Jump to content
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Recommended Posts

1 minutę temu, Adamo napisał:

Nie jest dobrze :)

ani troche.... :(

Nic nie "wykrakałam". Po prostu wiem, że będzie burza z piorunami. Aż się odgromienie powygina w krzywy drut od tych piorunów. 

• Like 1
  • Confused 1

Jak cały zlot będę miała minę jak na stypie, to nie pomyślicie, że się na Was gniewam? Zauważyłam, że tak się jakoś dziwnie składa, że na każdy zlot przyjeżdżam smutna, bo akurat mi się coś przytrafiło. Czekało specjalnie pół roku, żeby tydzień przed zlotem "wyskoczyć". 

Godzinę temu, Bellatrix napisał:

Jak cały zlot będę miała minę jak na stypie, to nie pomyślicie, że się na Was gniewam? Zauważyłam, że tak się jakoś dziwnie składa, że na każdy zlot przyjeżdżam smutna, bo akurat mi się coś przytrafiło. Czekało specjalnie pół roku, żeby tydzień przed zlotem "wyskoczyć". 

Ależ oczywiście, że się (nie)obrazimy, przecież na zlocie (nie)można być smutnym :P

• Like 1

Dziś wieczorem zamykam zapisy na zlot.

Nieopłacone rezerwacje ulegną skasowaniu bez możliwości udziału w zlocie.

• Sad 1

A pogoda się poprawia więc kto żyw niech opłaca. :)

Capture.jpg

16 minut temu, Bellatrix napisał:

Burza. Na 100%, przez cały zlot. 

Pożyjemy, zobaczymy... najważniejsze że w dobrym towarzystwie; -)

• Like 1

24 minuty temu, Bellatrix napisał:

Burza tez moze byc przyjemna :)

• Like 1

31 minut temu, Bellatrix napisał:

Burza mózgów, zapomniałaś dodać...

Jazda na zlot z lornetkami ma tę zaletę, że jeśli nie przydadzą sie w wątku "astro" (oby nie!), to zawsze będą służyć podczas obserwacji natury....

24 minuty temu, Marcin_G napisał:

Burza mózgów, zapomniałaś dodać...

Jazda na zlot z lornetkami ma tę zaletę, że jeśli nie przydadzą sie w wątku "astro" (oby nie!), to zawsze będą służyć podczas obserwacji natury....

Dziewczyny bójcie się :laughbounce2::laughbounce2::laughbounce2: Ja już widzę ta Twoja obserwacje natury :laughbounce2:

• Like 1

Jak będzie pogoda, to będzie. A jak nie będzie- to wszystkich odpytam na jedynkę. 

• Haha 1

15 minut temu, Katarzyna Ewert napisał:

Dziewczyny bójcie się :laughbounce2::laughbounce2::laughbounce2: Ja już widzę ta Twoja obserwacje natury :laughbounce2:

Będzie tak jak rok temu sprzed chałupy: lasy, lasy, pastwiska, snopki siana jedzą krowy, chałupa nakryta okapem, koniki polne leniwie spacerujące w świetle zachodzącego żółtego karła G2V 

• Like 1

Dwie rzeczy mi się nasunęły.

1. super, że pojawił się wątek wegetariański (uwaga- ryba to też zwierzę, czyli wegetarianie jej nie jedzą, to tak w ramach doinformowania ;) ).

Obstawiam oscypki, ryby też jadam :) czasem. Proponuję też ziemniaki najzwyklejsze w świecie- pycha i tanie! plus bakłażan przyzwoicie się spisuje na grillach. Czy opcja dla wegetarian będzie w cenie grilla? Na zimowym fajnie wyszło, były robione sałatki, fasolki, papryki pieczone. Smutne było to, że niestety na zimowym była opcja i wege i mięsna, to "mięśni" rzucili się na zielone i w jeden wieczór nie było już co wrzucić na ząb.

2. Możemy z Januszem ok. 13:30 ruszać z Kielc- ktoś przejeżdża? Może zabrać dwójkę z plecakami po 30 l każdy? Możemy gdzieś też dojechać.

PS Czy są osoby chętne na jogę? Macie karimaty? Ja ich niestety nie zapewnię. No chyba, że ośrodek ma, to mogę tam jutro zadzwonić.

Edited by olsza1
  • Like 2

18 minut temu, Katarzyna Ewert napisał:

Ten zlot powinien trwać conajmiej tydzień :D

Albo taka jedna dłuuuuga noc od czwartku do niedzieli....

• Like 1

35 minut temu, olsza1 napisał:

PS Czy są osoby chętne na jogę?

Ja bym wstępnie reflektował.....

My z Anią już jesteśmy w Bieszczadach :)

Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle, że leje jak z cebra.

Nie mieliśmy okazji obejrzeć dokładnie ośrodka, bo tylko przejechaliśmy ze dwa razy obok. Natomiast mogę powiedzieć, że nie musicie martwić się o dodatkowe wyposażenie. Niedaleko spacerem od ośrodka jest dobrze zaopatrzony markecik typu 'delikatesy centrum'.

Dojazd również bez żadnego problemu. Asfalt aż do bramy. 

• Like 1
  • Thanks 1

2 minuty temu, wimmer napisał:

Zazdrość :)

Do zobaczenia za jakieś 65 godzin :P

• Like 1

Godzinę temu, olsza1 napisał:

Dwie rzeczy mi się nasunęły.

1. super, że pojawił się wątek wegetariański (uwaga- ryba to też zwierzę, czyli wegetarianie jej nie jedzą, to tak w ramach doinformowania ;) ).

Obstawiam oscypki, ryby też jadam :) czasem. Proponuję też ziemniaki najzwyklejsze w świecie- pycha i tanie! plus bakłażan przyzwoicie się spisuje na grillach. Czy opcja dla wegetarian będzie w cenie grilla? Na zimowym fajnie wyszło, były robione sałatki, fasolki, papryki pieczone. Smutne było to, że niestety na zimowym była opcja i wege i mięsna, to "mięśni" rzucili się na zielone i w jeden wieczór nie było już co wrzucić na ząb.

2. Możemy z Januszem ok. 13:30 ruszać z Kielc- ktoś przejeżdża? Może zabrać dwójkę z plecakami po 30 l każdy? Możemy gdzieś też dojechać.

PS Czy są osoby chętne na jogę? Macie karimaty? Ja ich niestety nie zapewnię. No chyba, że ośrodek ma, to mogę tam jutro zadzwonić.

Madziu, Ziemniaków mogę też kupić to nie problem.

Często tak jest że na jedzenie wegetarian rzucają się wszyscy ale ja zrobię listę i będą sprawdzał a co....

Niech każdy coś zabierze i czuta będzie okropna.

Zastanawiam się ile kupić kiełbachy...

• Like 2

2 godziny temu, olsza1 napisał:

Pewnie, że są. Ale karimata jest za ciężka. Też mnie czeka tułaczka podróżnicza, więc bagaż ograniczam do minimum. Pozycje stojące na kocyku też są chyba jogą, nie?  bez desek, psów i innych pozycji wrzynających się w dłonie...

7 godzin temu, wimmer napisał:

Na tą chwilę mogę powiedzieć tyle, że leje jak z cebra

Mam nadzieję,  że to nie znak działania pogodowej klątwy... a może? Przyznać się. Kto kupił nowy sprzęt do wypróbowania na zlocie??? :g:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Like
      • 53 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Thanks
      • 11 replies
    • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
      @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
        • Like
      • 117 replies
    • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
      Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
      • 49 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.