Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy - co robę nie tak?.


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem się zapytać bo jak na razie avikowanie i stackowanie Planet i Ksieżyca w ogóle mi nie wychodzi.

Nie wiem gdzie szukać przyczyn - może być tego dużo i wszędzie więc postanowiłem się zapytać "wyjadaczy" astrofoto od czego zacząć.

Więc tak.

Avikuję bużdżetową kamerką planetarną Bressera 2,0Mpx z wbudowanym filtrem IR/UV Cut.

Sprzęt to Achromat 150/1200.

Pokażę Wam dwa zdjęcia zstackowane z ostaniej sesji.

Na razie obróbka wygląda tak, że  wrzucam do PIPP i tam wyrównuję położenie i generuję AVI dla Autostackerrta (PIPP trochę też chyba poprawia jakość materiału).

Program którym nagrywam to Sharp Cap - którego jeszcze nie ogarniam. Na razie mam problem z ustawieniem kontrastu, bo albo jest za jasno albo robi się bardzo ciemno.

Na począrtek Wenus, tutaj jestem lekko zadowolony, bo udało mi się dość dobrze zlikwidować aberrację. I chyba tylko tyle....

 

Drugi to Księżyc gdzie miałem bardzo duże problemy z poprawnym ustawieniem kontrastu, mam jeden taki filmik gdzie kamerka co chwilę zmienia jasność z bardzo ciemnej na jasną. totalnie nie wiedziała jak się ustawić (to zdjęcie z innego filmiku).

 

Czy są jakieś prostsze programy, które trochę pomogą i poprowadzą nagrywanie i obróbkę?

Co mogę zrobić lepiej?.

 

17_41_39_pipp_e11111111_ap27.tif

17_58_57_pipp_g7_ap522_conv.tif

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytania o software.

AutoStackert-czy ten program sam wybiera najlepszą klatkę referencyjną?.Pytam bo przed stackowniem i po obraz w prawym oknie zawsze pokazuje 1szą klatkę i to zdjęcie niewiele się różni od 1szej klatki załadowanego filmu.

Registax-fajna funkcja wyboru najlepszej klatki.Mam jednak problem z finalnym zdjęciem.Program zawsze generuje zdjęcie z wycinka całego stacka, to co jest w ramce i kalibruje to okienko do normalnego rozmiaru zdjęcia.Nawet jak ręcznie użyję allign pointów na całej klatce to i tak na końcu program pokaże tylko wycinek z ramki. - pewnie coś robię nie tak, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze.

Dziękuję Panie Wessel, że jako jedynemu Ci się chce opdowiadać w takich podstawach.

Mimo że mam instrukcje tych programów, cały czas coś mi nie wychodzi.

Właśnie zrobiłem stacka z Registaxie 6. z opcją "Do All..." i i tak wychodzi mi takie zdjęcie.

Co więcej jak klikam ReAllign -  (czy jakoś tak) i wracam do Set Alligment, to program widzi właśnie tylko taki wycinek stacka.

Za każdym razem muszę ładować od nowa Avika  i robić wszystko od nowa, upierdliwe to trochę.

 

17_58_57.tif

17_54_21.tif

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwszy stack wczoraj zlozylem z pomoca tez slabego sprzetu jak na aktualne trendy (kamerka neximage model #93712), krece w wx astro capture poniewaz kamerka nie jest kompatybilna z innymi programami... Mialem malo material (okazalo sie ze nawet niepelny ksiezyc zlozylem) filimiki stackowalem w image composite editor a jego stacki nakladalem w paincie wiec istne sredniowieczne metody :D a efekt taki. Pierwszy stack w zyciu... Biorac pod uwage aktualna pogoed w Devon nastepny material moze za miesiac 

pierwszy stack1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.