Skocz do zawartości

Okulary średnioogniskowe


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiamy się z Marvasem nad poszerzeniem kolekcji szkiełek i słoików o"średnioogniskowe", szukamy narazie "u nas" więc zwróciliśmy uwagę na trzy następujące:

 

1. Celestron Axiom - 7 elementowy

15 mm

LER 7 mm

pole70st

765,- w promocji

 

2. Vixen LVW - 8 elementowy

13 mm

LER 20 mm

pole 65st

849,-

 

3. Astrokrak SWA

14 mm

LER 16 mm

pole 82st

595,-

 

Mieliście doczynienia z którymś, a może ze wszystkimi?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Te Antaresy SWA testowaliśmy na wiosennych Bieszczadach na teleskopie Darka B. Soligorku MT-800, szkoda że Cie z nami nie było EMDE bo miałbyś już o nich własne zdanie, spytaj Darka bo ja nie miałem do nich praktycznie zastrzeżeń poza długością :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pentaxów i naglerów ten SWA nie ma porównania ,ale to okular z innej bajki cenowej.

mimo to oceniłem go bardzo wysoko, praktycznie inne moje okulary ( no może poza lantanem) leżały w pudełku smutne :P .

Ostrość oceniłem na około 70 % pola widzenia ,punktowość gwiazd w centrum pola widzenia porównywalna z lepszymi okularami(jak wyżej),

Dla mnie argumentem za była średnica 1 1/4 cala z uwagi że mój Soligor ma niestety tylko taki wyciąg.

Byłem na 90% napalony na kupno ale niestety spóźniłem się i nie było ich już w ofercie.

Czytałem już drugi wątek i myślę że w takim towarzystwie jak wymieniałeś będzie niestety troszkę dalej a patrzyłem już przez wiele naglerkó i pentaxów.

SWA to wybór z pewnością bardziej ekonomiczny prz bardzo niewielkim spadku jakości.

Najlepiej byłoby je bezpośrednio porównywać bo przez SWA patrzyłem osiem miesięcy temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam okularu LVW-13 z ETX-125UHTC od ponad roku i jestem z niego zadowolony.

Daje bardzo ładne obrazy o wyskoim kontraście. Ostre, punktowe obrazy gwiazd.

LER 20mm daje duży komfort w prowadzeniu obserwacji. Pole widzenia 65 st. może pozostawiać lekki niedosyt, szczególnie przy obiektach rozciągłych. Do "wad" można zaliczyć wagę, która wynosi 420g - oczywiście przy "większym" montażu problem znika.

 

PS. Z racji pierwszego "wejścia" na forum pozdrawiam wszytkich kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.