Skocz do zawartości

Eksperyment z IGŁĄ... się nie udał


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, HAMAL napisał:

 

43 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Pytanie czy wersja Pro nie niweluje już przynajmniej częściowo  tego problemu?

 

20 minut temu, HAMAL napisał:

Cholera wie. Nie ma pewności czy wszystkie nie-pro mają problem, czy pro niweluje dowiemy się z czasem. Warto poczekać :uhm:

Pamiętam jak na wariata kupiłem 224 teraz mam mega ampglow, poczekał bym chwile na wersje 1.3 bym miał prawie gładko.

A doczytaliście do końca...? PROBLEM ROZWIĄZANY!

Post #134: wspólny ASCOMowy driver do kamery fotografującej oraz guidującej, gain'y i offset'y - nigdy ich nie lubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, HAMAL napisał:

Za eksperta od kamer też się nie uważam, są tu Chłopaki co ciemnymi prądami itp parametrami obracają jak ołówkiem, ja się specjalizuje w organoleptycznym wyciąganiu max skali :D i troszkę znam teorii zasad działania :)

 

 

To może ktoś z ekspertów mógłby przeanalizować ASI183MM pod kątem współpracy z obiektywem Samyang 135 f/2 i opcjonalnie z TEC140 zredukowanym do f/5,2?

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Kamera ta przykuła moją uwagę bardzo dużą czułością QE84% jak jednak się okazało to nie jest czułość w Ha :(

w Ha kamera pozostaje na poziomie ok 60% pytanie jaką czułością w Ha charakteryzuje się np. ASI1600?

Z góry dziękuję za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarzyna B. napisał:

To może ktoś z ekspertów mógłby przeanalizować ASI183MM pod kątem współpracy z obiektywem Samyang 135 f/2 i opcjonalnie z TEC140 zredukowanym do f/5,2?

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Kamera ta przykuła moją uwagę bardzo dużą czułością QE84% jak jednak się okazało to nie jest czułość w Ha :(

w Ha kamera pozostaje na poziomie ok 60% pytanie jaką czułością w Ha charakteryzuje się np. ASI1600?

Z góry dziękuję za pomoc,

khem... ten tego, jakby Ci optyka zawadzała jakoś w nowym układzie, to ja bym tego TECa przygarnął ;) Ciekawe tylko czy mnie stać :D

Pozdrawiam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo powyższy wykres jest dla Aśki1600, która ma peak nieco powyżej 60%

dla wersji 183 jest tak jak piszesz:

cytat ze stronki Asi:

'Sony’s back-illuminated Exmor R technology, giving it excellent Deep Sky performance. ASI183 QE peak reaches a remarkable 84%. In Ha channel, QE is still a over 60%'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.