Skocz do zawartości

Uszkodzony flat box?


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Zwątpiłem w swoją flatownicę. Ale zanim wywalę, albo przerobię na foto-ramkę, dopytam, bo nowa kosztuje kilka setek.

Czy to co poniżej świadczy o tym, że flatownica dożyła swych dni? Wiele flatów widziałem, ale iXa jeszcze nie :icon_eek: (wyciągnięty dla podkreślenia kuriozum które się tam odbywa). Moje ograniczone pojmowanie cudów optyki nijak nie potrafi sobie wyobrazić scenariusza, w którym teleskop mógłby wymalować coś takiego mając sprawnego flatboxa na łbie.  Okiem tego na niej oczywiście nie widać. 

 

Pozdrawiam.

 

 

flat2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry obroc ja o 90st i zobacz czy X się rusza. Jak tak to problem z flatownica. Zrób skyflata i sprawdź czy przypadkiem ten flat jednak taki nie jest. 

Czy to jest przez L? 

 

To jest screen z Maxima, czy co? Mi najlepiej flaty ogląda się na rozciąganiu MOON. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pojedynczy Fit skonwertowany do .png by łyknęło forum. W załączniku bezpośrednio złapany z Maxima w trybie moon. Tak dla L (flaty robie na tym samym filtrze którym palę klatki do skalibrowania), pomęczę go jeszcze w różnych ustawieniach i przez Ha. Dzięki za sugestie.

 

flat3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ha prawie nie ma winiety, a na L flat szaleje. Pomysł najpierw nad czyszczeniem. Pyłki znacząco blokują dopytać fotonow. 

Jakie różnice są w wartościach ADU dla najciemniejszego i najjasniejszego miejsca? Jeżeli kilkaset lub kolo tysiąca to ja nie przejmowałbym się. Gdy flat poprawnie kalibruje klatkę L to wszystko jest ok. Jado poprawnego działania flata potrzebuje biasa. Ewentualne inne szkoły mówię, że zamiast biasa dawac dark flata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cień migawki mechanicznej kamery, bo taką masz - zgadlem? Podkładasz pod flatownice trzy warstwy brystolu i po problemie. Czas naświetlania musi być powyżej 1 sekundy!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo z ML 8300. Dopiero bo zastosowaniu brystolu czasy weszły powyżej 1 sekundy i flaty mam miodzio, za chwilkę pokażę :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile stackujesz do master flata? 10 styknie czy pociągnąć dalej? BTW, kombinowałem przez chwile nad podniesieniem migawki i walnięciem serii, ale nie do końca mam rozgryzione jak ML czyści sobie pixele. To jest jakoś powiązane z migawką, kłapnięcie jest chyba zintegrowane z resetem matrycy, nie potrafię wywołać samego resetu bez shuttera, tych opcji tam trochę jest, a nie bardzo mam ochotę grzebać bez pełnego zrozumienia co mam pod skalpelem. Obstawiam że ML8300 i ML 3200 (taki jak mój) mają tu te same opcje i elektornike, więc jak masz to opanowane i chęć na poświęcenie chwili na opis to ja chętnie poczytam :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 flatów i robię  w Maximie Masterflata. Te kamery mają opcję czyszczenia matrycy z pozostałości ładunku elektrycznego po każdej klatce, ale trzeba uważać na ustawienia w Maximie. . Zrobię Ci screen ustawień może wieczorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2018 o 06:18, wessel napisał:

To cień migawki mechanicznej kamery, bo taką masz - zgadlem? Podkładasz pod flatownice trzy warstwy brystolu i po problemie. Czas naświetlania musi być powyżej 1 sekundy!

Dokładnie - to jest cień migawki. Przy FLI i tego typu migawce, to nawet i 3 sekundy może być minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.