Skocz do zawartości

ZWO OAG


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy ktoś ma może oag od ZWO i da jakąś opinię? Chciałbym go używać z TS65q i canonem, więc nie ma znaczenia dla mnie backfocus. W internecie rok temu były opinie, że niektóre sztuki miały jakiś luz przy mocowaniu kamery guidującej, ale może to poprawili?

 

link https://astronomy-imaging-camera.com/products/accessories/zwo-oag/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

OAG do mnie przyszedł, jeszcze prawdziwego testu nie mogę zrobić (złączki) . Wygląda dość solidnie, na początku był luz, ale zauważyłem, że mogę dokręcić jeszcze jedną śrubką mocowanie kamery i już luzu nie wyczuwam. A żeby być pewnym , że luzów nie ma to mogli dodać śrubkę zaznaczoną białym kółkiem w miejsce czerwonej kropki. Według mnie to by wyeliminowało luzy na 100%. Pytanie dlaczego tego nie zrobili ??? Chyba, że źle myślę.

 

Ogólnie wrażenie ok, ale to mój pierwszy oag więc nie znam innych. Piszę to bo może ktoś się zastanawia nad zakupem.

 

 

 

1.jpg.4b33bb2f0a2363a630098cabb5940f53.jpg2.thumb.jpg.ad5c9d1ac3a469d2be12906d6fe154bd.jpg

 

Zdjęcia z messangera, więc jakość kiepska.

Edytowane przez TomekDw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekDw napisał:

A żeby być pewnym , że luzów nie ma to mogli dodać śrubkę zaznaczoną białym kółkiem w miejsce czerwonej kropki. Według mnie to by wyeliminowało luzy na 100%. Pytanie dlaczego tego nie zrobili ??? Chyba, że źle myślę.

No a jak byś wtedy regulował ostrość? Tu musi być śrubka możliwa do odkręcenia ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

No a jak byś wtedy regulował ostrość? Tu musi być śrubka możliwa do odkręcenia ręką.

No tak , ale ostrość regulujesz raz przecież. Wtedy możesz wyregulować na jednej śrubie, a potem dokręcić tą mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekDw napisał:

No tak , ale ostrość regulujesz raz przecież. Wtedy możesz wyregulować na jednej śrubie, a potem dokręcić tą mniejszą.

Teoretycznie raz. Być może jako taka ostateczna kontra by się to sprawdziło. Ale jeśli zamienisz obecną śrubę na imbus, to również uda Ci się mocno zakontrować (tylko będzie niewygodnie regulować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekDw napisał:

... Według mnie to by wyeliminowało luzy na 100%. Pytanie dlaczego tego nie zrobili ???.... 

To są właśnie takie detale,  które dziela oag za 500PLN, a 500€!

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.