Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, robi napisał:

W razie złych wyników proponuję skok w naprzestrzeń na ciemną górkę za Stężnicą. Przypomnę. Tylko 6 km dalej i ponad 200 m wyżej. Pamiętam obłędny obraz Obłoku GwiezdnegoTarczy przez lornetkę z tego miejsca podczas ubiegłorocznego obozu.

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

 

tyskowa.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin_G napisał:

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

 

 

Proponuje sformować patrol lornetkowo-galaktyczny, grzać silniki i w razie okienka pogodowego rajd po Drodze Mlecznej :gunsmilie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu podczas Astrozlotu w Stężnicy me czcigodne stopy przeszły całą tą dolinkę. Jest piękna, z dobrym widokiem na południowy wschód (no wiecie, strzelec, wężownik, te sprawy.....) U wlotu doliny czasami siedzą smolarze i wypalają węgiel drzewny, ale nie wiem, czy są co roku. Oby nie. Droga w dolinie nadaje się dla normalnych aut osobowowych bez napędu 4x4, 6x6 czy 8x8, a osoby działające zupełnie "na lekko" mogą z powodzeniem podejść na zachodnie zbocze doliny, by mieć jeszcze lepszy widok na południowy wschód. Poniżej panorama doliny zrobiona przeze mnie 2 lata temu z zaznaczeniem kierunku północy, wschodu i południowego wschodu, oraz mniej więcej jak biegnie droga Baligród-Stężnica-Wołkowyja.

Za prawdę powiadam Wam - miejsce przepiękne przy każdej pogodzie!

tyskowa.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcin_G napisał:

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto, a jak pada to już prędzej meteo-foto.

Ale próbuj!

Oj Łukasz Sujka by sie nie zgodził :)

Edytowane przez Miszuda
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, angelscorpion napisał:

Jak pogoda pozwoli, to wybieramy się z Łukaszem P na połoniny w czwartek przed południem. Jeśli ktoś chętny, to możemy gdzieś się spotkać. Podkreślam, że to luźny wypad, nie jakiś maraton :flirt:

A'propos maratonu - jak aktualnie wygląda droga z Łańcuta przez Dynów do Sanoka. Jedziesz tamtędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga z Jarosławia przez Dynow jest nowa i jedzie sie super wyjażdżajac w Uchercach Mineralnych :)

Jade po najlepsze piwo w Polsce.

z dobrych wieści to prognozy sa coraz lepsze i jest szansa na brak opadów śniegu :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bellatrix napisał:

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

spokojnie, ciepło będzie. weź tylko coś ciepłego na noc, bo nie będzie już tak ciepło ;)
image.png.5bfad5101078fcb391f4c18fa4e26bbe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.