Skocz do zawartości
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

post usunięty

Edytowane przez Ursula

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem informację że psy są akceptowane tylko w domkach a opłata za psa wynosi 20 zł na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Ursula napisał:

Kurcze, dopisałam się z Panem Julianem i dopiero teraz zobaczyłam, że pies będzie. I to jeszcze po sąsiedzku drugi. Czy to jest pies szczekający? Pan Julian bardzo boi się psów odkąd ugryzł go taki "miły i niegroźny" (oczywiście dla właściciela) . Nadal ma na ręku ślady po ugryzieniu, mimo że minęły już 3 lata. Teraz Pan Julian ma 10. Jak się ten pies zachowuje wobec obcych i jak wchodzi się na jego teren, czyli np. do domku?

O którym domku mowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O mój :) Ula wyślę Tobie wiadomość prywatną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Miszuda napisał:

O którym domku mowa?

Domek nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pav1007 napisał:

Tak sobie patrzę na ludzików, którzy zamieszkiwać będą domki w bezpośredniej okolicy 16 (2, 3, 15, 17, 18 itd)... to zapowiada się dobry zlot :-)

nie wiem dlaczego, ale cały czas wspominam widoczny non stop gw. Kasjopei w przerwie między drzewami - przez całą noc... w Krainie nad Tanwią :-)

Chyba będzie trzeba uruchomić:

Astro Straż oraz mianować głównego elektryka zlotu.

:)

• Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mam wprawę w elektryce,  mogę nim zostać :D

Edytowane przez Winter
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to za wczesne pytanie ale chciałbym pierwszy raz pojechać na zlot i mam pytanie, gdzie będzie zarzewie wizualowców? Bo nie wiem do którego domku się zapisać, Interesują mnie szczególnie widoki z SCT 8, może ktoś z już zapisanych dysponuje takim sprzętem;)

Aha i czy teren jest jakoś ogrodzony żeby od czasu do czasu puścić psa luzem? Mamy niegroźnego charta, który nie pachnie, nie szczeka, nie gubi sierści ale bardzo lubi biegać luzem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Teren jest ogrodzony.

Opłata za psa 20zł za dobę. Płatne w recepcji.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie jest przewidziana miejscówka obserwacyjna? Na polu po drugiej stronie drogi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lolak89 napisał:

Mamy niegroźnego charta

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Nie, żebym miał coś przeciwko zwierzętom - bardzo je lubię :-)

Proponuję zainteresowanym zapoznać się z regulaminem: http://poloniny.pl/content/uploads/2017/04/2.-Regulamin-pobytu-ze-zwierzętami_Połoniny_24.04.2017-r._Nowy.pdf

punkt 7 zabrania luźnego biegania psom - sądzę, że większości uczestników (w tym mi) nie będzie to przeszkadzać, ale chociażby sama obsługa może to wyhaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MaciekC6N napisał:

A gdzie jest przewidziana miejscówka obserwacyjna? Na polu po drugiej stronie drogi?

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem mogą być światła od ośrodka. Na wschód od domków 4 i 5 też powinna być dobra miejscówka.

poloniny2018_numeracja.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Pav1007 napisał:

Mam nadzieję, że ten biegający, niegroźny chart nie lubi gryźć kabli ani z ciekawości opierać się o nieznane elementy krajobrazu przypominające rurkę na trzech nogach ze spaghetti dookoła, a tym bardziej "podlewać" tego typu elementy? :-)

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

29 minut temu, Pav1007 napisał:

Ten placyk obok domków 7 i 8  wygląda obiecująco.

Tam jest chyba boisko do siatkówki, ale w nocy nikt nie będzie grał :-)

Sam się czaję na 6,7 albo 8,9,10. Ten plac na południe od 9 nie ma ograniczeń jeśli chodzi o widok na południe? Wysokie drzewa czy coś w tym stylu? Liczę na pięknego Jowisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, lolak89 napisał:

Wciąg jak właśnie spaghetti, nie odpuści wszelkiej maści kablom, potknie się o wszystko następnie rozpędzi na maksa i uderzy w rurkę na trzech nogach:) Nie wiem czemu ale wszyscy charciarze zgłaszają, że ich podopieczni nie mają za grosz rozwagi jeśli chodzi o prędkość biegu i potencjalne wypadki z nią związane.

Dlatego właśnie miałem nadzieję na jakiś wydzielony kawałek ogrodzonego terenu właśnie dla takich sprinterów. Najwyżej zostanie na wsi, za domem mam kilometry płaskich pól, jest przyzwyczajony do swobody.

:-) Jak powiedziałem - mi nie przeszkadza zupełnie, ufam właścicielom (może błędnie) i jeśli mówią, że jest ok to jest ok - tym bardziej, jeśli to kolega z forum. Problemem może być punkt regulaminu.

21 minut temu, Piotr4d napisał:

Problemem mogą być światła od ośrodka

Dla wizualowców w ogóle mogą być tutaj problemy z adaptacją wzorku. Wystarczy niech ktoś zapali światło w domku czy w pokoju, poza tym wewnątrz hotelu będzie się paliło. Przyczyną jest dość zwarty teren - ja jednak mam nadzieję, że wrodzony instynkt wizualowców pozwoli im znaleźć jakieś dobre miejsce i przyjmą zbłąkanego astrofotografa (czyt. mnie) i umożliwią spojrzenie przez teleskop :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak Wy, ale ja rozstawiam się ze sprzętem astro i wizualowym pomiędzy 4, 14 i 15 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

astro i wizualowym pomiędzy 4, 14 i 15

Ja myślałem o rozstawieniu się między 16, 2 i 3 ale wszystko zależy od warunków jakie będą tam panować. Jeśli ten placyk obok 15 będzie w miarę wolny to może rozstawię się tam.

Oczywiście to też zależy co będę chciał robić... na razie jeszcze nie wiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, TomekDw napisał:

Zastanawiam się nad pierwszym zlotem , ale nie widzę informacji o kosztach? Jest to gdzieś, czy może jest to zależne od ilości osób? No i miałbym pytanie czy można np od piątku być no i płacić od piątku czy płaci się za całość?

Tomek, zaloguj sie na stronie tam po wyborze miejsca masz kwotę do zapłaty.

Mi za domek wyszło 340 zł za cały zlot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecana zawartość

• SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Dziękuję
      • 11 odpowiedzi
    • Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych
      W związku z sąsiednim wątkiem o zasadach przyjmowania stypendiów, po Waszej radzie zdecydowałem się założyć zbiórkę crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. W tym wątku będę informował o wszelkich aktualizacjach, przychodzących także po zakończeniu.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 85 odpowiedzi
    • Mamy polską zmienną z zaćmieniowym dyskiem protoplanetarnym
      W ten weekend, korzystając z danych ASAS-SN (All Sky Automated Survey for Supernovae), wykryłem nieznaną do tej pory zmienną typu R Coronae Borealis. To jedna z najrzadszych typów gwiazd zmiennych - do tej pory odnaleziono zaledwie ~150. Ich poszukiwanie nie należy do najprostszych, gdyż swoimi wskaźnikami barwy (B-V, J-K etc.) nie wyróżniają się zbytnio, dlatego szybciej jest przeszukać krzywe blasku.
      • 18 odpowiedzi
    • Odkrycia 144 gwiazd zmiennych
      W tym temacie przedstawiam wyniki trwającego pół roku amatorskiego projektu, którego celem było wyszukiwanie nowych gwiazd zmiennych. Podsumowując, udało mi się znaleźć 144 gwiazdy zmienne, jedna z nich to współodkrycie z Gabrielem Murawskim - układ binarny o znacznej ekscentryczności. Postanowiłem więc zakończyć projekt, by móc zając się tematem spektroskopii średnich rozdzielczości.
      • 9 odpowiedzi
    • Poszukiwanie nowych mgławic planetarnych
      Witam,

Przed chwilą otrzymałem maila o nowym odkryciu kandydatki na mgławicę planetarną, która otrzymała oznaczenie Mur 1. Oprócz tego, znalazłem także interesujący region (H II lub YSO), który uzyskał oznaczenie Mur Object 1. O co chodzi i co to są za znaleziska? Już wszystko wyjaśniam

Kilka tygodni temu skontaktowałem się z francuzem Trygve Prestgardem, którego często można spotkać wśród takich projektów, jak SOHO Comets czy VSX (bardzo rzadkie zmienne, np. typu R Coronae Borealis czy YSO). Obecnie skupia się na poszukiwaniu nowych mgławic planetarnych na zdjęciach z obserwatoriów, mając na koncie kilkadziesiąt takich obiektów. Postanowiłem spróbować i poświęciłem na to około 15-20 godzin. Efekt? Dwa nowe znaleziska, które dostały oznaczenia na podstawie mojego nazwiska: Mur 1 oraz Mur Object 1.

Possible Planetary Nebula - Mur 1

Okazuje się, że na niebie wciąż nieco przeoczono, a do nich należą np. mgławice planetarne. Na chwilę obecną są to jedynie kandydatki, określane na podstawie widoczności w różnych pasmach (DSS, PANSTARRS, DECaPS, AllWISE). Kolejnym celem będzie określenie spektrum, co ma zweryfikować charakter PN (planetary nebula) obiektu. Od strony egzoplanet, możemy porównać do sytuacji, kiedy odnaleźliśmy powtarzalne tranzyty obiektu mogącego być rozmiarami planetą, ale trzeba jeszcze sprawdzić jego masę metodą radialną.

Trzeba wspomnieć, że rzadko są to wyjątkowe źródła - są słabe (>17 mag), małe kątowo i rzadko kiedy ukazują swoje piękne kolory. Bo te jaśniejsze już wykryto wcześniej

Oraz pozycja Mur 1 w programie Stellarium. Jak widać, z Polski go nie zobaczymy, bowiem leży w konstelacji Kila. Jest bardzo słaby (19-20 mag), więc jego rejestracja wymaga nieco poświęcenia.

Na początku przyszłego roku zostanie opublikowany artykuł z nowymi znaleziskami, wśród których pojawi się powyższy obiekt. Prowadzi go również Francuz (Pascal Le Du), więc można spodziewać się, że raczej nie będzie on po angielsku Również wtedy będziemy mogli wyszukać go m.in. w bazie Simbad/VizieR czy HASH (http://hashpn.space/). Na chwilę obecną jedynie przekazując tę informację dalej.

A tak z kolei wygląda Mur Object 1 - nie jest to mgławica planetarna, choć przypomina wyglądem. Zdaje mi się, że jeszcze będzie dokładniej sprawdzone co to takiego jest. Leży w konstelacji Żagla (także niebo południowe).

Jaka jest efektywność? Przez kilkanaście godzin odnalazłem 9 podejrzanych celów, z czego dwa okazały się trafione - jeden znany (ale nieopublikowany jeszcze w Simbad) oraz Mur 1. Oprócz tego, Mur Object 1. Pozostała szóstka to pięć słabych galaktyk oraz jedna gwiazda (która wydawała się nieco bardziej rozmyta niż reszta w kadrze, ale jednak to gwiazda).

Bardzo fajny projekt, który postaram się rozwinąć nieco bardziej, u boku poszukiwania nowych egzoplanet
      • 7 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.