Skocz do zawartości

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Duser napisał:

Tematy są tak ciekawe, że trudno wybrać :) . Proponuję coś z tych : mikrosoczewkowanie, ciemna materia , lub podwójne .  A może udało by się zmieścić 2 prelekcje ?

Słuchajcie, moge powiedziec dziennie cos, ale to juz decyzja należy do @Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

No właśnie... codziennie wykład, to byłby dobry pomysł. Bo tak to co, siedzieć i nudzić się? Opowiadać / słuchać bzdety o "pierdzeniu"? Lepiej się coś mądrego dowiedzieć. Ja będę miała tylko dwa wykłady. Ale... jeśli chcielibyście jeszcze dodatkowo z chemii, to żaden problem.

Amadeusz, jakbyś opowiedział nam o wszystkich tematach, które wymieniłeś, byłoby bardzo miło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bellatrix napisał:

No właśnie... codziennie wykład, to byłby dobry pomysł. Bo tak to co, siedzieć i nudzić się? Opowiadać / słuchać bzdety o "pierdzeniu"? Lepiej się coś mądrego dowiedzieć. Ja będę miała tylko dwa wykłady. Ale... jeśli chcielibyście jeszcze dodatkowo z chemii, to żaden problem.

Amadeusz, jakbyś opowiedział nam o wszystkich tematach, które wymieniłeś, byłoby bardzo miło :) 

Haha a kiedy mój odpoczynek? :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Ale to nie wysiłek- to przyjeność i cudowny relaks. Przynajmniej ja tak mam. Jak się nasiedzę i naopowiadam tych cudowności z chemii, to wystarczą mi 3- 4 godziny dziennie i jestem wypoczeta, mam mnóstwo sił i pomysłów (niezawsze mądrych ;) ). To jest taki odlot do innego świata na krótki moment :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bellatrix napisał:

Ale to nie wysiłek- to przyjeność i cudowny relaks. Przynajmniej ja tak mam. Jak się nasiedzę i naopowiadam tych cudowności z chemii, to wystarczą mi 3- 4 godziny dziennie i jestem wypoczeta, mam mnóstwo sił i pomysłów (niezawsze mądrych ;) ). To jest taki odlot do innego świata na krótki moment :D 

No widzisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie znowu będzie okazja do zabawy i umysłowej gimnastyki.

 

Hardcore 2018 :Lighten:  :Boink:

FAQ

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każdy, kto ma ochotę i stworzy drużynę 2 lub 3 osobową.:pijacy::friends:

Czego się spodziewać?

Wszystkiego, na co każdy szanujący się astro geek zwróciłby uwagę. Pytania dotyczą kosmosu i wszystkiego, co w jakikolwiek sposób jest z nim związane. Pytania są tak wybrane, by zaciekawiły tematem, zadziwiły, rozbawiły, sprowokowały do zastanowienia się nad pewnymi kosmicznymi sprawami.

Czuję się za słaby, czy mam wziąć udział?

Tak. W obliczu Hardcora wszyscy są cieniasami.

Kto wybiera skład drużyn?

Uczestnicy według chęci i sympatii.

Czy to prawda, że w trakcie konkursu leci dyskotekowa muzyka?

Tak, ale związana z kosmosem.

Które drużyny są zwycięskie?

Ogłaszane są tylko trzy najlepsze. Nagrodę i laur zwycięscy dostaje jedna, ta, która zdobyła najwięcej punktów.

Co jest nagrodą?

Emocje, ciekawe pytania, zabawa, uścisk ręki Prezesa, fotka chwały do Internetu i butelka napoju wyskokowego.

 

Przykłady pytań z zeszłego roku:

 

  • Jak się żyje na ISS? Zaznacz prawidłową odpowiedź.
  • W kultowym programie-książce pt. „Autostopem przez Galaktykę” autorstwa Douglasa Adamsa zadano super-inteligentnemu komputerowi „Głęboka Myśl” pytanie: „Czym jest życie, wszechświat i cała reszta?”. Komputer kazał czekać siedem i pół miliona lat na odpowiedź. Jak brzmiała odpowiedź?
  • Dlaczego niebo jest niebieskie?
  • W Sylwestra zmuszasz się do pijaństwa, bo przemierzyłeś wokół Słońca sporo kilometrów. Ile?
  • Dzięki sondzie New Horizons, która przelatywała w odległości 12 tyś km od Plutona odkryto, że „serce” tej planety skrywa… no właśnie co?
  • Euzebiusz atakuje znad galaretki: podobno na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki inaczej płynie czas niż na parterze. To prawda? Skąd ta różnica?
  • Twoja córka chce na Dzień Dziecka telefon Samsung Galaxy S8. Dzieciak telefonu nie dostanie, ale na pocieszenie narysujesz jej, jak wygląda prawdziwe Galaxy typu S. Dorzucisz jeszcze piękną galaktykę typu E.

 

W tym roku pytania będą podzielone na 3 części: Krzyżówka, Astro-pudelek (ploteczki i śmieszne ciekawostki) i Czacha paruje (trzeba pokombinować).

 

ASTRO-ŻBIK 2018 :Wave:

Konkurs dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 klasy szkoły podstawowej. Pytania sprawdzają ogólną widzę o kosmosie. Jest to okazja, żeby mama/tata interesująca/y się kosmosem porozmawiał z dzieckiem o swojej pasji. Nagrodę otrzymuje każde dziecko, które podjęło się wyzwania. Punktacja służy wyłącznie ustaleniu kolejności, z jaką uczestnicy podchodzą po odbiór nagrody. Najważniejsza jest zabawa i dobra atmosfera. :brawo:W Astro-Żbiku ważne jest podjęcie się wyzwania i wysłuchanie pytań o kosmosie, zastanowienie się nad nimi. Zapraszam wszystkie dzieci do udziału w konkursie!

 

  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs astronomiczny „Adept” – Bukowiec 2018

Ogłaszam wszem i wobec, że pytania na konkurs ADEPT 2018 zostały ułożone.

Zgodnie z tradycją będzie to 30 pytań w formie testu wielokrotnego wyboru :help:

Pytania w tym roku są proste jak budowa sondy kosmicznej New Horizons :laughing1:

 

Jeszcze raz zapraszam zlotowiczów do udziału w konkursie :albert:

 

Przypominam, że w konkursie mogą startować tylko osoby nie posiadające własnego sprzętu obserwacyjnego :astronom:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Czy tego chcecie czy nie zlot nabiera rozpędu choć tego nie widać.

Nie wiem jak u Was ale u mnie wrze :)

Czas opisać kilka spraw organizacyjnych.

Zostało jeszcze kilka miejsc więc czekam do niedzieli do północy choć na koszulki nie ma co liczyć.

Osoby które nie podały numeru pesel oraz nie podały nazwiska nie będą ubezpieczone.

To już 15-ty Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii oraz 10-ty Adept.

Błagam, proszę i stanowczo nalegam aby brać udział w konkursie (konkursach) gdyż mamy sporo nagród i nie uśmiecha mi się zabierać ich do domu.

Nagrody które co roku zdobywamy są dla Was a nie do mojej szafy!!! Nagrody są po to żeby je rozdać.

Przypominam, że w konkursie Adept mogą brać udział wszyscy którzy zaczynają przygodę z Astronomią a nie mają sprzętu. Wykluczeni są laureaci 1 miejsca z ubiegłych konkursów.

W tym roku planuję nieco rozluźnić plan prelekcji ze względu na wasze sugestie. Doszły mnie wieści, że maratony prelekcyjne są uciążliwe. Może i racja.

Niestety ale na wiosennym zlocie nie będzie szkolenia astrofotograficznego. Organizator szkolenia przeprasza i obiecuje, że na jesiennym zlocie uderzy ze zdwojoną siłą. :)

Biuro zlotu będzie znajdowało się w głównym budynku hotelowym koło recepcji i każdy musi przejść przez moje ręce.

Wszyscy wiecie gdzie leżakujecie na tym zlocie ale biuro trzeba zaliczyć, nie ma to tamto! :)

Każdy szanujący się user ma obowiązek nosić identyfikator. Bez identyfikatora nie będzie papu.

Osoby posiadając ZŁOTY identyfikator muszą go posiadać na zlocie!!! inaczej nie będzie dobrze, oj nie będzie.....

Za wszystkie dodatkowe (wcześniejsze) noclegi płacimy u mnie czyli w biurze zlotu.

Opłatę za zwierzęta proszę regulować bezpośrednio w recepcji.

W sprawie strefy SPA proszę umawiać się wcześniej w recepcji.

Za wszystkie szkody w domkach czy pokojach odpowiedzialność ponosi szkodnik :)

 

Każdemu z Was przysługuje:

- prycza z pościelą,

- dach nad głową,

- śniadanie,

- obiadokolacja,

- grill z kiełbaskami i piwem z najlepszej wytwórni piwa w Polsce (piątek)

- dobra zabawa

- pogoda, jak na św Hieronima albo jest albo jej ni ma :)

- wsparcie techniczne i merytoryczne.

 

Osoby które będą po raz pierwszy na zlocie proszę mi to zgłosić podczas logowania to postaram się Wam stworzyć grupę z osobą która Was wprowadzi w tajniki naszej imprezy.

Wszyscy starzy zlotowi wyjadacze mają obowiązek pomóc nowym osobom.

Sprzęt który będzie wystawiony do obserwacji wizualnych jest także do obserwacji dla tych którzy nie posiadają swojego sprzętu na zlocie.

Świecenie laserem w nocy podczas sesji astrofotograficznej grozi utratą zdrowia w najlepszym przypadku.

Na zlocie jest zasada, że nie ma ani Panów ani Pań, wszyscy mówimy sobie po imieniu.

 

Czy coś jeszcze?

Piszcie jak macie pytania.

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest program zlotu

Jakieś uwagi?

Program Zlotu "Bieszczady 2018"

 

  

czwartek 10 V:

 

- przyjazd i zakwaterowanie uczestników

- 18:00-19:00 kolacja

- Czas wolny na obserwacje

 

piątek 11 V:

 

- 8:00-10:30 Śniadanie

- 11:00 Uroczyste otwarcie XV Zlotu  (obecność obowiązkowa!)

- 11:10 Krótki panel – „Wspieramy młode talenty”

- 12:00 Adela Bicka O chemii w astronomii słów kilka- czyli jak chemik patrzy na gwiazdy?

- 15:00 Amadeusz Miszuda - "Mikrosoczewkowanie"

- 17:00-18:00 Obiadokolacja

- 19:00 Dariusz Bobak – „15 lat bieszczadzkich zlotów miłośników astronomii”

- 20:00 Grill party  

- Czas wolny na obserwacje

 

sobota 12 V:

 

- 8:00-10:30 Śniadanie

- 11:00 Janusz Krywult  - „Świat Galaktyk”

- 12:30 Adam Nowak „Co się dzieje przed, w trakcie i po starcie rakiety”

- 13:30 Konkursy "Adept 2018" oraz "Żbik" dla najmłodszych

- 15:00 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród

- 15:30 Konkurs grupowy "Hardcore"

- 16:58 Ogłoszenie wyników Hardcore'a

- 17:00-18:00  obiadokolacja

- 19:00 Zdjęcie grupowe

- Czas wolny na obserwacje

 

niedziela 13 V:

 

- 7:00-11:00  Śniadanie

- Wyjazd uczestników

 

 

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, robi napisał:

Z programu wynika, że obserwacje przewidziane oficjalnie tylko w sobotę. Rozumiem, że termin dogadany z św. Hieronimem???  :astro:

Oj tam czepiasz się :)

Poprawione

Może być?

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, don Pedro napisał:

Bawcie się dobrze i udanych obserwacji! Ja po bliskim spotkaniu IV stopnia z chirurgią, niestety nioe dam rady. :(

Może następnym razem :astro:

Rychłego powrotu do pełni zdrowia życzę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, dzięki serdeczne! Chodzę od dwóch lagach i prawie jednej nodze, bo skutkiem martwicy posterydowej w leczeniu chłoniaka mózgu z kom. limfatycznych typu B,( bardzo ekskluzywna odmiana) 2016/2017 (Rzeszów, Lublin, Brzozów) mój kolega szkolny, Dr. n. med. Robert Wojnarowski, usunął mi główkę kości udowej, nadkażnej gronkowcem, bardzo ładnym, bo złocistym (skąd?!)j, więc na razie jestem "trochę" kulawy. :heehee:. Próbowałem ostatnio nawet obsługiwać sprzęt lekki na tarsie mojej chałupy( Klewcow-Cassegrain VMC 110 (2kg) na SW SynScan GTi WiFi (3kg) ale brak sprawnej nogi i w tym baardzo przeszkadza.:astronom:

Pozdrawiam serdecznie, seeingu i braku chmur(w)ów.:emotion-5:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, don Pedro napisał:

Och, dzięki serdeczne! Chodzę od dwóch lagach i prawie jednej nodze, bo skutkiem martwicy posterydowej w leczeniu chłoniaka mózgu typ B, bardzo ekskluzywny) 2016/2017 (Rzeszów, Lublin, Brzozów) mój kolega szkolny, Dr. n. med. Robert Wojnarowski, usunął mi główkę kości udowej, nadkażnej gronkowcem, bardzo ładnym, bo złocistym (skąd?!)j, więc na razie jestem "trochę" kulawy. :heehee:. Próbowałem ostatnio nawet obsługiwać sprzęt lekki na tarsie mojej chałupy( Klewcow-Cassegrain VMC 110 (2kg) na SW SynScan GTi WiFi (3kg) ale brak sprawnej nogi i w tym baardzo przeszkadza.:astronom:

Pozdrawiam serdecznie, seeingu i braku chmur(w)ów.:emotion-5:

Piotr, ja Tobie będę wszystko nosić, weź sobie tylko wygodne krzesełko :)

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukasz83 napisał:

To w Syncie jest więcej niż jeden pająk :g:?

I da się obserwować bez pająka ? :P  Człowiek całe życie się uczy....

Obserwacje bez pająka są bardzo wskazane, jeszcze miotełką wymieść z teleskopu pajęczyny i naprawdę może być satysfakcja :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.