Skocz do zawartości

DSS 4.1.0


AMR

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Gajowy napisał:

Daje szanse na mnóstwo rzeczy, których brakuje na rynku. Np. na stackowanie z przesunięciem (tak, aby ruchome obiekty, np. planetoidy były punktami).

CO prawda nigdy tego nie testowałem, ale DSS ma chyba moduł stackowania komety, więc i inne obiekty też powinny się pod to załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Iluvatar napisał:

CO prawda nigdy tego nie testowałem, ale DSS ma chyba moduł stackowania komety, więc i inne obiekty też powinny się pod to załapać.

To prawda, jest kilka takich narzędzi, które podążają za widocznymi pikselami, ale mi chodzi o to, by stakował zdjęcia z zadanym przesunięciem, nawet jeśli komety/planetoidy na nich nie widać. Dopiero po zestakowaniu staje się widoczna. Tego zdaje się nie robi nic, z popularnego softu, za wyjątkiem Astrometriki - ale ona nie obsługuje (i raczej nie będzie obsługiwać 64 bitów).

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AMR napisał:

Nie, dla dss to silnik do rawów. Dlatego powinieneś zacząć u nich.

No ale wg nich mój X-T1 powinien być w pełni obsłużony, ale tak nie jest niestety. I to nie jest wyłącznie moja wiedza i opinia. No cóż nadal trzeba będzie rawy konwertować do tifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wtw napisał:

No ale wg nich mój X-T1 powinien być w pełni obsłużony, ale tak nie jest niestety. I to nie jest wyłącznie moja wiedza i opinia. No cóż nadal trzeba będzie rawy konwertować do tifa.

wystaw gdzieś sampla, sprawdzę z innego toola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HAMAL napisał:

Przy rejestracji tragicznie ustala FWHM, 332 bije go na głowę :wacko:

 

Szybko ale do dupy, podobnie jak AS

dlatego to jeszcze beta - zgłoś błąd tu

https://github.com/LucCoiffier/DSS/issues

albo na grupie:

https://groups.yahoo.com/neo/groups/DeepSkyStacker/info

 

opcjonalnie opisz tu (3.3.2 vs 4.1.0) i ja to tam im przekleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program rejestrując klatki wyłapuje ilość gwiazd wyrównania, jakość tła i WFHM, aby jako uśredniony wynik wielu czynników jakości klatki podać "Score" ale ten parametr jest niewiele wart więc wolę się posługiwać wyjściowo WFHM i o ile (też nie idealnie) starsza wersja sobie z tym radziła o tyle po przepuszczeniu niedawno męczonego 3 dni znanego na wylot materiału puściłem go teraz na próbę i wyszła jakaś porażka. Z najlepszym wynikiem pojawiły się klatki które nigdy tam się nie powinny znaleźć. Jako astrofotograf DS będę w tyłek całował tego kto wreszcie stworzy program który po zaznaczeniu odpowiedniego ptaszka 10x wolniej ale 2x lepiej będzie analizował klatki. Szybki to on sobie może być dla początkujących ale z czasem człowiekowi zależy na dokładności, choćby miał rejestrację na noc do rana puszczać.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwartość kodu daje nadzieję, że jakość będzie górowała nad szybkością. Przy naszej aurze każdy foton przełożony na obraz jest podwójnie cenny. O szybkość można walczyć, gdy są dobrze działające algorytmy. Później dla wymagających szybkości można pokusić się nawet o zdalną dystrybucję obliczeń np. na kilka domowych lub firmowych maszyn. Zamiast nudzić się przy pracach biurowych mogą zrobić coś pożytecznego ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 23:51, HAMAL napisał:

Program rejestrując klatki wyłapuje ilość gwiazd wyrównania, jakość tła i WFHM, aby jako uśredniony wynik wielu czynników jakości klatki podać "Score" ale ten parametr jest niewiele wart więc wolę się posługiwać wyjściowo WFHM i o ile (też nie idealnie) starsza wersja sobie z tym radziła o tyle po przepuszczeniu niedawno męczonego 3 dni znanego na wylot materiału puściłem go teraz na próbę i wyszła jakaś porażka. Z najlepszym wynikiem pojawiły się klatki które nigdy tam się nie powinny znaleźć. Jako astrofotograf DS będę w tyłek całował tego kto wreszcie stworzy program który po zaznaczeniu odpowiedniego ptaszka 10x wolniej ale 2x lepiej będzie analizował klatki. Szybki to on sobie może być dla początkujących ale z czasem człowiekowi zależy na dokładności, choćby miał rejestrację na noc do rana puszczać.

Możesz to jakoś w "sample" ubrać dla porównania? jedna klatka czy screen? 

64bit tak samo się zachowuje jak 32? Z tego co widzę są jakieś różnice chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 22:39, Iluvatar napisał:

CO prawda nigdy tego nie testowałem, ale DSS ma chyba moduł stackowania komety, więc i inne obiekty też powinny się pod to załapać.

@Gajowy oczywiście że tak.

Z shiftem zaznaczasz obiekt i klikasz go na każdej klatce. W finalny stacku masz obiekt punkt, reszta kreski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2018 o 23:51, HAMAL napisał:

Jako astrofotograf DS będę w tyłek całował tego kto wreszcie stworzy program który po zaznaczeniu odpowiedniego ptaszka 10x wolniej ale 2x lepiej będzie analizował klatki.

Próbowałeś AstroPixel Processor?

Jak coś to całować nie musisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _Spirit_ napisał:

Próbowałeś AstroPixel Processor?

Jak coś to całować nie musisz :)

:uhm: mówisz? Będzie chwila to obadam :)

 

a z całowaniem to wiesz.. taka przenośnia... pisane pod wpływem emocji... chyba nie będziesz egzekwował  :D

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.