Skocz do zawartości

Teleskop dla 6latka


An An

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jestem tu nową i totalnie zielona w temacie. Coś mi się wydaje że mój Syn ma wiedzę większa ode mnie ;)  ale do tematu... 

Junior zazyczyl sobie teleskop na urodziny, więc teraz pytanie co kupić??

Sklepy polecają mi trzy modele, ale powiem szczerze zamiast sluchac rad osób którym moze zależeć na sprzedaży danego modelu wolę posłuchać rad praktyków. 

Jako że to będzie pierwszy nasz taki zakup to chciałabym żeby nie był zbyt skomplikowany w obsłudze no i żeby nie kosztował majątku. 

Obserwacje będą głównie w terenie wiejskim. 

 

Z góry dziękuję za wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnego teleskopu. To ma sens JEDYNIE, gdy rodzic sam zamierza zaangażować się w obserwacje nieba. 

Wtedy jest nadzieja, że dziecko też będzie coś z tego miało. Pewności brak. 

6cio letnie dziecko samo nie da rady i może zrobić sobie krzywdę. Np gdy postanowi sprawdzić co jest na Słońcu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kjacek napisał:

Nie kupuj żadnego teleskopu. To ma sens JEDYNIE, gdy rodzic sam zamierza zaangażować się w obserwacje nieba. 

Wtedy jest nadzieja, że dziecko też będzie coś z tego miało. Pewności brak. 

6cio letnie dziecko samo nie da rady i może zrobić sobie krzywdę. Np gdy postanowi sprawdzić co jest na Słońcu... 

U nas właśnie mój syn zaczął przygodę z obserwacjami w wieku 6 lat. Też byłem zielony i też wertowałem fora w poszukiwaniu odpowiedzi co kupić. padło na Sytę 6 z olx za 500wek. Stwierdziłem że za te pieniądze to sensowny wybór oczywiście jeśli nie mieszka się w bloku na x..piętrze.  Minęły 2 lata i syna nadal interesuje się astronomią i nadal jeździ ze mną na obserwacje, dodatkowo wciąga w to innych.  Po pierwsze nie kupować  nowego bo faktycznie jak minie to się sensownie odsprzeda, dwa dobrze mieć kogoś w okolicy kto podziela pasje i ma sprzęt do obserwacji, raz by zobaczyć  jak faktycznie widać w okularze i jak ma się to do obrazków i zdjęć  z google:). Od tego należało by zacząć. Potem wyznaczyć jakiś budżet i szukać sensownej dla siebie konstrukcji tak by nie przepłacić. Jeśli to ciemne niebo na wsi to może faktycznie jakiś 8" newton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie  teleskop to:

Refraktor Sky-Watcher 80/400

lub

Synta 6 na dobsonie (Werni74 pisał o 8 ale nie wiem czy nei będzie za duży)

 

Jeśli nie musi to byś teleskop to może lornetka 10x50 na statywie fotograficznym (przyda się też w dzień) ?

 

Oczywiście będziesz musiał się zaangażować, w mojej rodzinnej miejscowości jest koło astronomiczne dla dzieci i młodzieży, obsługą sprzętu zajmują się dorośli "przyszłość narodu" interesuję się raczej już wycelowanymi obiektami. 

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.