Skocz do zawartości
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Lukasz83 napisał:

A ja mam takie pytanko organizacyjne do @Adamo 

Czy w ośrodku jest takie miejsce w którym można w ciągu dnia posiedzieć, pogadać, wystawić i zostawić sprzęt a w razie niepogody posiedzieć w nocy?

Coś jak "Dziupla" w Stężnicy, "Piekiełko" w Jodłowie czy "bawialnia" w Odernem :)

Oczywiście ze jest. 

• Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.03.2018 o 07:57, lolak89 napisał:

Może to za wczesne pytanie ale chciałbym pierwszy raz pojechać na zlot i mam pytanie, gdzie będzie zarzewie wizualowców? Bo nie wiem do którego domku się zapisać, Interesują mnie szczególnie widoki z SCT 8, może ktoś z już zapisanych dysponuje takim sprzętem;)

Ciężko powiedzieć, ale wizualowcy będą raczej skupieni wokół swoich domków lub na poletkach przy domkach.
W domku nr. 18 jest mocna ekipa wizualowców. Panas z lornetkami, Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał).
W domku nr. 9 jest nasza mieszana ekipa - Ja z SCT 5", Sawes z 13" newtonem, Starczek z klevcovem, z APO albo lornetką, Marek z mobilnym zestawem astrofotograficznym (StarAdventurer), i Łukasz pewnie z większym newtonem. Wybierzemy się albo na to poletko przy domkach 8, 9, 10 albo na przeciwną stronę, na to boisko przy domku nr.7.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lolak89 Zabieram swojego SCT 8". Z tym, że to jedna z najstarszych wersji - Made in Japan, na montażu widłowym. 

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich. Ktoś będzie jechał przez Bydgoszcz mając jedno miejsce? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Damian Kępiński napisał:

@lolak89 Zabieram swojego SCT 8". Z tym, że to jedna z najstarszych wersji - Made in Japan, na montażu widłowym. 

:(Jeju malusieńki, toż to moje marzenie jest. Docelowy sprzęt dla mnie, właśnie ten JAPAN na widłowym, kilka miesięcy temu był na giełdzie, cudo nie do opisania. Widzimy się na miejscu:)

Edytowane przez lolak89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, wimmer napisał:

(...) Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał). (...)

W tym roku będziemy innym siedzieć na karkach ;)

Max swoją 22"kę ma poza Polską i to dość daleko. A ja się wyczyściłem ponad rok temu.... Mam nowy plan słoneczny w przygotowaniu ale perspektywa na razie jest odległa.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lolak89 napisał:

:(Jeju malusieńki, toż to moje marzenie jest. Docelowy sprzęt dla mnie, właśnie ten JAPAN na widłowym, kilka miesięcy temu był na giełdzie, cudo nie do opisania. Widzimy się na miejscu:)

Cóż, na giełdzie był dokładnie ten teleskop, ale szybko wycofałem go ze sprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Damian Kępiński napisał:

Cóż, na giełdzie był dokładnie ten teleskop, ale szybko wycofałem go ze sprzedaży :)

Czyli będę miał chociaż okazję przez niego popatrzeć i podpiąć bino jeśli łaska:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, wimmer napisał:

Ciężko powiedzieć, ale wizualowcy będą raczej skupieni wokół swoich domków lub na poletkach przy domkach.
W domku nr. 18 jest mocna ekipa wizualowców. Panas z lornetkami, Max pewnie z półmetrowym newtonem, a Pablito pewnie też z jakimś solidnym sprzętem słonecznym (no chyba, że sprzedał).
W domku nr. 9 jest nasza mieszana ekipa - Ja z SCT 5", Sawes z 13" newtonem, Starczek z klevcovem, z APO albo lornetką, Marek z mobilnym zestawem astrofotograficznym (StarAdventurer), i Łukasz pewnie z większym newtonem. Wybierzemy się albo na to poletko przy domkach 8, 9, 10 albo na przeciwną stronę, na to boisko przy domku nr.7.

Mój mobilny Star Adventurer jakiś czas temu zamienił sie w mobilny iOptron CEM25P :D 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt. Zapomniałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja biorę 10 cali - Synta, coś polukamy, jeśli pogoda pozwoli :friends:

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani,

Zlot zbliża się wielkimi krokami. Mam 124 zgłoszone osoby na zlot. Jest jeszcze trochę miejsc więc może jeszcze nas przybędzie.

Proszę pamiętać o terminowych wpłatach gdyż system nie ma uczuć :)

Jak co roku poszukuje chętne osoby do wygłaszania prelekcji oraz dzielenia się swoimi pomysłami.

Oczywiście prelekcja może być w postaci standardowej jak i panelu dyskusyjnego.

Namawiam i czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adam, ja mogę znowu cos powiedziec. 

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIKON oficjalnie melduje się na zlocie!

Robię wszystko, by w Bukowcu pojawiły wszystkie "perełki" optyki Nikona, z lornetkami WX na czele. Załaduję do auta ile się da, byle nie utracić prawa jazdy.

Fajnie będzie Was zobaczyć i znowu nocami pobuszować w trawie!

• Lubię 7
  • Kocham 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

NIKON oficjalnie melduje się na zlocie!

Robię wszystko, by w Bukowcu pojawiły wszystkie "perełki" optyki Nikona, z lornetkami WX na czele. Załaduję do auta ile się da, byle nie utracić prawa jazdy.

Fajnie będzie Was zobaczyć i znowu nocami pobuszować w trawie!

Hurra! będzie WX 10x50. Zatem czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Hurra! będzie WX 10x50. Zatem czekamy.

Więcej nawet - spróbujemy zapewnić OBA modele: 7x50 i 10x50! Będzie się działo!

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki, mam pytanie. Niedawno stałem się posiadaczem maka 150 i niestety jest rozkolimowany. Niby nic takiego ale nie mam wystarczająco krótkiego okularu ani tym bardziej doświadczenia, żeby zrobić to dokładnie na gwieździe. Znalazłem na aliexpressie okular 4 mm za 20 zł ale dojdzie za miesiąc. Piszę w tym wątku bo za miesiąc jest zlot i pomyślałem sobie, że może znalazła by się jakaś dobra dusza, żeby mi pomóc z kolimacją tego sprzętu na miejscu i dysponowałaby normalnym okularem a nie jakimś plastikiem niewiadomej jakości jak ten z aliego?

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgłaszam dwa miejsca w samochodzie z Warszawy, wyjazd 10 Maja ok. 8 rano.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurs "Adept 2018"

W tym roku mamy jubileusz konkursu Adept, to jest 10-ty konkurs!!!

Jak co roku, zapraszamy "młodych (stażem)" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".
Do wygrania będą liczne nagrody i upominki.

W tym roku mamy kilku sponsorów:

ScopeDome - główna nagroda!

Nikon

Astrozakupy

Piotr Grzędzielski

Dominik Woś - Projectnature

Zbigniew Ziółkowski

Urania.

Czekamy na kolejnych sponsorów oraz uczestników!

• Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.03.2018 o 13:49, Pablito napisał:

W tym roku będziemy innym siedzieć na karkach ;)

Max swoją 22"kę ma poza Polską i to dość daleko. A ja się wyczyściłem ponad rok temu.... Mam nowy plan słoneczny w przygotowaniu ale perspektywa na razie jest odległa.

ja biorę 50-ke , damy radę :) 

• Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecane

• Unikalna opozycja Plutona (2018)
      Naukowcy już zacierają ręce, aby przygotować się do tych obserwacji. Ostatnie takie zjawisko miało miejsce w 1931 roku, jednak nie było obserwowane z powodu braku informacji na temat wydarzenia. Mowa tutaj o tzw. opposition surge/opposition effect które polega na odbiciu promieni słonecznych z lodowej powierzchni Plutona bezpośrednio w naszym kierunku. Wszystkie trzy ciała (Słońce, Ziemia, Pluton) znajdą się w jednej linii.
        • Lubię
      • 31 odpowiedzi
    • HAT-P-36 b, WASP-153 b, WASP-103 b
      11 maja zarejestrowałem 2 tranzyty: Qatar-1 b, który opisałem w poprzednim temacie oraz HAT-P-36 b. Gwiazda HAT-P-36, której jasność wynosi 12,26 mag znajduje się w gwiazdozbiorze Psów Gończych. Tranzyt egzoplanety HAT-P-36 b trwa 132,9 minuty, zaś głębokość tranzytu to 0,0204 mag (dokładnie tyle ile wynosi dla Qatar-1 b). W tym przypadku uzbierałem 260 dziesięciosekundowych klatek i złapałem drugą część zjawiska.
        • Lubię
      • 16 odpowiedzi
    • Tabela czasów subekspozycji dla CMOS (ASI1600MM)
      Przypadkowo natknąłem się na bardzo wartościowy wątek na CN przedstawiający tabele długości subekspozycji dla kamer CMOS (autor Shiraz) - w kontekście różnych warunków (LP, Księżyc, narrowband) oraz jasności optyki. To pytania pada na forum i PW bardzo często, a ja nigdy nie znalazłem czasu, żeby to samemu poprzeliczać. Nie ma co ameryki odkrywać na nowo. Świetny materiał i potwierdzam te wyniki z moich empirycznych doświadczeń.
        • Lubię
      • 13 odpowiedzi
    • Wielka opozycja Marsa - 2018
      Rozpoczynam wyjątkowy wątek, który dotyczy obserwacji Marsa w 2018 roku (ale i też końcówka 2017 i początek 2019). W dniach 30-31 lipca dojdzie do wielkiej opozycji Czerwonej Planety. Osiągając odległość 57.6 milionów kilometrów od nas, znajdzie się najbliżej Ziemi od 2003 roku.
        • Lubię
      • 72 odpowiedzi
    • Repozytorium wielkich plików na Astropolis
      Przed chwilą uruchomiłem rozszerzoną wersję repozytorium plików na Astropolis, które ma być odpowiedzią na potrzebę zamieszczania przez naszych użytkowników dużych, surowych klatek (nierzadko całych sesji). Od teraz nie musicie wysyłać siebie do zewnętrznych serwisów, które bardzo często udostępniając powierzchnie serwerów za darmo, kradną wasze dane osobowe, albo instalują wirusy. Uważajcie.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.