Skocz do zawartości

M35 z Canona 100mm


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Tayson napisał:

Gdzie kolor gwiazdek? Domyslam sie, ze idas tworzył Ci obwodki i dlatego nie saturowales :)

patrzac na gradienty tla, czy na pewno obrabiales to na 16bitach i stack byl z rawow?

image.png.29a4baf51f9238bdf523ec38c65a13bf.png

 

Stack byl z plikow raw, ale nie wiem czy wybralem do obrobki wlasciwy plik wynikowy z dss. 

Miałem pytać ale czekałem na reakcje. Czy powinienem obrabiac plik autosave z katalogu „lights”? Wybralem plik ktory recznie zapisalem po „stackingu”. Mial najwiecej detalu wyjsciowo ale byl wyprany z koloru. 

Oryginalnie gradienty szly od lewej strony obrazu ale docelowo, zdjecie jest dociete i obrocone wiec finalnie ida od gory. Probowalem z nimi walczyc przez copy, dust&scratches, apply image, subtract.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, _Spirit_ napisał:

Nawet jeśli IDAS to kolory aż tak nie powinny być tak wycięte. Coś tu chyba nie zagrało. UstawIenia debajeryzacji?

 

1 godzinę temu, Tayson napisał:

TAK, recznie zapisany jest najlepszy. Oczywiscie trzeba zapisac go w 16bit.

Mam zapisane 3 pliki wynikowe

1. Autosave z katalogu lights

2. Ręcznie zapisany z dss w opcji "embed changes but do not apply" czy coś takiego

3. Ręcznie zapisany "apply changes" mimo iż nic nie korygowałem w dss.

 

Wersja 1 ma kolor, z takim fioletowo różowym zafarbem, ale niewiele detalu. Wersja 2 lub 3 nie ma koloru ale detal (teraz już nie pamiętam która), a ostatnia jest podobna do wersji 1. Pliki różnią się też wielkością.

Jak wrócę z pracy to spróbuje załadować do PS wersję kolorową i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

link do wszystkich plików: lights, flats, bias i darks.  Jeżeli nie chce wam się obrabiać to proszę zerknąć na nie i ocenić czy wszystko jest ok. Ewentualnie zestakować na waszych ustawieniach i podrzucić mi plik do obróbki.

 

https://www.dropbox.com/sh/k9n33jou2q2f6f2/AAC-tUV_YFSH0usvHa66q9j_a?dl=0

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastianus napisał:

Cześć,

 

link do wszystkich plików: lights, flats, bias i darks.  Jeżeli nie chce wam się obrabiać to proszę zerknąć na nie i ocenić czy wszystko jest ok. Ewentualnie zestakować na waszych ustawieniach i podrzucić mi plik do obróbki.

 

https://www.dropbox.com/sh/k9n33jou2q2f6f2/AAC-tUV_YFSH0usvHa66q9j_a?dl=0

ile jest giga?

wstaw zwykly stack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Zapisywa w 32bit nie ma większego sensu. 

Z matrycy Canona klatki raw schodzą w 14bit, więc już stack do 16bit jest sztucznie pompowany. 

hmm ale przy 70 klatkach można teoretycznie dołozyc tam chyba 2^6 - 6 bitów zakresu dynamicznego. czyli pewnie mamy na wyjsciu coś koło 16-18 bitów. Trzeba zmierzyć by to jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.