Skocz do zawartości

"Oddam" refraktor 150/1200 w dobre ręce!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

:'( :'( :'(

Nie widzę nigdzie giełdy, więc wrzucę tutaj.

 

Sprzedam teleskop - refraktor Celestron CR150HD (C6-R)! Stan idealny, sprowadzony z USA w styczniu (czarny). Zestaw składa się z:

 

1. Tuba optyczna w komplecie akcesoria 1.25cala; (uchwyty, szukacz 8x50, złączka kątowa, okular, barlow 2x, CDROM Soft, itp.) -150/1200 - 4000 zł. (sprawdzona w testach optyka - b.dobra)

 

2. Montaż EQ5 w zestawie z długim cięgnem i oryginalnym statywem (przeciwwagi) ALU - 1600 zł.

 

3. Ultra stabilny, niemiecki statyw (geodezyjny) z drewnianymi nogami - 650 zł

 

4. Możliwość zakupu innych akcesoriów 2 cale (złączka Astrokrak, barlow Astrokrak, okulary)

 

Sprzedaje, bo zmieniły mi się preferencje i czas inwestować więcej. Astrofoto CCD! W komplecie duże pole negocjacji :)

Przykład: 1 + 2 = 5200 zł

 

A poniżej dokładne zdjęcie mojego refraktora (Jachranka):

 

p4050026.jpg

 

KONTAKT: adam@procreative.pl lub mobile: 600 825 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi Wan Kenobi: Nie masz zamiaru sprzedawać tego refraktora

Jesion: Nie chcę sprzedawać tego refraktora

Obi Wan Kenobi: Wyjdziesz teraz z baru i przemyślisz swoje życie

Jesion: Wyjdę teraz z baru i przemyślę swoje życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

El..., Jesion chce mieć najpierw solidne Gemini 41 bo zapalił się do astrofoto a co na nim powiesi potem to czas pokarze!!!

Zobaczysz że wróci do takiego samego z apokorektorem II jak się odkuje po montażowych inwestycjach ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El..., Jesion chce mieć najpierw solidne Gemini 41 bo zapalił się do astrofoto a co na nim powiesi potem to czas pokarze!!!

Zobaczysz że wróci do takiego samego z apokorektorem II jak się odkuje po montażowych inwestycjach ;D ;D ;D

 

Ty mnie prowokujesz, czy żartujesz ;)

Sam wiesz, że w astrofoto niestety rządzą inne prawa niż w visual - a szczególnie w CCD. Mam już dosyć zmieniania sprzętu co pół roku. Wolę co kilka lat :) Z chęcią bym sobie go zachował, ale jednak to trochę $ w budżecie jest! Zobaczymy, czy się w ogóle sprzeda. Jak nie - to jego trzeba będzie powiesić na Gemini na początek!

 

Co do tuby, rozglądam się i doczytuje o tych R-C. Na pewno nie mam wątpliwości co do technologii - raczej kwestia producenta. Pożyjemy, zobaczymy!

 

Powiedz mi, czy twoje R-C można u kogoś zobaczyć - chociaż efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dwa pierwsze RC-330/8 pojechały do Norwegii i Niemiec a obecnie buduje się na wakacje trzeci dla klienta z Polski z którym będzie zapewne lepszy kontakt przez forum.

Gostek już ma do niego komplet Naglerow i Aksjomów i uganie się teraz za montażem, pewnie też kupi Gemini 41 z pełnym wypasem ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czy twoje R-C można u kogoś zobaczyć - chociaż efekty?

 

Adamie jeżeli się zdecydujesz na RC od Janusza to zrób tak kup gemini, zamów RC, na gemini powieś lunetę, sprzedaj EQ-5. Pamiętaj, że jak chcesz mieć RC prawie od ręki tzn. poczekać ze 2-3 miesiące to zamów je w Optique-unterlinden, jak możesz poczekać z rok to zamów u Janusza ale przez ten czas musisz coś miec do patrzenia bo zwariujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze RC-330/8 pojechały do Norwegii i Niemiec a obecnie buduje się na wakacje trzeci dla klienta z Polski z którym będzie zapewne lepszy kontakt przez forum.

Gostek już ma do niego komplet Naglerow i Aksjomów i uganie się teraz za montażem, pewnie też kupi Gemini 41 z pełnym wypasem ;D ;D ;D

 

O... to z chęcią skorzystam z kontaktu z klientem. Rozumiem, że on go do foto kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion...chryste...aż tiku na (całej) twarzy dostałem...chyba mam stan przedzawałowy... musisz pisnąć gdzie kupujesz gemini41 (Polak Węgier dwa bratanki????)...no i za ile i targuj rabat!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Wolfi'ego (http://www.teleskop-service.de/). Cena jeszcze nie znana dokladnie! Dlaczego tam? Ze wzgledu na dostepnosc przyjaciol blisko siedziby. Jeszcze generalnie szukam innych rozwiazan, bo tak jak mowilem chce kupic montaz na pare lat - wiec tu nie podejmuje sie decyzji w 5 dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, od dłuższego czasu celuję w zestaw do astrofoto. W pierwszej kolejności chcę kupić dobry montaż. Gemini nie znam - mało o nim w sieci. Przymierzam się raczej do CGE Celestrona - mają być za 2 miesiące w Himpolu. Niestety, narazie jeszcze nie podali ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesionie;

 

W jaki rozmiar oraz producenta celujesz?

RC to gabarytowo duży sprzęt. Chyba nie kupujesz to obserwacji balkonowych? Czy z montażem w 60kg się wyrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC to piekna rzecz, Adam przesłał mi na priva parę rzeczy, poczytałem popatrzyłem. Rzeczywiście to jest chyba sprzęt hi-end. Odpada problem aperturowości dużych APO (a co za tym idzie wymiarów), małego pola "cassegreinowego", i kupa innych spraw. Fotki RC to urealniona bajka.

P.s. Wydaje się, że to nie sa tylko astrografy ale i teleskopy do vizual????

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.