Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja/prośba. 

Ostatnio w światku astrofotografików popularny zaczyna być program Sequence Generator Pro. Program jest względnie tani i o dużych możliwościach, nawet na RODOS SGPro był tematem prelekcji. Co chyba tylko dobrze świadczy o potencjale zaszytym w tym sofcie.  Wprawdzie program nie jest  nowy ale dopiero teraz w erze powszechnie pożądanej automatyzacji sesji astrofoto zyskuje na popularność.

I tu moja propozycja i prośba do osoby/osób, która chciałaby przeprowadzić  szkolenie/prelekcję z obsługi SGPro. Jest kilka osób o których wiem że są zainteresowani poznaniem obsługi tego programu i podejrzewam, że grono innych osób o których nie wiem jest szerokie.   

Co myślicie o tej oddolnej inicjatywie?

Oczywiście na wszystko potrzebne jest błogosławieństwo Adama, no i Prelegent.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Duser napisał:

Nie widzę przeciwskazań . Mogę pokazać podstawowe użycie tego programu .

Super, wielkie dzięki.

Skoro mamy deklarację Piotrka(Dusera), to jeśli nawet szkolenie nie stanie się  sensu stricte częścią planu zlotu możemy spotkać sie w gronie zainteresowanych  mniej oficjalnie. Kwestia czy Adam wygospodaruje dla nas czas na sali prelekcyjnej.

Czekamy na reakcję Adama.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr4d napisał:

Super, wielkie dzięki.

Skoro mamy deklarację Piotrka(Dusera), to jeśli nawet szkolenie nie stanie się  sensu stricte częścią planu zlotu możemy spotkać sie w gronie zainteresowanych  mniej oficjalnie. Kwestia czy Adam wygospodaruje dla nas czas na sali prelekcyjnej.

Czekamy na reakcję Adama.

Jak się nie uda to zawsze można u nas w domku... Wpisowe: browar i jakoś się pomieścimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 15:19, Darek_B napisał:

Co ciekawe zlot jest tylko 5 km dokładnie na wschód od Stężnicy, niestety aż 200 metrów niżej.

 

Jakby ktoś miał sentyment do miejscówki na górce za Stężnicą (czyli 6 km od obecnego miejsca zlotu i ponad 200 m wyżej ;-)))), to proszę o kontakt.

Biorę swoje oblubienice lornetki i nadzieję na pogodę oraz na odwiedzenie także tego cudownego miejsca.

gorka Steznica.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, @Adamo napisał do mnie o temat prelekcji, ale ze to Wy będziecie potencjalnymi słuchaczami, to chciałem Was zapytac o zdanie. Mam wiele tematów przygotowanych, m. in. o Słońcu, o układach podwójnych gwiazd, o teleskopie Keplera, o mikrosoczewkowaniu, o planetach pozasłonecznych, o galaktykach, o ciemnej materii, o supernowych i o sondzie Voyager. Dajcie znac, co Was by zainteresowało najbardziej i na co chetnie byście przyszli, bo tez o to przeciez chodzi zeby nie mówić do ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Amadeo, wszystko interesuje, więc może tak: O egzoplanetach ciągle się mówi i pisze więc tym razem nie, ale np. mikrosoczewkowane, projekt OGLE, prof. Paczyński -może warto powiedzieć, bo nie wszyscy wiedzą, że to spore osiągnięcia polskich astronomów. Drugi mój typ to gwiazdy podwójne. Tyle ich we wszechświecie jest a na dodatek amatorzy mogą je łatwo obserwować (fotometria) i niektóre z nich podziwiać wizualnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miszuda napisał:

Słuchajcie, @Adamo napisał do mnie o temat prelekcji, ale ze to Wy będziecie potencjalnymi słuchaczami, to chciałem Was zapytac o zdanie. Mam wiele tematów przygotowanych, m. in. o Słońcu, o układach podwójnych gwiazd, o teleskopie Keplera, o mikrosoczewkowaniu, o planetach pozasłonecznych, o galaktykach, o ciemnej materii, o supernowych i o sondzie Voyager. Dajcie znac, co Was by zainteresowało najbardziej i na co chetnie byście przyszli, bo tez o to przeciez chodzi zeby nie mówić do ściany :)

Tematy są tak ciekawe, że trudno wybrać :) . Proponuję coś z tych : mikrosoczewkowanie, ciemna materia , lub podwójne .  A może udało by się zmieścić 2 prelekcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.