Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem napisać to co napisał Maciek. Szum jest kosmiczny przy 90 klatkach. Uważam Tomek, że podobny efekt uzyskałbyś przy 30-40 klatkach.... aż z ciekawości przy następnej okazji strzelę w tą M81/82 w wodorze - zobaczę co mi wyjdzie.

 

Nie zmienia to faktu, że BARDZO podoba mi się M81 w wodorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym bral pod uwage jedynie M81 na pewno odszumillbym wiecej. Zdaje sobie sprawe ze zdjecie jest za bardzo chropowate. Niestety rogi cygara sa jedynie ciut nad poziomem tla. nie szlo ich ladnie obrobic nie tracac detalu podczas odszumiania.

poza tym musialem w koncu zebrac pokazna ilosc materialu, aby miec porwnanie do kolejnych zdjec i mozliwosci kamery. przy jasnych obiektach uwazam ze ok 40szt bedzie bardzo zadowalajaca iloscia materialu.

 

ponizej efekt stacka z poczatkowych 35 lub chyba 40klatek, bardziej gladkia powierzchnia - mniejszy detal.

crop.jpg.128dddcd0cc8674976e82d1018b03cd6.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

110x20min

O chłopie, ja tyle to chyba sumarycznie za całą zimę nie miałem :)

Widać, że te otoczki są niestety ekstremalnie słabe. Chociaż porównując zdjęcie z HST wydaje mi się, że więcej już ich po prostu nie ma - złapałeś całość.

Ale szum hmm... średnio wygląda. To wina bardzo mocnego ciągnięcia?

Spróbuj nałożyć na to kolor z poprzedniej kamery.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

O chłopie, ja tyle to chyba sumarycznie za całą zimę nie miałem :)

Widać, że te otoczki są niestety ekstremalnie słabe. Chociaż porównując zdjęcie z HST wydaje mi się, że więcej już ich po prostu nie ma - złapałeś całość.

Ale szum hmm... średnio wygląda. To wina bardzo mocnego ciągnięcia?

Spróbuj nałożyć na to kolor z poprzedniej kamery.

Tutaj dla porównania  z 24" teleskopu:

https://stefano-campani.000webhostapp.com/index.php/2017/07/12/m82-h-alpha-jets/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Hmm, to czemu tu jest taka bieda? https://pl.wikipedia.org/wiki/Galaktyka_Cygaro#/media/File:M82_HST_ACS_2006-14-a-large_web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Przyjrzyj się jeszcze raz, tam wszystkie te struktury są, tylko nie przeprocesowane nie wyciągane na siłę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.