Skocz do zawartości

"Oddam" refraktor 150/1200 w dobre ręce!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jesion,

choroba u Ciebie rozwija sie szybciej niż zakładają statystyki oraz lekarze... Następny krok, to sprzedaż samochodu i mieszkania.

 

Niestety :) A znasz jakiegos dobrego terapeute zajmujacego sie takimi zjawiskami? ;D Cale szczescie dobr doczesnych jeszcze nie musze sie wyzbywac! Ale w sumie samochod tak duzy nie jest mi potrzebny??? Musze skonsultowac z zona, czy jej tez na pewno jest potrzebny samochod - hmmm, pomysl interesujacy, ze tez nie wpadlem na to wczesniej!!! ;D ;) Jest lato, ostatnio jej jakis wypasiony rower kupilem, moze niech nim jezdzi do pracy :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie planuje go za czesto wozic. Bede instalowal na wlosciach wiejskich! Ale spokojnie - zanim stanie u mnie R-C troche wody w wisle uplynie!

 

Co do marki - glownym kandydatem jest R-C (330) Janusza, ale musze to najpierw zobaczyc. Idealem jest RCOptics.

 

Dla mnie wazniejszy jest montaz teraz niz optyka. O R-C pisalem jako docelowym sprzecie. Moze bedzie szybciej, moze pozniej. Ale chce miec juz jedna strategie inwestycyjna pod tym katem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja Adamie, jest bardzo interesująca. Jeżeli możesz proszę Cię o podanie dokładnej wagi - 1. tuby optycznej

2. Całości na statywie alumuniowym (w/g celestrona jest to chyba coś około 25,5 kg ?)

3. Całości na statywie drewnianym.

Pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, ale jak ja to wszystko mam zwazyc niby??? Na pewno nie ma problemu z noszeniem tego. Zdazylo mi sie, ze w jednym reku pod pacha nioslem statyw, a w dloni trzymalem glowice z zamontowanymi przeciwwagami, w drugiej rece nioslem tube optyczna. Nie jest to jakis problem :)

 

Mysle, ze te wartosci w necie sa pewnie prawdziwe:

Shiping weight (z pudlami i innym smieciem w srodku/akcesoria itp) 2 pudla - 19.3 + 8 kg

 

Total Net weight: 20.9 kg

 

To sa dane standardowe. Jak dolozysz naglera kilogramowego + zlaczke 2" + barlow 2" to pare kilo dojdzie ;)

 

Statyw dodatkowy (super) kupiony w firmie http://www.topcon.com.pl znajdziesz go w oferta/akcesoria/statywy - to ten najwyzszy model - 680 brutto zl. Zaplacilem jeszcze za przerobke glowicy!

Nie mam pojecia ile ona wazy po przerobce. Doszla do niego metalowa glowica (bardzo solidna - zero luzu), ktora troche dociazyla - co jest akurat zaleta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Zobaczymy, czy się w ogóle sprzeda ....

 

spoko, wszak wszystko jest kwestią ceny,

zejdziesz z ceną do 3500 złociszy to zaraz będziesz miał kilku

chętnych - ja jako pierwszy ;-)

 

Rafał

 

To jakby mnie przycisnelo - to byscie mnie tak wykolowali??? Za 3 tys??? To bym chyba musial nie dojadac, zeby taki sprzet sprzedawac za takie pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups no to teraz pora na Gemini? A moze RC zawiesic przez rok na jakims badziewiu a Gemini pozniej? ;D ;D ;D Sam mam to samo -100 pomysłow.

A właśnie, kiedyś padło pytanie odnośnie przydatności RC do obserwacji wizualnych a a odpowiedzi chyba nie było (co do astrofoto to chyba nie ma watpliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.