Skocz do zawartości
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

post usunięty

Edytowane przez Ursula

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem informację że psy są akceptowane tylko w domkach a opłata za psa wynosi 20 zł na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Ursula napisał:

Kurcze, dopisałam się z Panem Julianem i dopiero teraz zobaczyłam, że pies będzie. I to jeszcze po sąsiedzku drugi. Czy to jest pies szczekający? Pan Julian bardzo boi się psów odkąd ugryzł go taki "miły i niegroźny" (oczywiście dla właściciela) . Nadal ma na ręku ślady po ugryzieniu, mimo że minęły już 3 lata. Teraz Pan Julian ma 10. Jak się ten pies zachowuje wobec obcych i jak wchodzi się na jego teren, czyli np. do domku?

O którym domku mowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O mój :) Ula wyślę Tobie wiadomość prywatną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Miszuda napisał:

O którym domku mowa?

Domek nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

Chyba będzie trzeba uruchomić:

Astro Straż oraz mianować głównego elektryka zlotu.

:)

• Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mam wprawę w elektryce,  mogę nim zostać :D

Edytowane przez Winter
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to za wczesne pytanie ale chciałbym pierwszy raz pojechać na zlot i mam pytanie, gdzie będzie zarzewie wizualowców? Bo nie wiem do którego domku się zapisać, Interesują mnie szczególnie widoki z SCT 8, może ktoś z już zapisanych dysponuje takim sprzętem;)

Aha i czy teren jest jakoś ogrodzony żeby od czasu do czasu puścić psa luzem? Mamy niegroźnego charta, który nie pachnie, nie szczeka, nie gubi sierści ale bardzo lubi biegać luzem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Teren jest ogrodzony.

Opłata za psa 20zł za dobę. Płatne w recepcji.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie jest przewidziana miejscówka obserwacyjna? Na polu po drugiej stronie drogi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lolak89 napisał:

Mamy niegroźnego charta

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Nie, żebym miał coś przeciwko zwierzętom - bardzo je lubię :-)

Proponuję zainteresowanym zapoznać się z regulaminem: http://poloniny.pl/content/uploads/2017/04/2.-Regulamin-pobytu-ze-zwierzętami_Połoniny_24.04.2017-r._Nowy.pdf

punkt 7 zabrania luźnego biegania psom - sądzę, że większości uczestników (w tym mi) nie będzie to przeszkadzać, ale chociażby sama obsługa może to wyhaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MaciekC6N napisał:

A gdzie jest przewidziana miejscówka obserwacyjna? Na polu po drugiej stronie drogi?

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem mogą być światła od ośrodka. Na wschód od domków 4 i 5 też powinna być dobra miejscówka.

poloniny2018_numeracja.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Pav1007 napisał:

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

29 minut temu, Pav1007 napisał:

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Sam się czaję na 6,7 albo 8,9,10. Ten plac na południe od 9 nie ma ograniczeń jeśli chodzi o widok na południe? Wysokie drzewa czy coś w tym stylu? Liczę na pięknego Jowisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, lolak89 napisał:

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

:-) Jak powiedziałem - mi nie przeszkadza zupełnie, ufam właścicielom (może błędnie) i jeśli mówią, że jest ok to jest ok - tym bardziej, jeśli to kolega z forum. Problemem może być punkt regulaminu.

21 minut temu, Piotr4d napisał:

Problemem mogą być światła od ośrodka

Dla wizualowców w ogóle mogą być tutaj problemy z adaptacją wzorku. Wystarczy niech ktoś zapali światło w domku czy w pokoju, poza tym wewnątrz hotelu będzie się paliło. Przyczyną jest dość zwarty teren - ja jednak mam nadzieję, że wrodzony instynkt wizualowców pozwoli im znaleźć jakieś dobre miejsce i przyjmą zbłąkanego astrofotografa (czyt. mnie) i umożliwią spojrzenie przez teleskop :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak Wy, ale ja rozstawiam się ze sprzętem astro i wizualowym pomiędzy 4, 14 i 15 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

astro i wizualowym pomiędzy 4, 14 i 15

Ja myślałem o rozstawieniu się między 16, 2 i 3 ale wszystko zależy od warunków jakie będą tam panować. Jeśli ten placyk obok 15 będzie w miarę wolny to może rozstawię się tam.

Oczywiście to też zależy co będę chciał robić... na razie jeszcze nie wiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, TomekDw napisał:

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Tomek, zaloguj sie na stronie tam po wyborze miejsca masz kwotę do zapłaty.

Mi za domek wyszło 340 zł za cały zlot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecane

• Unikalna opozycja Plutona (2018)
      Naukowcy już zacierają ręce, aby przygotować się do tych obserwacji. Ostatnie takie zjawisko miało miejsce w 1931 roku, jednak nie było obserwowane z powodu braku informacji na temat wydarzenia. Mowa tutaj o tzw. opposition surge/opposition effect które polega na odbiciu promieni słonecznych z lodowej powierzchni Plutona bezpośrednio w naszym kierunku. Wszystkie trzy ciała (Słońce, Ziemia, Pluton) znajdą się w jednej linii.
        • Lubię
      • 31 odpowiedzi
    • HAT-P-36 b, WASP-153 b, WASP-103 b
      11 maja zarejestrowałem 2 tranzyty: Qatar-1 b, który opisałem w poprzednim temacie oraz HAT-P-36 b. Gwiazda HAT-P-36, której jasność wynosi 12,26 mag znajduje się w gwiazdozbiorze Psów Gończych. Tranzyt egzoplanety HAT-P-36 b trwa 132,9 minuty, zaś głębokość tranzytu to 0,0204 mag (dokładnie tyle ile wynosi dla Qatar-1 b). W tym przypadku uzbierałem 260 dziesięciosekundowych klatek i złapałem drugą część zjawiska.
        • Lubię
      • 16 odpowiedzi
    • Tabela czasów subekspozycji dla CMOS (ASI1600MM)
      Przypadkowo natknąłem się na bardzo wartościowy wątek na CN przedstawiający tabele długości subekspozycji dla kamer CMOS (autor Shiraz) - w kontekście różnych warunków (LP, Księżyc, narrowband) oraz jasności optyki. To pytania pada na forum i PW bardzo często, a ja nigdy nie znalazłem czasu, żeby to samemu poprzeliczać. Nie ma co ameryki odkrywać na nowo. Świetny materiał i potwierdzam te wyniki z moich empirycznych doświadczeń.
        • Lubię
      • 13 odpowiedzi
    • Wielka opozycja Marsa - 2018
      Rozpoczynam wyjątkowy wątek, który dotyczy obserwacji Marsa w 2018 roku (ale i też końcówka 2017 i początek 2019). W dniach 30-31 lipca dojdzie do wielkiej opozycji Czerwonej Planety. Osiągając odległość 57.6 milionów kilometrów od nas, znajdzie się najbliżej Ziemi od 2003 roku.
        • Lubię
      • 72 odpowiedzi
    • Repozytorium wielkich plików na Astropolis
      Przed chwilą uruchomiłem rozszerzoną wersję repozytorium plików na Astropolis, które ma być odpowiedzią na potrzebę zamieszczania przez naszych użytkowników dużych, surowych klatek (nierzadko całych sesji). Od teraz nie musicie wysyłać siebie do zewnętrznych serwisów, które bardzo często udostępniając powierzchnie serwerów za darmo, kradną wasze dane osobowe, albo instalują wirusy. Uważajcie.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.