Skocz do zawartości

tuning skyluxa


gerszi

Rekomendowane odpowiedzi

Z otrzymywanych postów wynika, ze montaze skyluxa są rozne . Czasem łożysko 45,2 wchodzi bez problemu , czasem otwor na os w RA nie jest w osi z korpusem i włożonym łożyskiem / wystarczy górą rozwiercic do 13 mm / i wszystko pasuje . Czasem osie są różnej grubości , otwór na łożysko zwezający sie .

Wszystko zależy jak sie trafiło . Przy skladaniu trzeba wziąść poprawkę na rozrzut wykonania montaży . Np. nie trzeba do konca nabijac duzego łożyska do korpusu w RA jak ciezko wchodzi , wtedy nie daje sie podkladek pod zebatke i pasuje itp.

Jedno jest pewne w tych montazach włożenie w osi RA pod zebatkę łozysk radykalnie zmienia prace tego montazu. Nawet nie trzeba wymieniac tulejek hamulca na metalowe , bo dokładniej jest wywazany .

 

Z mojego doświadzenia wynika,że jak włożysz blaszke 0,5 mm w koło to nie włożysz łożyska .moze tylko z 6 , 8 pasków 0,5 dystansujących łożysko ?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie napedy stosujecie do skyluxa ?

Ja mam do EQ2 . Moj naped ma mala zebatke zazebiajaca na duza co jest na osi slimaka .

Silniczki do EQ1 nie maja tej zebatki i sa bezposrednio mocowane do osi slimaka bez posrednictwa zebatek . To na podstawie zdjec tych napedow .

Naped montuje wkladajac go na bolec co jest w montazu .

Prdkosci tych silniczkow powinny byc wlasciwe bo przekladnie tych montazy maja to samo przelozenie .

 

Wymienilem zdjecie na ostrzejsze, choc i tak automat nie tu ostrosc chwyta

Chinskie slimacznice maja na ogol te same przelozenia i silniczki powinny obrotami pasowac .

Na pudelku pisze EQ-2 M

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zbig :) Przyjrzę się dokładniej w domu jak to wygląda. Twoje zdjęcie wszyło ciut niewyraźnie ale myślę, że wiem już o co chodzi. Jeszcze dla pewności zadam jedno pytanie, czy napęd Celestron - napęd w jednej osi CG-3 (EQ-2) dostępny w DO to jest to samo co napęd Oriona EQ-3M dostępny w Astrokraku i czy wersja Celestronowa nadaje się do tego? Ze zdjęcia wnioskuje, że posiadasz wersję Oriona.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym powrocic do lozyskowania osi RA w skyluxie . Czasem nie jest to takie proste poniewaz sa rozne aluminiowe korpusy z dolu w osi RA .

Mam teraz taki co korpus w ogole nie jest w srodku podtoczony i lozysko nie wejdzie . Ponadto w zebatke w RA bardzo ciezko chodzi os RA i nalezaloby otwor na ta os troche powiekszyc . Jest mozliwe, ze taki montaz to starsza wersja . Wyglada na to, ze trzeba z osobna wymyslac co i jak . Lzysko w RA pod zebatka i opierajace sie na niej jest konieczne . Tylko zaleznie od posiadanego korpusu wlozenie go jest sprawa prosta albo wymaga jakis kombinowan.

W tym co lozysko pasowalo to w dolnym korpusie byla takze tuleja w ktorej os RA wkladano , w wersji z pustym srodkiem korpusu nie ma podtoczenia na lozysko .

Ponadto w nowszej wersji zebatka byla centryczna z osia i nie bylo luzow czy wiekszych oporow w zaleznosci od pokrecenia montazem . Choc moze to byc kwestia przypadku . Kupujac teraz ten telep warto wybrac z najdokladniej zrobiona zebatka . Luzy slimaka i opory krecenia nim powinny byc stale niezaleznie od polozenia glowicy zmienianego kreceniem slimaka .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.