Skocz do zawartości

Umiejscowienie statusów


Pav1007

STATUSY  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie wg Ciebie powinny znajdować się statusy na forum Astropolis

    • Statusy powinny być NAD listą działów
    • Statusy powinny być POD listą działów


Rekomendowane odpowiedzi

Statusy powinny być NAD listą działów a ponadto nie powinno ich w ogóle być, to znaczy po napisaniu czegoś w statusie powinien się sprytnie od razu tworzyć nowy wątek tak żeby rzeczy pisane w statusach nie ginęły :)

 

inaczej mówiąc, "statusy" mają dobre umiejscowienie i swoją prostotą zachęcają do pisania ale cały pomysł osobnych bytów jakimi są statusy jest SZKODLIWY DLA FORUM. to w ogóle nawet nie są żadne statusy, nikt nie kojarzy ich jako opisu osoby (mimo że w takim kontekście są przechowywane w bazie forum). są po prostu formą czata (i jak na czat są w dodatku niewygodne, na przykład już nie da sie jak dawniej rozwijać listy odpowiedzi bez wychodzenia ze strony głównej).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można inaczej.
W statusach pojawiają się czasem wartościowe rozmowy, które zasługują na to, żeby stworzyć z nich wątek na forum. Np. dyskusje o zjawiskach, sprzęcie itp. Pojawiają się też mało znaczące statusy, dla przykładu: "kupiłem sobie chomika" :D
Może takie rozwiązanie?: Pod statusem jest przycisk, który widzą moderatorzy. Jak któryś wyłapie coś wartościowego to klika, a status zmienia miejsce i staje się wątkiem.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie do końca rozumiem idee statusów (może dlatego, ze z nich nie korzystałem i rzadko tam zaglądam). Jeśli chcę o coś zapytać lub wypowiedzieć się to na forum zakładam wątek lub piszę w istniejącym, który mnie interesuje. Stąd moje pytanie - jakie treści powinienem umieszczać w statusach i generalnie czym wpisy w statusach mają się różnić od wpisów na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statusy widoczne po prawej stronie strony głównej, tak jak to było w poprzedniej wersji forum i jak  jest obecnie, w moim przekonaniu są najlepszym kompromisem pomiędzy opcjami przedstawionymi w ankiecie. Innymi słowy, nie zmieniał bym ich posadowienia. Jedynie co mi brakuje, to informacji o zmianie statusu i odpowiedziach na nie, w  Nieprzeczytanej zawartości. Status mieści się w konwencji " nowości", czy nie?  Chyba większośc z nas, szczególnie przeglądających forum zna platformach mobilnych, otwiera astropolis właśnie od Nowej zawartości.  Co siłą rzeczy, z braku informacji o nim (status), spycha go w niebyt.

Potraktujmy statusy jako takie semi tematy. Kiedy, tak jak proponował to wimmer, moderatora uzna zawartośc  statusu za wartościową, podnosi go do rangi tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pav1007 napisał:

Jak na razie jest 16 osób za podniesieniem statusów... a w sumie zagłosowało 18 osób -  reszcie albo nie chce się zagłosować albo mają to gdzieś. Szkoda.

Może warto dopisać do nazwy wątku po myślniku "ankieta". Ja tu dopiero dziś zajrzałem bo spodziewałem się typowej dyskusji prowadzącej donikąd. Słowo "ankieta" sugeruje możliwość wpływu na rzeczywistość i samo w sobie jest zachęcające. To oczywiście tylko moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2018 o 13:47, Pav1007 napisał:

Odnoszę wrażenie, że jak są pod listą działów to mało kto tam zagląda i praktycznie jest 0 odpowiedzi.

Ja jestem żywym tego przykładem :) Odkąd statusy spadły w dół, zobaczyłem je może kilka razy w ciągu roku. Wcześniej czytałem praktycznie wszystkie wpisy, chociażby zgrubnie. Dokładnie taki sam problem jest na FA i tam również nie czytam statusów z tego powodu. Jakoś nie chce mi się scrollować :)

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statusy są wspaniałym uzupełnieniem forum i miejscem luźnych myśli i pogawędek. Nie wiem skąd jeszcze wątpliwość czy powinny być na górze czy na dole :)

Adam pisał że ma jakiś problem z ich podciągnięciem więc się pogodziliśmy z sytuacją, ale jeśli jest taka możliwość powinny wrócić na górę.

Kto nie rozumie idei statusów nie nie pisze i nie czyta :D

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie, że przy oglądaniu forum w trybie "tradycyjnym" (pierwsza ikonka) statusy są na górze, bo nie ma wtedy listy działów z boku?

 

niestety, w nowym trybie lista działów jest potrzebna, żeby pilnować żeby nic w niej nie było zaznaczonego, czyli jest złem koniecznym, wynikającym z czyjegoś głupiego pomysłu :P 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szuu napisał:

niestety, w nowym trybie lista działów jest potrzebna, żeby pilnować żeby nic w niej nie było zaznaczonego, czyli jest złem koniecznym, wynikającym z czyjegoś głupiego pomysłu :P 

A najgorsze jest to, że nawet jak chcesz użyć tej listy działów w celu wyfiltrowania części działów, to i tak po jakimś czasie się to psuje i zapomina wybór... Raz próbowałem i mnie zniechęciło. Bo jaki z tego pożytek, jak nawet zapamiętać porządnie nie umie. Podobnie, jak to idiotyczne autoodtwarzanie na youtube - nie zliczę, ile razy to wyłączałem, a i tak po iluś dniach wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, Tomek_P napisał:

Statusy powinny być nie za wysoko ani nie za nisko, czyli po prawej stronie. Brakuje jedynie powiązania ich z forum, bo rzeczywiście zdarzają się tam perełki które warto byłoby zachować jako tematy na forum.

 

Pozdrawiam

No są po prawej stronie przeca :) Co do reszty - pełna zgoda. Od zawsze mi brakuje przycisku "skopiuj do wątków". Szkoda. Mam niby na liście modyfikacji, ale... zawsze są ważniejsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.