Skocz do zawartości

Test nowego silnika Astropolis


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie mam AdBlocka, ani w telefonie, ani na kompie. Wpisuję w przeglądarkę "astropolis.pl", otwiera mi się główna strona, loguję się, i klikam w ikonkę "gazety" (w wersji mobilnej po prawej stronie ekranu, trzecia od lewej, w wersji komputerowej też po prawej stronie, opisana jako "Unread content", zaraz obok "Oznacz jako przeczytane". Gdy działało, to po kilknięciu w tę ikonkę pojawiały mi się wszystkie tematy, w których pojawiły się nowe posty od czasu mojej ostatniej wizyty (czyli zalogowania). Przeglądałem to co mnie interesowało, a przed wylogowaniem się klikałem "Oznacz jako przeczytane", żeby wszystkie tematy oznaczyć jako przeczytane, i wylogowywałem się. Działało to normalnie przez kilka lat, a od jakichś 2 tygodni przestało... Spróbuję ustawić filtry tak jak na Twoim screenie - czas dam jako 365 dni, a status przeczytania jako "nieprzeczytane" - działanie powinno być analogiczne do "pokaż nową zawartość od czasu ostatniej wizyty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wylogowywanie powoduje u ciebie jakiś reset ciasteczek? Na swoich urządzeniach raczej nie powinieneś się wylogowywać (nie ma takiej potrzeby). Może gdzieś masz ustawione jakieś zabezpieczenie przechowywania danych o sesji? Nie wiem, dziwna sytuacja. Nie potrafię jej zreplikować po naszej stronie. Nikt też nigdy nie raportował tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, o żadnym resecie ciasteczek nic nie wiem - w swoim sprzęcie i oprogramowaniu nic nie zmieniałem od ok. roku, a jeszcze niedawno wyświetlanie nowych postów działało bez problemu.

 

Ustawiłem teraz filtry tak jak na obrazku, i działa - tzn. po zalogowaniu i kilknięciu w ikonkę pojawia się lista tematów z nowymi nieprzeczytanymi postami, czyli to o co mi chodziło. Tyle że takie ustawienie filtrów powoduje równocześnie, że po przeczytaniu temat z tej listy znika, co mnie wkurza, bo czasem chcę wrócić do tego, co już przeczytałem w czasie danej sesji. Gdy działało normalnie, to przeczytany temat nadal był na liście, tylko już "niewyboldowany" - bo pokazywane były wszystkie tematy z postami które pojawiły się od czasu poprzedniego zalogowania. Kurczę, może teraz po prostu jakieś ustawienia filtrów zaczęły się wykluczać, i dlatego funkcja zwraca pusty zbiór gdy ustawię filtry tak, jak były wcześniej (gdy działało), czyli żeby pokazywało tematy z nowymi postami...?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest problem ogólny, ale spotykam się z uciążliwością tego typu, że gdy się chce zacytować fragment postu (funkcją: "cytuj"), mimo zaznaczenia tylko fragmentu tekstu, powiela się cały post ze wszystkimi załącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał:

Sprawdziłem kilka przeglądarek (Chrome, Firefox, Opera, Edge) i rzeczywiście przeglądarka od Microsoftu jako jedyna nie wyświetla tej opcji...

Potrzeba kontra przyzwyczajenie. Wybrałem "potrzebę". Nowa przeglądarka - nowe możliwości. Wszystko działa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaPa napisał:

Czy jest szansa na powrót tagów były mega użyteczne chociaż nie wszyscy używali... Może coś mam wyłączone ?

Nie ma ich systemowo, bardzo zawalały nam główna stronę przez co ludzie mieli poczucie przeładowania i chaosu. Tak naprawdę opinia, że nasza główna jest teraz czyściejsza jest wynikiem tego zjawiska. Badałem klikalność w tagi i ich ilość wynosiła kilka na dzień (średnio 8-10), co przy kilkudziesięciu tysiącach innych nie jest jakaś znaczną ilością.

 

Pozwól mi zrozumieć, do czego konkretnie je używałeś i jaką codzienną funkcjonalność straciłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o utrzymywaniu tagów  na głównej stronie - tam pewnie są zupełnie nie potrzebne ale w ramach tematu to owszem. Ja używałem do indeksowania prac czy wpisów potem dzięki temu mogłem sobie szybko wyszukać zwłaszcza w galerii. Trochę szkoda że nie wszyscy to robią ale co zrobić. Wyszukiwanie po słowach nie zawsze znajduje albo zupełnie nie to co potrzebuję.

Trudno to nazwać codzienną funkcjonalnością ale i priv używam sporadycznie co nie znaczy, że nie jest potrzebny.

Tak więc może zostawić widoczność i dostępność tagów na poziomie posta/tematu i możliwość ich używania i wyszukiwania natomiast na głównej czy w działach można poukrywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MaPa napisał:

Tak więc może zostawić widoczność i dostępność tagów na poziomie posta/tematu i możliwość ich używania i wyszukiwania natomiast na głównej czy w działach można poukrywać.

No właśnie systemowo nie dało się tego zrobić. Jeżeli są aktywne, to wyświetlają się na głównej. Zapiszę sobie, żeby to przerobić "ręcznie". Tagi wrócą.

PS. Jeżeli chcesz np wyświetlić swoje wątki w galerii, to jest na to prostsza sprawa (jeżeli jeszcze nie zauważyłeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, szuu napisał:

Troche dziwnie wygląda nazwa wątku (a raczej ogłoszenia na giełdzie) gdy spotka się z długim „tagiem” i nie za szerokim ekranem... :P

 Główna strona na wyświetlaczu 1024 pix wygląda tak:

image.png.7fc0fa72e6ac70495bcdaa27f16698b1.png

 W tym wypadku problemem jest brak skalowania statusów, które zaczynają zagarniać sporą część ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tytuł jest inline zamiast tabelki to się to sensowniej układa gdy jest mniej miejsca.

albo po prostu nie przewidziano że ktoś wymyśli takie długie tagi do giełdy...

 

zmiany:

html[dir="ltr"] .ipsContained_container > span:not( .ipsHide ) {
    display: inline; /* było: table-cell */
    padding-right: 3px;
}
html[dir] .ipsContained_container > span.ipsContained {
    display: inline; /* było: table */
}

blob.png.3d5008ddc8263f71904b94cd12c58755.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c    n    s    s

h    i     i     ą

o    e    ę

c    k           z

i     t      z    a

a    ó           d

ż    r      g    o

      y     ó    w

z    c      r    o

      h      y    l

d                 e

r     k     n    n

u    u     a    i

g    l

i     t      d     :)

e    u     ó

j     r       ł

      a

s    c      i

t     h

r            w

o    p     s

n    i      z

y    s      y

      z     s 

w    e     c

              y

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.