Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

 

Chyba będzie trzeba uruchomić:

Astro Straż oraz mianować głównego elektryka zlotu.

:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to za wczesne pytanie ale chciałbym pierwszy raz pojechać na zlot i mam pytanie, gdzie będzie zarzewie wizualowców? Bo nie wiem do którego domku się zapisać, Interesują mnie szczególnie widoki z SCT 8, może ktoś z już zapisanych dysponuje takim sprzętem;)

Aha i czy teren jest jakoś ogrodzony żeby od czasu do czasu puścić psa luzem? Mamy niegroźnego charta, który nie pachnie, nie szczeka, nie gubi sierści ale bardzo lubi biegać luzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolak89 napisał:

Mamy niegroźnego charta

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Nie, żebym miał coś przeciwko zwierzętom - bardzo je lubię :-)

Proponuję zainteresowanym zapoznać się z regulaminem: http://poloniny.pl/content/uploads/2017/04/2.-Regulamin-pobytu-ze-zwierzętami_Połoniny_24.04.2017-r._Nowy.pdf

punkt 7 zabrania luźnego biegania psom - sądzę, że większości uczestników (w tym mi) nie będzie to przeszkadzać, ale chociażby sama obsługa może to wyhaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekC6N napisał:

A gdzie jest przewidziana miejscówka obserwacyjna? Na polu po drugiej stronie drogi?

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pav1007 napisał:

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

29 minut temu, Pav1007 napisał:

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Sam się czaję na 6,7 albo 8,9,10. Ten plac na południe od 9 nie ma ograniczeń jeśli chodzi o widok na południe? Wysokie drzewa czy coś w tym stylu? Liczę na pięknego Jowisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lolak89 napisał:

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

:-) Jak powiedziałem - mi nie przeszkadza zupełnie, ufam właścicielom (może błędnie) i jeśli mówią, że jest ok to jest ok - tym bardziej, jeśli to kolega z forum. Problemem może być punkt regulaminu.

21 minut temu, Piotr4d napisał:

Problemem mogą być światła od ośrodka

Dla wizualowców w ogóle mogą być tutaj problemy z adaptacją wzorku. Wystarczy niech ktoś zapali światło w domku czy w pokoju, poza tym wewnątrz hotelu będzie się paliło. Przyczyną jest dość zwarty teren - ja jednak mam nadzieję, że wrodzony instynkt wizualowców pozwoli im znaleźć jakieś dobre miejsce i przyjmą zbłąkanego astrofotografa (czyt. mnie) i umożliwią spojrzenie przez teleskop :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

astro i wizualowym pomiędzy 4, 14 i 15

Ja myślałem o rozstawieniu się między 16, 2 i 3 ale wszystko zależy od warunków jakie będą tam panować. Jeśli ten placyk obok 15 będzie w miarę wolny to może rozstawię się tam.

Oczywiście to też zależy co będę chciał robić... na razie jeszcze nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TomekDw napisał:

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Tomek, zaloguj sie na stronie tam po wyborze miejsca masz kwotę do zapłaty.

Mi za domek wyszło 340 zł za cały zlot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bellatrix napisał:

a ja nie wiem, jak się zapisać... nie umiem :(

W którym miejscu masz problem? Za pierwszym razem, żeby się zalogować, musisz się zarejestrować. Potem, jak już się zalogujesz, masz w dolnej części informację o twojej rezerwacji lub link do wybrania miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bellatrix napisał:

A to będą jakieś nowe loginy, czy te z AP ?

Rejestrujesz konto, bo to jest na oddzielnej platformie. Loginu bodajże nie trzeba, bo logowałem się adresem mailowym. Swój nick podasz dopiero przy zgłoszeniu, co jest dalszym etapem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.