Skocz do zawartości

Wodorowa gwiazdka, która płonie


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :-) - wersja bez gwiazd mi również się spodobała, ale traktuję ją jako ciekawostkę :-)

2 godziny temu, wessel napisał:

Bo w jednym kolorze

Pewnie tak, sam jestem ciekaw jak wyjdzie w połączeniu z RGB :-) Pozostaje mi zaklinać pogodę by udało się jeszcze teraz zrobić.

4 godziny temu, JaLe napisał:

Gwiazdki ładniejsze niż z FSQ

Dzięki @JaLe , mam nadzieję, że po dodaniu koloru nadal będą takie :-D

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pav1007 napisał:

Dzięki :-) - wersja bez gwiazd mi również się spodobała, ale traktuję ją jako ciekawostkę :-)

Pewnie tak, sam jestem ciekaw jak wyjdzie w połączeniu z RGB :-) Pozostaje mi zaklinać pogodę by udało się jeszcze teraz zrobić.

Dzięki @JaLe , mam nadzieję, że po dodaniu koloru nadal będą takie :-D

 

P.

Kwestia balansu żółtego zafarbu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pav1007 napisał:

Zaznaczam, że zdjęcie zrobione z kamery kolorowej, więc zapewne bardzo daleko mu do wersji mono

A tu niespodzianka. Asi 071 ma tylko 20% niższy QE dla linii H-alfa od Asi 1600, za to aż 60% większą powierzchnie piksela.

Przy założeniu że reszta parametrów (szum odczytu i prąd ciemny) są na tym samym poziomie, to jak nic wychodzi, że to kolorowa kamerka jest czulsza :). Tyle że ma też 2 razy (liniowo) mniejszą rozdzielczość w narrowbandzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaLe napisał:

Zaciekawiło mnie jeszcze w jakiej odległości i jak zamocowałeś Ha?

Filtr jest zamocowany praktycznie na końcu jaskółczego ogona kamery. Zaprojektowałem złączkę z rotatorem i miejscem na filtry (gwint 2"). Złączkę wkręca się w gwint M54 kamerki i w niej jest gwint M48 na filtry. Bliżej matrycy już się nie dało. Powierzchnia filtru jest ok 19mm od matrycy. Jak znajdę projekt to wrzucę - może ktoś skorzysta. Zależało mi, żeby zrobić złączkę z rotatorem, miejscem na filtr i wymienną końcówką. Zrobiłem tak, że podłączając ją do popularnych korektorów wymagających 55mm odległości to nakręcam odpowiednią końcówkę i mam 55mm, a jak zdejmę końcówkę to mogę wkręcić mocowanie QHY do obiektywów canona i mam wtedy równo 44mm (czyli backfocus canona).

2 godziny temu, Ursula napisał:

Bez gwiazd wygląda jak chmura burzowa. Oba zdjęcia super.

Dzięki! - masz rację, trochę burzowo wygląda. Spotkałem się też z porównaniem z dymem papierosowym :-)

2 godziny temu, Tayson napisał:

Bez gwiazd samym stratonem? 

Nie, straton wyciął gwiazdy a ja "dopomogłem" w Photoshopie i wyciąłem te, których on nie wyciął :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem projekt - jeśli się komuś przyda to fajnie. Może skala trochę "zawodzi" ale wymiary są :-)

Przy okazji trochę fotek jak to wygląda w realu, na kamerze. Na rotatorze naklejona jest skala 360*

 

Projekt: zlączka_v2.jpg

 

Złączka na kamerze:

20180317_132143.jpg20180317_132154.jpg

i ze zdjętym rotatorem - widać gwint filtrowy

20180317_132223.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.