Skocz do zawartości

Nie żyje Stephen Hawking


Rekomendowane odpowiedzi

Wielki człowiek, który zostawił po sobie wielką spuściznę. Będzie pamiętany przez wszystkich, nie tylko przez tych, których inspirował.

Najlepszy przykład, że wielkość zawsze się obroni, nie zważając na przeszkody. Genialny następca takich figur jak Newton, Galileusz i Einstein.

Nie szybko świat usłyszy o podobnym umyśle.

"May you keep flying like superman in microgravity" ...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

lemarc z calym szacunkiem, odnosząc się się do tego linka: to są jakieś brednie, jestem zaskoczony, że to wrzuciłeś. Wczytywałeś się w to?

Pasy Van Allena nie pozwalają opuścić orbity? Pełna kontrola nad ludzkością? Hawking kreatywnym basniopisarzem? Odnoszę wrażenie, że jak trochę poklikam na tym blogu to dojdę do chemtrailsów i innych podobnych temu teorii.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie zwróciłem uwagi na osobę autora widząc to na jego stronie!

pan Dakowski wydaje się jednak popierać styl i treść paszkwila, no i ten jego milutki dopisek "Od 21 roku życia Hawking cierpi na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Gdyby był to cały czas ten sam osobnik, to byłby to rekord długowieczności przekraczający wiek Matuzalema tysiące razy. O występach i roli sobowtóra Hawkinga na „Slave Island” pisałam tu: Pedofile - sataniści potrząsają światem. Wrócę do tematu. MD"

więc jednak nie, nie zmieniłem zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się poznęcam nieco nad tym tekstem. Już na pierwszy rzut oka widać w autorze fanatyka, poszukiwacza teorii spiskowych, posiadacza jedynej słusznej wiedzy. Co prawda nie natknąłem się na wspomniane przez Dzikiego chemtrailsy ale podobnej maści tematy są dosyć dobrze widoczne w tym zaułku internetu...

Wracając jednak do tekstu. Główna rzecz o jakiej zapomniał albo nie pomyślał autor to rozgraniczenie aktywności Hawkinga na różne kategorie - działalność naukowa, działalność popularno-naukowa czy zwykłe ludzkie poglądy, które stały się dosyć głośne bo nie ukrywajmy, stał się również 'celebrytą'.

Cytat

Zmarł Stephen Hawking, niepełnosprawny astrofizyk, który ostatnimi czasy opowiadał żałosne dyrdymały, jakoby ludzie musieli w ciągu 100 lat opuścić ziemię, gdyż grozi ludzkiej rasie wyginięcie.

Pomijając już fakt, że pierwszą informacją o zmarłym jest jego niepełnosprawność, mamy uczepienie się poglądu (nie żadnej poważnej teorii), że trzeba uciekać z tej planety bo inaczej zginiemy prędzej czy później. Czy to nie jest rozsądne rozumowanie? Jest. Chciałem przy okazji sprawdzić skąd ten pomysł z Pasami Van Allena i tak w skrócie ujmując, to jeden z głównych 'argumentów' teorii o spisku z lądowaniem na Księżycu ;)

Dalej mamy poruszenie kolejnych prywatnych poglądów dotyczących polityki/społeczeństwa. Wnioski o 'pełnej kontroli nad ludzkością' nie wymagają komentarza. 

Spory fragment o IQ...na podstawie znalezionego komentarza? Co Hawking zawinił, że ktoś użył takiej formy hiperboli? Sam Stephen miał dosyć jasne i mocno krytyczne podejście odnośnie oceniania ludzi według ilorazu inteligencji.

Ale tutaj też mamy perełkę, która się w tekście jeszcze powtórzy i myślę, że najbardziej uwiera autora tekstu...-

Cytat

ponieważ akurat mnie zaraz logicznie się skojarzyło, że pan Hawking jako zadeklarowany ateista w ramach swojego IQ niemal całe swoje życie snuł różnej maści teorie

Może coś przegapiłem, ale Hawking przynajmniej przez większą część życia był agnostykiem i choć można ładnie uogólnić, to jednak jest pewna różnica zwłaszcza gdy mowa o naukowcu, który szuka prawdy metodami naukowymi. Kolega Hawkinga, Richard Dawkins całkiem sensownie zdefiniował agnostycyzm - istnienie boga i jego nie-istnienie są tak samo niemożliwe do udowodnienia.

Pojawia się tutaj jednak jedno 'ale'. Stephen Hawking rzeczywiście z biegiem czasu zmierzał w kierunku metafizyki (samemu zarzekając się, że dla filozofii nie ma już miejsca), gdzie trochę popłynął i 'finałowa' książka Wielki Projekt chociaż jest ciekawym zestawieniem różnych myśli, hipotez i teorii to jako całość z retoryką 'odpowiedzieliśmy na pytania o przyczynę i cel istnienia' wygląda jak spora desperacja człowieka niepogodzonego z myślą, że nie dotrze się do wymarzonej teorii wszystkiego. Jest to trochę smutne, ale nigdy nie nazwałbym tego 'ateistycznym samozaoraniem' mieszając przy okazji z błotem za pomocą wątpliwej jakości argumentacji.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lemarc napisał:

Nic z tych rzeczy. Autorem nie jest profesor Dakowski.

Kim jest profesor Dakowski? Bo raczej słaby z niego profesor o bardzo wątpliwej wiedzy skoro twierdzi, że Pasy Radiacyjne nie pozwalają opuścić orbity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten autor bloga to widzę drugi Leszek Bubel - co 2 artykuł to o Żydach, którzy stanowia całe zło świata i bez nich bylibyśmy potęgą jak za czasów Jagiellonów. 

A tak to typowa strona prawicowo-religijna, ileś tam racji jest, ale często przesączone fanatyzmem religijnym, łykaniem wszelkich teorii spikowych, stawianiem Biblii i jej własnej interpretacji przed osiagnięciami naukowymi i współczesnym stanem wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miszuda napisał:

Kim jest profesor Dakowski? Bo raczej słaby z niego profesor o bardzo wątpliwej wiedzy skoro twierdzi, że Pasy Radiacyjne nie pozwalają opuścić orbity...

Nie chcę przeciągać tematu. prof. Dakowski o sobie pisze tu: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.