Skocz do zawartości
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto, a jak pada to już prędzej meteo-foto.

Ale próbuj!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, robi napisał:

W razie złych wyników proponuję skok w naprzestrzeń na ciemną górkę za Stężnicą. Przypomnę. Tylko 6 km dalej i ponad 200 m wyżej. Pamiętam obłędny obraz Obłoku GwiezdnegoTarczy przez lornetkę z tego miejsca podczas ubiegłorocznego obozu.

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

tyskowa.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Marcin_G napisał:

To jest baaardzo słuszna koncepcja.

nie mniej słuszna - dla tych całkowicie "unplugged" to wpakować się w dolinkę prowadzącą do nieistniejącej już wsi TYSKOWA, w dolinę wjeżdża się z drogi Baligród-Stężnica-Wołkowyja w punkcie o współrzędnych 49.2963N, 22,3498E, dolinka biegnie dokładnie na południe!

Proponuje sformować patrol lornetkowo-galaktyczny, grzać silniki i w razie okienka pogodowego rajd po Drodze Mlecznej :gunsmilie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa lata temu podczas Astrozlotu w Stężnicy me czcigodne stopy przeszły całą tą dolinkę. Jest piękna, z dobrym widokiem na południowy wschód (no wiecie, strzelec, wężownik, te sprawy.....) U wlotu doliny czasami siedzą smolarze i wypalają węgiel drzewny, ale nie wiem, czy są co roku. Oby nie. Droga w dolinie nadaje się dla normalnych aut osobowowych bez napędu 4x4, 6x6 czy 8x8, a osoby działające zupełnie "na lekko" mogą z powodzeniem podejść na zachodnie zbocze doliny, by mieć jeszcze lepszy widok na południowy wschód. Poniżej panorama doliny zrobiona przeze mnie 2 lata temu z zaznaczeniem kierunku północy, wschodu i południowego wschodu, oraz mniej więcej jak biegnie droga Baligród-Stężnica-Wołkowyja.

Za prawdę powiadam Wam - miejsce przepiękne przy każdej pogodzie!

tyskowa.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto

Jaki czas predysponuje zdjęcie do tego zaszczytnego miana? :g::icon_wink:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obaj wiemy, że w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim sprzęcie / temacie, można robić astrofoto i na 1/500s....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Marcin_G napisał:

30-to sekundówka, to jeszcze nie astrofoto, a jak pada to już prędzej meteo-foto.

Ale próbuj!

Oj Łukasz Sujka by sie nie zgodził :)

Edytowane przez Miszuda
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pogoda pozwoli, to wybieramy się z Łukaszem P na połoniny w czwartek przed południem. Jeśli ktoś chętny, to możemy gdzieś się spotkać. Podkreślam, że to luźny wypad, nie jakiś maraton :flirt:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, angelscorpion napisał:

Jak pogoda pozwoli, to wybieramy się z Łukaszem P na połoniny w czwartek przed południem. Jeśli ktoś chętny, to możemy gdzieś się spotkać. Podkreślam, że to luźny wypad, nie jakiś maraton :flirt:

A'propos maratonu - jak aktualnie wygląda droga z Łańcuta przez Dynów do Sanoka. Jedziesz tamtędy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Łańcuta do Dynowa droga bdb, przed samym Dynowem troszkę gorsza. Za Dynowem nie powiem jak teraz, bo ostatnio w zeszłym roku jechałem, ale tragedii nie ma :flirt:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Droga z Jarosławia przez Dynow jest nowa i jedzie sie super wyjażdżajac w Uchercach Mineralnych :)

Jade po najlepsze piwo w Polsce.

z dobrych wieści to prognozy sa coraz lepsze i jest szansa na brak opadów śniegu :)

• Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Bellatrix napisał:

ej... nie żartujcie z tym zimnem... ile stopni ma być? (tylko na serio) To ja sobie naszykowałam na wyjazd same cienkie suknie, a tu taki ziąb? Nie róbcie jaj...

spokojnie, ciepło będzie. weź tylko coś ciepłego na noc, bo nie będzie już tak ciepło ;)
image.png.5bfad5101078fcb391f4c18fa4e26bbe.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nocy lokalnie może spaść do 5 stopni wiec upału nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znając życie, na pewno zapomnę na zlot piżamy. 

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Bellatrix napisał:

Znając życie, na pewno zapomnę na zlot piżamy. 

Super istotne komunikaty zawsze w cenie....

• Lubię 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może ktoś zabrałby noktowizor? :) Nikon ma jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Darek_B napisał:

:) Nikon ma jakieś ?

nie miał, nie ma i nie zanosi się by były....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melduję się na miejscu, drzewa już poskracałem:

IMG_20180509_142754.thumb.jpg.03e21a8fe7fde6dcd4a6fda2b632fbaf.jpg

Teraz czekam na Adamo, Wintera i Piotra2d(3d, 4d? ;) ) i zaczynamy grzać w 15 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat zamykam, ciąg dalszy w relacji :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecane

• Warsztaty Obróbki Astrofotografii - XIII zlot miłośników astronomii, Roztocze
      Paweł Radomski wraz z "Astrozloty.pl" oraz PTMA Lublin zaprasza na dwudniowe Warsztaty Obróbki Astrofotografii, które odbędą się na 13 zlocie miłośników astronomii - Roztocze, Kraina nad Tanwią w dniach 7-8 września 2018 roku.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 27 odpowiedzi
    • Gwiazda, która zmieniła wszechświat
      Od lat twierdzę, że każde, nawet pozornie nieciekawe zdjęcie kosmosu, nosi w sobie jakąś ukrytą „tajemnicę”. M31 to pewnie najczęściej fotografowany przez amatorów obiekt na nocnym niebie. Tak wyeksploatowany i pocztówkowy, że nikt już w niego nie klika. Tym razem przebiegle nie nazwałem wpisu M31 – lubię, jak ktoś czyta, czy ogląda moje wypociny. Co więc ciekawego można znaleźć na kolejnej fotce M31?
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 14 odpowiedzi
    • Superbolid w Rosji. Jest szansa na „mundialowy” meteoryt!
      W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania superbolidu, który był widoczny 21 czerwca nad południowo-zachodnią Rosją! To może oznaczać, że spadł tam „mundialowy” meteoryt…
        • Lubię
      • 2 odpowiedzi
    • Astrofotografia krótkoczasowa by Lukasz83
      Postanowiłem założyć temat w którym będę gromadził moje kolejne próby i efekty zmagań z astrofotografią krótkoczasową tak żeby wszystko było w jednym miejscu. Celowo nie piszę "lucky imaging" bo ta nazwa powinna być zarezerwowana dla bardzo krótkich czasów tak poniżej 100ms. W moim przypadku czasy pojedynczych klatek będą oscylować w granicach 1s-10s.
        • Lubię
      • 94 odpowiedzi
    • Unikalna opozycja Plutona (2018)
      Naukowcy już zacierają ręce, aby przygotować się do tych obserwacji. Ostatnie takie zjawisko miało miejsce w 1931 roku, jednak nie było obserwowane z powodu braku informacji na temat wydarzenia. Mowa tutaj o tzw. opposition surge/opposition effect które polega na odbiciu promieni słonecznych z lodowej powierzchni Plutona bezpośrednio w naszym kierunku. Wszystkie trzy ciała (Słońce, Ziemia, Pluton) znajdą się w jednej linii.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 77 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.