne do @Adamo 

Czy w ośrodku jest takie miejsce w którym można w ciągu dnia posiedzieć, pogadać, wystawić i zostawić sprzęt a w razie niepogody posiedzieć w nocy?

Coś jak "Dziupla" w Stężnicy, "Piekiełko" w Jodłowie czy "bawialnia" w Odernem :)

Oczywiście ze jest. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.03.2018 o 07:57, lolak89 napisał:

Może to za wczesne pytanie ale chciałbym pierwszy raz pojechać na zlot i mam pytanie, gdzie będzie zarzewie wizualowców? Bo nie wiem do którego domku się zapisać, Interesują mnie szczególnie widoki z SCT 8, może ktoś z już zapisanych dysponuje takim sprzętem;)

Ciężko powiedzieć, ale wizualowcy będą raczej skupieni wokół swoich domków lub na poletkach przy domkach.
W domku nr. 18 jest mocna ekipa wizualowców. Panas z lornetkami, Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał).
W domku nr. 9 jest nasza mieszana ekipa - Ja z SCT 5", Sawes z 13" newtonem, Starczek z klevcovem, z APO albo lornetką, Marek z mobilnym zestawem astrofotograficznym (StarAdventurer), i Łukasz pewnie z większym newtonem. Wybierzemy się albo na to poletko przy domkach 8, 9, 10 albo na przeciwną stronę, na to boisko przy domku nr.7.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damian Kępiński napisał:

@lolak89 Zabieram swojego SCT 8". Z tym, że to jedna z najstarszych wersji - Made in Japan, na montażu widłowym. 

:(Jeju malusieńki, toż to moje marzenie jest. Docelowy sprzęt dla mnie, właśnie ten JAPAN na widłowym, kilka miesięcy temu był na giełdzie, cudo nie do opisania. Widzimy się na miejscu:)

Edytowane przez lolak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wimmer napisał:

(...) Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał). (...)

W tym roku będziemy innym siedzieć na karkach ;)

Max swoją 22"kę ma poza Polską i to dość daleko. A ja się wyczyściłem ponad rok temu.... Mam nowy plan słoneczny w przygotowaniu ale perspektywa na razie jest odległa.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolak89 napisał:

:(Jeju malusieńki, toż to moje marzenie jest. Docelowy sprzęt dla mnie, właśnie ten JAPAN na widłowym, kilka miesięcy temu był na giełdzie, cudo nie do opisania. Widzimy się na miejscu:)

Cóż, na giełdzie był dokładnie ten teleskop, ale szybko wycofałem go ze sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damian Kępiński napisał:

Cóż, na giełdzie był dokładnie ten teleskop, ale szybko wycofałem go ze sprzedaży :)

Czyli będę miał chociaż okazję przez niego popatrzeć i podpiąć bino jeśli łaska:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wimmer napisał:

Ciężko powiedzieć, ale wizualowcy będą raczej skupieni wokół swoich domków lub na poletkach przy domkach.
W domku nr. 18 jest mocna ekipa wizualowców. Panas z lornetkami, Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał).
W domku nr. 9 jest nasza mieszana ekipa - Ja z SCT 5", Sawes z 13" newtonem, Starczek z klevcovem, z APO albo lornetką, Marek z mobilnym zestawem astrofotograficznym (StarAdventurer), i Łukasz pewnie z większym newtonem. Wybierzemy się albo na to poletko przy domkach 8, 9, 10 albo na przeciwną stronę, na to boisko przy domku nr.7.

Mój mobilny Star Adventurer jakiś czas temu zamienił sie w mobilny iOptron CEM25P :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Zlot zbliża się wielkimi krokami. Mam 124 zgłoszone osoby na zlot. Jest jeszcze trochę miejsc więc może jeszcze nas przybędzie.

Proszę pamiętać o terminowych wpłatach gdyż system nie ma uczuć :)

Jak co roku poszukuje chętne osoby do wygłaszania prelekcji oraz dzielenia się swoimi pomysłami.

Oczywiście prelekcja może być w postaci standardowej jak i panelu dyskusyjnego.

Namawiam i czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKON oficjalnie melduje się na zlocie!

Robię wszystko, by w Bukowcu pojawiły wszystkie "perełki" optyki Nikona, z lornetkami WX na czele. Załaduję do auta ile się da, byle nie utracić prawa jazdy.

Fajnie będzie Was zobaczyć i znowu nocami pobuszować w trawie!

  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

NIKON oficjalnie melduje się na zlocie!

Robię wszystko, by w Bukowcu pojawiły wszystkie "perełki" optyki Nikona, z lornetkami WX na czele. Załaduję do auta ile się da, byle nie utracić prawa jazdy.

Fajnie będzie Was zobaczyć i znowu nocami pobuszować w trawie!

Hurra! będzie WX 10x50. Zatem czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.