Skocz do zawartości

Fotografia ekstremalna planetarno - deesowa


jutomi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Genialne zdjęcie, żeby nie powiedzieć: ekstremalne :)

Ciekawe, czy dałoby się zdjąć jeszcze trochę tego gradientu? 

Z pewnością udało mi się uwiecznić genialny i niepowtarzalny spektakl na niebie. Co do jakości fotki daleki od zadowolenia. Szkoda, że nie miałem możliwości pojechać kilkaset kilometrów na południe, żeby uzyskać zdjęcie dużo lepszej jakości.

Jeśli chodzi o wyeksponowanie tego, co się zarejestrowało to chętnym mogę wysłać surowego RAWa do zabawy.

Na szybko obrobiłem jeszcze dwie sąsiednie ekspozycje, niestety jeszcze bardziej zacirrusowane.

5.JPG.8e5ba1507386061dea44ab093b183952.JPG

6.JPG.c81e2da4dd32bbab670bc1c531a5cf32.JPG

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 17:50, Behlur_Olderys napisał:

Ciekawe, czy dałoby się zdjąć jeszcze trochę tego gradientu? 

Zdjąłem trochę czerwonego, dodałem niebieskiego żeby oddać klimat nieba na początku świtu i przede wszystkim wykadrowałem zdjęcie tak, żeby poza kadrem znalazła się jak największa część cirrusa szpecącego dół ujęcia. Jestem ciekawy Waszych opinii, co jeszcze można tu poprawić? 

1a.JPG.2c64f57767355c8a4689686f17cb5b21.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2018 o 17:50, Behlur_Olderys napisał:

Genialne zdjęcie, żeby nie powiedzieć: ekstremalne :)

Ciekawe, czy dałoby się zdjąć jeszcze trochę tego gradientu? Ale i tak super - zdjęcie unikalne, co jest dosyć rzadkie na forum! :)

Pewnie, że by się dało. Tak na szybko, w celach obrazowych (niekoniecznie estetycznych, bo zdjęcie bardzo fajne):

 

removed.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z Australii mają jednak lepiej. Mars góruje u nich na wysokości 82o, więc i koniunkcja wyszła im ciut lepiej. :lol: Poza tym, mieli pod ręką FSQ 106 i FLI11002...

http://spaceweathergallery.com/indiv_upload.php?upload_id=143494&PHPSESSID=b90cillpv074neqig5hgt7k1v1

Raffaele-Esposito-marte-M8-M20-2018-19-03-sp_1521911341_lg.jpg.4a2dd47ac928f877f55ec4d93bd84a22.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Już w przyszłą środę wczesnym rankiem pojawi się sposobność wykonania kolejnej fotografii ekstremalnej planetarno-deesowej.

Możliwość uwiecznienia tej interesującej koniunkcji będą mieli jedynie mieszkający na południu Polski i podłączeni do zdalnych teleskopów położonych dobrych kilka stopni na południe od Rysów. :icon_wink:

Szczęśliwcy będą mogli liczyć na taki kadr (wizualizacja: SkySafari 6 Pro):

2062314702_MarsiM8.jpg.006ccf1ef9883be257f0f3462494c8d8.jpg

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.