Skocz do zawartości

M51


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale nie za bardzo wiem jak zmniejszyć ten plik i dla tego dałem link do tego zdjęcia .Próbuje coś z tym zrobić może za chwilę wkleję te zdjęcie .Próbowałem go przekonwertować na JPG w Maximie ale po konwersji waży jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niesamowity power setupu, ale kolimacja do poprawy za czym idzie i ostrość. FWHM 5-7 (rozumiem, ze podane w pixelach) to słaby wynik. Przy dobrym niebie powinieneś mieć 2, max 3. Tak na szybko - zrób resize 50%, odbiór będzie lepszy, no i zobacz co za ciemne plamy się zarejestrowały. Robiłeś flata?

Na jakim montażu tą betoniarkę powiesiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem dobrze Wojtek! To co rzuca się w oczy to niedoskonałości tła i brak koloru gwiazd. Czy ty nadal jesteś szczęśliwym posiadaczem ASA czy coś mi się chrzani we łbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dziękuję wszystkim za cenne uwagi .Montaż nadal to DDM60 jednak może w tym roku przejdę na DDM85 24V bo DDM60 przy tej wadze setupu musi być naprawdę dobrze wyważony aby zdjęcia były nie pojechane .Praktycznie niema mnie w Polsce i  obsługa tego sprzętu jest już przez Internet ,jedynie zima powoduje że zewnętrze prowadnice dachu zamarzają więc chyba tylko przewód grzewczy będzie tu może dobrym wyjściem z tej sytuacji .I właśnie z tego powodu że fizycznie nie mam mnie w obserwatorium nie mogę za każdym razem kiedy jest to niezbędne wyważyć  perfekcyjnie DDM60.Co do samego zdjęcia (oprócz oczywiście ostrości i ustawienia jednak dobrze samego Hyperstara ) W obróbce foto w  PS  dopiero raczkuję i kiedy chcę w miarę dobrze lewelsem ściemnić tło fotografii to przy okazji z ściemniam wszystkie słabe obiekty które zarejestrowały się na zdjęciu , to samo dzieje się gdy chcę zbyt agresywnie odszumić zdjęcie właśnie z tego powodu aby uwidocznić  wszystkie te małe obiekty samo ściemnianie tła lewelsem jak i odszumienie musiałem potraktować powiedzmy mało agresywnie. Kilka większych galaktyk obrabiałem osobno i tu uwidoczniłem je tyle ile chciałem -nie jestem jednak w stanie  całej reszty drobnicy obrabiać osobno zajęło by mi to zbyt dużo czasu i zamiast  zabawy  była by udręka .Mam jednak nadzieję że w niedługim czasie poznam PS na tyle że będę wiedział co i jak obrobić aby te fotki zaczęły fajnie wyglądać .Jeszcze raz dzięki za cenne uwagi .

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Witam ponownie. Poprawiłem trochę tą fotkę .Nie wiem na ile mi się to udało -czyli poprawiłem  tło, zwiększyłem kolorystykę gwiazd .Niestety samej ostrości już nie dam rady.

Pozdrawiam.

M51.jpg

Po przeskalowaniu do około 60-70% jest super. 

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Nie wiem na ile mi się to udało

Po szumie i gwiazdach widać, że obrabiałeś bardzo selektywnie samą galaktykę (wyciąganie, wyostrzanie) - niestety nie wygląda to za dobrze przy powiększeniu. W miniaturce - fajnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.