Skocz do zawartości

Meade achromat 6 cali LXD55


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co dadzicie o tym Celestronie C8? Ogladalem wlasnie fotki z niego i calkiem, calkiem... I nie jest tak diabelnie ciemny - f/10 jak na SCT nie jest zle. Podobno pieknie widac w nim ciemne DSO

 

Ten C8 moim zdaniem jest super. Nie jest tani ale obrazy daje bardzo dobre. Gdyby nie to, że napaliłem się na LX200 10' a może nawet 12' to bym wziął tego C8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Te popularne SCT mają koszmarną krzywiznę pola i spore winietowanie, dla mnie to namiastka dobrego teleskopu >:(

Pokażcie mi z nich dobrą fotke DS ale full kadr a nie podkadrowywaną to pogadamy o zakąsce do tego browaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie mi z nich dobrą fotke DS ale full kadr a nie podkadrowywaną to pogadamy o zakąsce do tego browaru ;)

 

Janusz co byś nie mówił to w życiu liczy się wynik i nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dadzicie o tym Celestronie C8? Ogladalem wlasnie fotki z niego i calkiem, calkiem... I nie jest tak diabelnie ciemny - f/10 jak na SCT nie jest zle. Podobno pieknie widac w nim ciemne DSO

 

Ten C8 moim zdaniem jest super. Nie jest tani ale obrazy daje bardzo dobre. Gdyby nie to, że napaliłem się na LX200 10' a może nawet 12' to bym wziął tego C8.

 

Napaliles sie na LX a wziales ETX'a? To jak to w koncu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te popularne SCT mają koszmarną krzywiznę pola i spore winietowanie, dla mnie to namiastka dobrego teleskopu

 

No to jedziemy z tym koksem. To, które w/g Ciebie są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Taki wynik jak fotografia full kadr jest prawdą obiektywną o sprzęcie i jego zaletach i wadach i jej nie dostanę z SCT 8" bez Field Flatenera niestety, tak więc nie wiem o czym tu mówimy Oskarze bo na pewno nie o faktach obserwacyjnych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To już pierwsza proteza systemu a widziałeś taki w sprzedaży bez zmiany ogniskowej ???

Druga sprawa to winietowanie pola na nieprzyzwoitym poziomie dla 2" okularów z długą ogniskową o użyciu np Pentaxa 40mm z dobrym skutkiem raczej zapomnij :'( :'( :'(

Za to w dobie aparatów cyfrowych z chipem o rozmiarze 1/2 klatki małoobrazkowej to jest całkiem, całkiem dobry teleskop ;)

W odpowiedzi na Mirkowe jechanie z koksem odpowiadam ze teleskopy jakościowo uszeregowałbym następująco

 

APO 4 soczewkowe (z płaskim polem)

 

R_C Cassegrain (z płaskim polem)

 

2 soczewkowe APO (umiarkowana krzywizna pola)

 

Maksutowy Cassegrainy (umiarkowana krzywizna pola)

 

potem dopiero wszystkie inne wynalazki jak :

 

S-Newton

 

Newton

 

S-Cassegrain

 

i inne optyczne popularne konstrukcje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się tu z Januszem. Nie biorąc pod uwagę montażu w zestawach typu LX200 tylko sam tubus jakość i możliwości odzwierciedla cena. Wystarczy porównać kolejność podanych punktów przez Janusza i w miarę rozsądku średnicę obiektywu. Druga sprawa to zdjęcia dostępne w sieci . Ta jakość na nich wychodzi. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

R_C Cassegrain (z płaskim polem)

 

(...)

 

potem dopiero wszystkie inne wynalazki jak :

 

S-Newton

 

Newton

 

S-Cassegrain

 

i inne optyczne popularne konstrukcje!

 

 

Szkoda, że nie wspomniałeś o 50% obstrukcji w RC.

 

No to widzę Januszu, że Astrokrak produkuje głównie same wynalazki ;D

 

W naszym R_C 330/8 obstrukcja nie przewyższa 33% więc nie wiem skąd wziąłś to swoje 50%, chyba z jakiegoś fotograficznego, ultra jasnego zmodyfikowanego systemu R_C np BRC-250/4 jak chyba pamiętam.

Firma Astrkokrak produkuje to co zamawiają klienci bo to firma dla klientów a nie dla mnie, ja w nej tylko pracuję ;) ;) ;)

A to że klientów u nas jeszcze nie wszstkich stać na zakupy teleskopów z górnej półki i mało ich zamawiają świadczy tylko o stopie życiowej naszego społeczeństwa a nie profilu działalności firmy, choć i tu się ruszyło bo zamówione obecnie są 4 maksutowy 150/10, 3 deltagrafy 330/3 i jeden RC-330/8 tak więc mam pełne ręce roboty, a zapomniałbym o realizowanym hiperbolicznym deltagrafie 610/4,5 dla kolegów z Wrocka

;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku te wynalazki jak piszesz są odzwierciedleniem zapotrzebowania na rynku i zasobnością portfela klienta. Niestety mało by się znalazło chętnych na APO czterosoczewkowe, a nawet dwu. Do tego dochodzi zrobienie tego w detalu- komu to będzie się opłacało ??? Nawet seryjnie to cena kosmiczna jak na polskie realia. Wiesz jaka jest jakość apo i wiesz najlepiej ile kosztuje. Byłeś u Ludesa ;D, ma Waldek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że w życiu liczy się wynik.

 

Czy wy sądzicie, że większość astroamatorów w ameryce i europie używa 4 soczewkowych APO i RC. Większośc używa Newtonów, SC i apochromatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ale to Mirku niestety nie ta większość robi większość odlotowych fotek w galeriach wzbudzajacych nasze ochy i achy tylko ta mniejszość ze sprzętem i montażami z Hi Endowych półek i odpowiednim zstażem w branży astrofoto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz i co z tego, że będę miał w Polsce FSQ-106 na wypaśnym Losmandy jak i tak kolegów z Arizony i Kanarów nie przeskoczę. Powiedzmy sobie prawdę w naszych warunkach klimatycznych to my możemy konkurować w astrofoto Księżyca, Słońca i jasnych planet to wszystko.

Choćby z tego powodu nie będzie tu rynku na takie wynalazki ich się poprostu nie da u nas wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Przeskoczyć nie przeskoczysz klimatu to prawda ale co za problem jako obywatel Europy wypadać z nimi na obserwacje na takie np Canary raz do roku na tygodniowe astrosesion 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyć nie przeskoczysz klimatu to prawda ale co za problem jako obywatel Europy wypadać z nimi na obserwacje na takie np Canary raz do roku na tygodniowe astrosesion 8)

 

No to Januszu wracamy do definicji teleskopu podróżnego.

Dla mnie max ETX-125. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podróżny to jeszcze może być PROCJON na 24-kołowej naczepie ::) ;D

 

Można wyróżnić kilka stopni podróżności:

 

1) da się przewiźć - np wspomniany procjon ;D

 

2) da się przewieźć samochodem osobowym

czyli jedziemy na obserwacje, warszty itp.

 

3) jedziemy na wakacje i zabieramy teleskop samochodem, czyli teleskop dzieli miejsce z tobołami

 

4) jedziemy gdziekolwiek i jak się uda to sobie popatrzymy

a) samochodem - ETX125

B) pociągiem np mały refraktor, lornetka, rubinar500 itp.

 

no i różne astrozboczenia np. jedziemy z rodziną na wakacje maluchem a na dachu 33cm R-C ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i różne astrozboczenia np. jedziemy z rodziną na wakacje maluchem a na dachu 33cm R-C ;D

 

To powinno dać wiele do myślenia fantastom...Wyobraź sobie Arktura na...rowerze ;D ;D A do tego żonka na ramie a dzieciaki na bagażniku...

no i zawsze można kupić Niwę ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Proponuje kilka kategorii trawelera ;D ;D ;D

1) podróżny, lotniczy jako bagaż podręczny, maksymalnie Miauchi 20x77 z futerałem

 

2) podróżny, przewoźny zwykłym autem osobowym, maksymalnie Antares

 

3) podróżny, przewoźny większym autem Kombi, maksymalnie Canopus

 

4)Podróżny przewoźny własnym Busem, maksymalnie Procjon

 

5) możliwy do podczepienia jako przyczepka za własnym autem z conajmniej 6 cylindrami, teleskop do 1 metra i masie do 1 tony :):D ;D

 

Czy o to ci chodzi Mirku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.