Skocz do zawartości

ASICAP + zasilanie zewnętrzne


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Padła płyta główna w laptopie, dlatego zacząłem poszukiwać tymczasowe sposoby na zbieranie danych. Okazało się, że starszy laptop w ogóle nie czyta kamerki, więc pozostawiłem go.

Jedyna możliwość odpalenia kamerki, to tablet. Korzystając z programu ASICAP, mógłbym zbierać materiał z ASI178MM-c. Jednak obserwacja tranzytu egzoplanety trwa wiele godzin, dlatego bateria raczej nie wytrzyma od początku do końca obserwacji. Doczytałem, że istnieje możliwość doładowania tableta w trakcie rejestracji, choć jest jedno wejście micro USB. Ponieważ słabo się znam na temat kabelków, chciałbym zapytać się o poniższy przedmiot:

https://www.elektronikom.com.pl/kabel-usb-micro-bm-2xusb-af-2-0-micro-bf-otg-gembird-p-7725.html

Czy "Micro USB hub" jest elementem, który umożliwiłby mi jednocześnie ładowanie tableta i zbieranie materiału? Jeśli nie, to co zasugerujecie?

Potrzebne na dzisiaj (poszukałbym po sklepach), bo zaczyna się cykl pogodnych nocy :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten kabel powinien spełnić zadanie. Ale jest jedno ale - wszystko zależy od tabletu. Różnie z tym bywa i czasami są problemy z prądożernym urządzeniem, jakim jest ASI. Ja miałem problem z dyskiem i telefonem, musiałem zmodyfikować kabel, żeby zasilać tylko dysk, a nie telefon, bo inaczej nie ruszało. Być może u Ciebie problemów nie będzie, ale ostrzegam w razie czego.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MateuszW napisał:

Tak, ten kabel powinien spełnić zadanie. Ale jest jedno ale - wszystko zależy od tabletu. Różnie z tym bywa i czasami są problemy z prądożernym urządzeniem, jakim jest ASI. Ja miałem problem z dyskiem i telefonem, musiałem zmodyfikować kabel, żeby zasilać tylko dysk, a nie telefon, bo inaczej nie ruszało. Być może u Ciebie problemów nie będzie, ale ostrzegam w razie czego.

Dzięki Mateusz! Mam przy sobie tylko adapter OTG USB 2.0, to wygląda okej. Średnio w ciągu 1.5 minuty zżera 1% baterii (na najmniejszej jasności), a przez kilkanaście minut w zasadzie nie ulegało zmianie. Mam nadzieję, że jakiś sklep akurat będzie to miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.