Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dodam, że o dziwo wczoraj seeing wczoraj miałem całkiem dobry.

A tutaj wersje lekko resize;)

Saturn17_08_18_1.jpg

Saturn 17_08_1.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Saturn w RGB z 11 lipca - SCT 8" + Point Grey Firefly. Filtry wizualne - pomarańczowy 21A jako R, Solar Continuum jako G i niebieski 80A jako B. Pierwszy raz udało mi się uzyskać jasniejszy kolor pierścienia niż tarczy. Wersja normalna i drizzle 1,5x

OscB.png.c2da3456ebbd418135ffaf4b9e422866.png

999267731_OscBdrizzle15.png.9af7ed42b51aa4d5a3e1e40c312121f3.png

• Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 25.07.2018 o 17:35, marcin.p1 napisał:

Z dzisiejszej nocki pierwsze podejście do Saturna w tym roku.

SK 150/1200 Eq5 Synscan GoTo, neximage 5,

Saturn 25.07.18r..jpg

2.jpg

Nie wiem czy tak specjalnie dosyć ciemno zrobiłeś te Saturny? Widać, ze fotki mają potencjał, jak to się mówi, a ja mam dosyc ciemno ustawiony monitor i ledwo co widać. Ja bym kliknał w programie graficznym na jakąś opcję rozjaśnienia (np. w Corelu Paint Shop mam taki przycisk "korekcja zanikania") - przepraszam, ze na Twoim materiale, ale chciałbym tez sie dowiedzieć Twojej opinii i innych, czy takie rozjaśnienie ma sens.

1029886956_Saturn25_07_18r..jpg.da62decb08769a5decf216ca71f9d606x.jpg.d4d67e5d3e86746b294afb4ab70c0bf0.jpg

2.jpg.3d4942a326acd08cd2829c64f45141d4x.jpg.b470c30066148199c53de633e0d432d5.jpg

Edytowane przez JSC
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wczoraj przez chwilę było jako tako spokojne powietrze. Potem już tylko gorzej. SCT 10" z filtrem IR-Pass 658.

video0020 18-09-19 19-38-12xxx.jpg

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na aktualnie panujące warunki obserwacyjne - super! Bardzo fajny pierścień C, no i Cassini na całym obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje pożegnanie z Saturnem i Tytanem w sezonie 2018. Pozostał jeszcze materiał do zestackowania z letnich miesięcy i nie mam pojęcia kiedy się za to zabiorę, kompletny brak czasu :(

30.09.2018

ED80 / Barlow Hyperion 2,25 / ASI 224

AS_P10626_stack-3.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Polecana zawartość

• Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 19 odpowiedzi
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 11 odpowiedzi
    • Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych
      W związku z sąsiednim wątkiem o zasadach przyjmowania stypendiów, po Waszej radzie zdecydowałem się założyć zbiórkę crowdfundingową na portalu zrzutka.pl. W tym wątku będę informował o wszelkich aktualizacjach, przychodzących także po zakończeniu.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 85 odpowiedzi
    • Mamy polską zmienną z zaćmieniowym dyskiem protoplanetarnym
      W ten weekend, korzystając z danych ASAS-SN (All Sky Automated Survey for Supernovae), wykryłem nieznaną do tej pory zmienną typu R Coronae Borealis. To jedna z najrzadszych typów gwiazd zmiennych - do tej pory odnaleziono zaledwie ~150. Ich poszukiwanie nie należy do najprostszych, gdyż swoimi wskaźnikami barwy (B-V, J-K etc.) nie wyróżniają się zbytnio, dlatego szybciej jest przeszukać krzywe blasku.
        • Lubię
      • 18 odpowiedzi
    • Odkrycia 144 gwiazd zmiennych
      W tym temacie przedstawiam wyniki trwającego pół roku amatorskiego projektu, którego celem było wyszukiwanie nowych gwiazd zmiennych. Podsumowując, udało mi się znaleźć 144 gwiazdy zmienne, jedna z nich to współodkrycie z Gabrielem Murawskim - układ binarny o znacznej ekscentryczności. Postanowiłem więc zakończyć projekt, by móc zając się tematem spektroskopii średnich rozdzielczości.
        • Kocham
        • Dziękuję
        • Lubię
      • 9 odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.