Jump to content
Adamo

15 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy

Recommended Posts

Teraz, robi napisał:

Obserwacje bez pająka są bardzo wskazane, jeszcze miotełką wymieść z teleskopu pajęczyny i naprawdę może być satysfakcja :szczerbaty:

A lustro wtórne lewituje trzymane chińską mocą tubusu Synty? ;)

• Like 1
  • Haha 2

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

A lustro wtórne lewituje trzymane chińską mocą tubusu Synty? ;)

To się nazywa MagLev:ha:

• Like 1

A jak mogę sprawdzić, z kim jestem w pokoju..? Bo nie potrafię takich rzeczy sprawdzać. 

W dniu 1.03.2018 o 10:53, Adamo napisał:

Witajcie.

Zwierzeta są miłe widziane na naszym złocie.

Psy, koty, żyrafy czy wielbłądy. Nie ma najmniejszego problemu.

Niestery nie można podglądać rozkładu miejsc po rezerwacji ale postaram sie to zmienić.

Coś zmieniło się w kontekście podglądu rozkładu miejsc? :)

W dniu 24.04.2018 o 10:55, Krzychoo226 napisał:

Zdecydowanie lepiej pojechać przez Kielce, spokojniej, a trasa jest nowa i naprawdę wygodna. Jedynki do Krakowa nie nazwałbym drogą, to jest jakiś koszmar i nieporozumienie a nie droga. Poza tym jedzie się dłużej i dokłada niepotrzebnych kilometrów.

Jedziesz może przez Kielce? Ja i Janusz Krywult chcemy się z kimś zabrać w czwartek po południu :)

Teraz, olsza1 napisał:

Jedziesz może przez Kielce? Ja i Janusz Krywult chcemy się z kimś zabrać w czwartek po południu :)

Niestety na zlot jadę w środę rano :( I chyba pozostanie mi samotny kurs spod Łodzi w obie strony

Edited by Krzychoo226

W dniu 3.05.2018 o 19:11, don Pedro napisał:

Bawcie się dobrze i udanych obserwacji! Ja po bliskim spotkaniu IV stopnia z chirurgią, niestety nioe dam rady. :(

:( trzymaj się i zdrówka Drogi Piotrze... 

• Like 1

Kochane, Kochani, szukamy miejsca dla siebie w czyimś samochodzie, chcemy wyjechać z Januszem w czwartek po 16:00 z Kielc, ale możemy też gdzieś spróbować podjechać lub wyruszyć nieco wcześniej (- 1 godz.).

Ktoś, coś? Pozdrawiamy!! :)

1 godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Niestety na zlot jadę w środę rano :( I chyba pozostanie mi samotny kurs spod Łodzi w obie strony

Zapowiada się że w środę będziemy w trzech w domku:Cheers:

• Haha 1

Czy jedzie ktoś tutaj z Warszawy i ma dwa miejsca, które chętnie obsadzi dobrym towarzystwem?

Albo chociaż może wziąć 8'' na Dobsonie?

Słuchajcie, dowiedziałam się, że z przyjazdem nie wypali. Chodzi o dojazd. Czy ktoś z Was będzie jechał przez Łódź i mógłby mnie zabrać? (nie zajmę dużo miejsca, bo nie biorę żadnego sprzętu, będę miała tylko małą torebusię, taką do trzymania na kolanach).

A jeśli nie przez Łódź, to może z jakiegoś dużego miasta (Krakowa, Warszawy itd), gdzie bez problemu będę mogła dojechać bezpośrednio. 
Mam ten problem, że na dworcu przy przesiadkch zgubiłabym się. Nie wybieram się nigdy sama. No wiecie..

Wiadomo, zapłacę za przywiezienie. 

Do płaczu mi się zrobiło... :( ja tam sama nie dojadę. Nie umiem. Zgubię się, wpadne gdzieś do dziury, coś mnie przejedzie, nie dam rady sama. Ktoś mi pomoże?..

• Confused 1

Nawigacja cię poprowadzi. Dojazd jest prosty.

Pamiętajcie, jak już wjedziecie do Bukowca, to widząc przekreśloną tabliczkę z końcem miejscowości - jedziecie dalej prosto. 

W dniu 3.05.2018 o 09:51, Duser napisał:

Tematy są tak ciekawe, że trudno wybrać :) . Proponuję coś z tych : mikrosoczewkowanie, ciemna materia , lub podwójne .  A może udało by się zmieścić 2 prelekcje ?

W dniu 3.05.2018 o 10:19, Bellatrix napisał:

No właśnie... codziennie wykład, to byłby dobry pomysł. Bo tak to co, siedzieć i nudzić się? Opowiadać / słuchać bzdety o "pierdzeniu"? Lepiej się coś mądrego dowiedzieć. Ja będę miała tylko dwa wykłady. Ale... jeśli chcielibyście jeszcze dodatkowo z chemii, to żaden problem.

Amadeusz, jakbyś opowiedział nam o wszystkich tematach, które wymieniłeś, byłoby bardzo miło :) 

To w końcu jaki temat? Mistrz @Adamo wpisał mikrosoczewkowanie, ale to można trochę nagiąć. 

• Like 1

W dniu 4.05.2018 o 10:00, panasmaras napisał:

O której godzinie można się najwcześniej pojawić w ośrodku?

Biuro zlotu otwieram o 12 tej.
Właściciel ośrodka zasugerował mi żeby około 12 zacząć gdyż niektóre domki będą opuszczane o 11-tej i muszą przygotować.

Niestety przed nami będą jeszcze inni.

Wszyscy którzy przyjadą wcześniej będą musieli poczekać.

W dniu 4.05.2018 o 16:03, mawmarecki napisał:

Dzień dobry, czy na piątkowym "grill party" będzie zapewnione piwo bezglutenowe (i kaszanka, pieczywo) czy  tylko we własnym zakresie?

Pozdr.

M.

Będzie zapewnione:

Piwo (Drapieżnik, Śnieg na Beniowej oraz Czarodziejska Góra)

Woda

kiełbasa

pieczywo

ogórki (jak się uda kupić)

ketchup

musztarda

Reszta we własnym zakresie.

Oczywiście wszystko do wyczerpania zapasów.

Edited by Adamo
  • Like 1
  • Love 1

15 minut temu, Miszuda napisał:

To w końcu jaki temat? Mistrz @Adamo wpisał mikrosoczewkowanie, ale to można trochę nagiąć. 

Oczywiście autorzy mogą zmienić temat ale ja muszę już drukować rozkład jazdy.

13 minut temu, Adamo napisał:

Będzie zapewnione:

Piwo (Drapieżnik, Śnieg na Beniowej oraz Czarodziejska Góra)

Woda

kiełbasa

pieczywo

ketchup

musztarda

Reszta we własnym zakresie.

Oczywiście wszystko do wyczerpania zapasów.

A co dla wegetarian? :-)

• Like 1

13 minut temu, robi napisał:

Jakieś propozycje?

16 minut temu, robi napisał:

No przecież Pisał Adam, 

Piwo (Drapieżnik, Śnieg na Beniowej oraz Czarodziejska Góra)

Woda

kiełbasa

pieczywo

ketchup

musztarda

:D

• Like 2
  • Haha 3

6 minut temu, Adamo napisał:

Jakieś propozycje?

Kiełbasa jest taka mało romantyczna ;-) może jakieś sery zolte/brie? 

• Like 3

Sery?

na grillu?

Robi, ja będę miała całą torbe słodyczy. Są postne, lub jak wolisz wegetariańskie. Podzielę się z Tobą. 

• Like 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Thanks
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.