Skocz do zawartości
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

Robi, nie zorganizuję- ale możemy upleść jeden, wspólny :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, dla zainteresowanych wrzucam ofertę spa ośrodka Połoniny.

ulotka masaż 2018.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Adamo napisał:

Kochani, dla zainteresowanych wrzucam ofertę spa ośrodka Połoniny.

ulotka masaż 2018.pdf

Po tym zlocie pojawią sie nowe oferty:

- masaż Dobson - dla wszystkich, którzy targali 16" z auta na trawę

- masaż Bino - dla wszystkich, którzy nie mają lornetki kątowej a polowali na galatyki w Dużym Misiu

- masaż śruba - dla wszystkich zgarbionych którzy przez pół nocy szukali w trawie małej czarnej śrubki, bez której montaż nie ruszy.

- masaż przeciwwaga - dla wszystkich, którzy nadwyrężyli się próbując wyważyć swoje EQ

• Lubię 3
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochani, osoby które robią przelew za dodatkowy nocleg wpisujcie numer domku lub pokoju.

Pozdr Adamo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wybiera się ktoś może już we wtorek ? :D

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze mam pytanie :) czy ktoś wie jak najprościej dojechać tam :) nie jest to najprostsze jak się jedzie z nad morza :D

Albo ktoś jest z jakiegoś dużego miasta gdzie dojadę sobie pociągiem i ma jedno miejsce ( może być w bagażniku) i chciałby mnie zabrać :D?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będzie ktoś kto się doktoryzuje w star adventurer'ku, bo mam złe podejscie do niego , albo luzy albo polarna albo kot czarny przebiegł przez drogę, prorok który rozświetli mi drogę do perfekcji:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie kombinuję, jaki temat prelekcji wymyślić, żeby przemycić w nim troszkę więcej chemii niż zwykle i jednocześnie, żebyście nie wyrzucili mnie z sali za off top :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, intruz napisał:

będzie ktoś kto się doktoryzuje w star adventurer'ku, bo mam złe podejscie do niego , albo luzy albo polarna albo kot czarny przebiegł przez drogę, prorok który rozświetli mi drogę do perfekcji:)

Możemy porozmawiać sobie o nim w wolnej chwili , używałem go intensywnie jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Katarzyna Ewert napisał:

I jeszcze mam pytanie :) czy ktoś wie jak najprościej dojechać tam :) nie jest to najprostsze jak się jedzie z nad morza :D

Zależy skąd jedziesz - Miedzyzdroje czy Gdańsk ;)

My lecimy A1 do Piotrkowa Tryb. i odbijamy na Kielce.  Droga 764, 985, 986 i dalej Brzozów, Sanok oraz Lesko .

Edytowane przez Pablito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, gryf188 napisał:

Możemy porozmawiać sobie o nim w wolnej chwili , używałem go intensywnie jakiś czas.

ok, super:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Pablito napisał:

My lecimy A1 do Piotrkowa Tryb. i odbijamy na Kielce.  Droga 764, 985, 986 i dalej Brzozów, Sanok oraz Lesko .

można też pojachać dłuższym wariantem --> "jedynką" aż do Krakowa, a potem cały czas autostrada do Rzeszowa. 100 km więcej, ale czas przejazdu krótszy, bardziej odprężający i ilość spalonego paliwa tylko niewiele większy.... W zeszłym roku tak jechałem. Aha - ciekawą alternatywą jest pojechanie autostradą aż do Łańcuta i potem pionowo w dół na południe przez Dynów, dalej już Sanok, Lesko, Polańczyk, Wołkowyja, BUKOWIEC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Marcin_G napisał:

można też pojachać dłuższym wariantem --> "jedynką" aż do Krakowa, a potem cały czas autostrada do Rzeszowa. 100 km więcej, ale czas przejazdu krótszy, bardziej odprężający i ilość spalonego paliwa tylko niewiele większy.... W zeszłym roku tak jechałem. Aha - ciekawą alternatywą jest pojechanie autostradą aż do Łańcuta i potem pionowo w dół na południe przez Dynów, dalej już Sanok, Lesko, Polańczyk, Wołkowyja, BUKOWIEC.

Wszystko pięknie ale jak Cię korki uwalą w Częstochowie lub Siewierzu to kaplica. Nie mówiąc już o trafieniu na wypadek na autostradzie pod Krakowem co zdarza się tam praktycznie codziennie - wtedy 2-3 godziny stania murowane :) A uciec nie ma jak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Lukasz83 napisał:

Wszystko pięknie ale jak Cię korki uwalą w Częstochowie lub Siewierzu to kaplica. Nie mówiąc już o trafieniu na wypadek na autostradzie pod Krakowem co zdarza się tam praktycznie codziennie - wtedy 2-3 godziny stania murowane :) A uciec nie ma jak...

Ja tylko piszę jak jechałem, dla mnie ta opcja po prostu działa i w tym roku jadę tą samą drogą.... Wiele zależy od pory przejazdu. Znad morza wyjechałbym o 2 w nocy....

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie lepiej pojechać przez Kielce, spokojniej, a trasa jest nowa i naprawdę wygodna. Jedynki do Krakowa nie nazwałbym drogą, to jest jakiś koszmar i nieporozumienie a nie droga. Poza tym jedzie się dłużej i dokłada niepotrzebnych kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jedziesz (przynajmniej od Krakowa) znacznie szybciej i bardziej bezstresowo, 6 bieg, tempomat, muzyczka gra, nie musisz odhaczać rowerzystów którym ocaliłeś życie nie spychając ich do rowu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od Łodzi do Katowic jest koszmar, gigantyczny ruch, masa tirów, a sama droga składa się z łat poprzecinanych okazjonalnym oryginalnym asfaltem położonym Bóg jeden raczy wiedzieć ile lat temu. Odniosłem wrażenie, że jazda prawym pasem skończy się wymianą zawieszenia i chcąc nie chcąc większość trasy pokonałem jadąc lewym. Katowice - Kraków 2 razy bramki za możliwość przejechania się wiecznie remontowaną autostradą :) Potem jest już lepiej, ale tej autostrady za wiele nie ma bo przecież zaraz zjeżdżamy.

Miałem okazje przetestować kilka dróg z Łodzi w Bieszczady i najprzyjemniej mi się jedzie właśnie przez Kielce, mniej więcej tak: trasa. Rzecz jasna każdy ma inny styl jazdy, mnie duży ruch męczy, wolę trasy przez las z pustą prostą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Miałem okazje przetestować kilka dróg z Łodzi w Bieszczady i najprzyjemniej mi się jedzie właśnie przez Kielce, mniej więcej tak: trasa

Dzięki za mapkę, Które fragmenty tej trasy są na prawdę nowe/dobre?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Marcin_G napisał:

nie musisz odhaczać rowerzystów którym ocaliłeś życie nie spychając ich do rowu...

Prawie jak w filmie "Łaskawość Stalina" ;) "...a mógł zabić" :P 

9 minut temu, Marcin_G napisał:

Z ostatniego zlotu wracaliśmy niemal identyczną trasą, poza odcinkiem górskim - tam jechaliśmy przez Strzyżów - Lutczę - Brzozów - Sanok. Nie przypominam sobie złej nawierzchni, za to w paru miejscach - świeżutki asfalt.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

Powiedziałbym że tak 3/4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Pablito napisał:

Gdynia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Katarzyna Ewert napisał:

Gdynia :)

Całkiem sporo osób jedzie z Pomorza - przejrzyj ten wątek i wyszukaj osoby z 3Miasta i okolic, kilka znam osobiście...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Marcin_G napisał:

Całkiem sporo osób jedzie z Pomorza - przejrzyj ten wątek i wyszukaj osoby z 3Miasta i okolic, kilka znam osobiście...

Przejrzałam :) i nikt nie rzucił mi się w oczy :) dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecana zawartość

• Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Lubię
      • 3 odpowiedzi
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Smutny
      • 161 odpowiedzi
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Lubię
      • 21 odpowiedzi
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Dziękuję
      • 11 odpowiedzi
    • Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych
      W związku z sąsiednim wątkiem o zasadach przyjmowania stypendiów, po Waszej radzie zdecydowałem się założyć zbiórkę crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. W tym wątku będę informował o wszelkich aktualizacjach, przychodzących także po zakończeniu.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 85 odpowiedzi
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.