Skocz do zawartości

Tajna wiedza w astrofoto - dzielić się, czy nie? Dyskusja.


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnych czasach wielu młodych i zdolnych ludzi zapomina o podstawowych zasadach a ich chęć wybicia się sprawia, że nie mają skrupułów przed żadnym uczynkiem. Kolega sprzedając podpowiedź Jolo z ditheringiem na tym forum jako przebłysk własnej inwencji (nie bezpośrednio, lecz pośrednio) oraz dodając do tego mój incydent, utwierdził mnie w przekonaniu, iż z tego formatu zjawiskiem mamy do czynienia.

 

Bardzo bym prosił o nie komentowanie w wulgarny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przestańcie mi zarzucać brak chęci dzielenia się widzą, robię to od lat, od 2003 roku od astro4u, a na Twoim Forum Adam, robię ciężko robotę. Gdzie Ty jesteś gdy nowy pyta o pierdoły? Gdzie Ty jesteś, gdy jego wypieszczone wymarzone zdjęcie bez żadnego komentarza spada na 2 stronę?

Wiecie ile zajmuje zrobienie takich opisów/tutoriali ze zdjęciami ?

Wessel podobnie, zbyt dumny, zbyt dostojny, aby się w młodych grzebać, ale wystarczająco odważny aby tu głupotę napisać. Rusz dupę i zacznij młodym tu pomaga, zleciało się ostatnio ich trochę, jest sporo pracy, a angażuje się jedynie kilka osób.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, nie mieszaj mnie do tego. Pomagam, uczę, wyjaśniam pokazuję i przypominam tu i na zlotach. Na tyle na ile mam czas. I jak wiesz dostaję za to w dupę. Więc zejdź ze mnie proszę. Zobacz ile mam postów na forum - polowa z nich to są uwagi, porady. Mało?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elitarna grupa nauki obróbki na programie na który niewielu stać.

 

Ja wymyśliłem jak w darmowym DSS-ie uniknąć powszechnego problemu zbyt małej ilość wykrytych gwiazd i zrobiłem na ten temat wyczerpujący tutorial dla wszystkich.

 

http://indexhamal.pl/astrofotografia/DeepSkyStacker_Problem.htm

 

Sam się wprosiłeś :)

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HAMAL napisał:

Elitarna grupa nauki obróbki na programie na który niewielu stać.

Jeśli Wessel robi to za darmo, to jest największym "frajerem" bo kursy obsługi programów tego typu to naprawdę ciężką kasa. Szacunek dla niego, że to robi.

Hamal, czego Ty się boisz? Że ktoś zrobi lepsze zdjęcie od Ciebie? Nie martw się, już robią. Co komu po tajemnej technice skoro można zrobić lepiej  ogólnie dostępna techniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wessel napisał:

Brawo Ty! A mnie i kolegom do kieszeni nie zaglądaj, moja sprawa na co wydaję pieniądze.

Ale Ty nie pomagasz malućkim, lecz kolegom w elitarnym gronie, więc ponawiam wniosek, rusz d.. i zacznij uczyć nowych na forum, bo jak na razie potrafisz jedyne krytykować ich zdjęcia.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaawno temu bylem na imprezie z moją byłą, pani psycholog. Zarzuciła mi, ze nic nie robię a jedynie napied...am wszystkim o sobie męczę ich tym,m. Ty głupia kobieto, mówię, ja tu haruję od 4h a ty takie bzdury pierd....sz. Robię z siebie debila, aby rozśmieszyć smutasów, wciągam do rozmowy nieśmiałych, ratuje z niechcianej adoracji Kaśkę a ty mi takie rzeczy? Foch. Zamykam gębę, nie minie 30 min i w takim towarzystwie impreza zdechnie. Po 30 min wszyscy rozeszli się do odmów. Jesteście jaka moja była, ale tego nie dostrzegacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

Daaawno temu bylem na imprezie z moją byłą, pani psycholog. Zarzuciła mi, ze nic nie robię a jedynie napied...am wszystkim o sobie męczę ich tym,m. Ty głupia kobieto, mówię, ja tu haruję od 4h a ty takie bzdury pierd....sz. Robię z siebie debila, aby rozśmieszyć smutasów, wciągam do rozmowy nieśmiałych, ratuje z niechcianej adoracji Kaśkę a ty mi takie rzeczy? Foch. Zamykam gębę, nie minie 30 min i w takim towarzystwie impreza zdechnie. Po 30 min wszyscy rozeszli się do odmów. Jesteście jaka moja była, ale tego nie dostrzegacie.

 

Nie zdradzałbym publicznie takich szczegółów swojej psychiki, Hamal. Moim zdaniem powiedziałeś tym postem więcej o sobie, niż gdybyś wyjawił te wszystkie, absurdalnie tajemnicze "techniki" dzięki którym wydaje Ci się, że masz przewagę w "czołówce wielkiej skali".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Zarzucam, iż powierzoną w rozmowie na PW nietypową technikę "guidowania dużej skali" i jej nazewnictwo, na jego użytek prywatny, wykorzystał w prelekcji publicznej która dodatkowo została umieszczona na YT, w sposób nie budzący wątpliwości zamczął rozpowszechniać pod własnym szyldem. Przytoczenie innego źródła innej banalnej i powszechnie znanej metody utwierdza w przekonaniu, iż prelegent był świadom faktu istnienia takiej konieczności, choć wiemy obaj, że w tym przypadku nie miał wyjścia. Mam jeszcze 3 wypracowane ciężką pracą "tajemne" techniki pozwalające mi znajdować się w czołówce wielkiej skali, nie zdradzam ich z wiadomych powodów, mając na względzie powyższy przykład mam obawy, że gdybym je wtedy też zdradził, mogło by z chęci "zabłyśnięcia" przed gremium, dojść do podobnego incydentu.

 

Nie rozpowszechniam niczego pod własnym szyldem - po prostu mówiłem co wiem - taki jest chyba cel prelekcji, prawda?

 

Nie ja umieściłem film na YT, nawet nie wiedziałem, że będzie rejestrowany - a ponieważ nic nie miałem do ukrycia to pozwoliłem.

 

Dithering i guiding - nie był tematem prelekcji. Nawet nie miałem o tym slajdów - padły pytania to poszukałem odpowiedzi w głowie i odpowiedziałem. BTW - Łukasza - jolo nie było na wykładzie. Podobnie nigdzie tutaj nie pisałem o tym że metoda ditheringu jest moja (sic! jak Ty w ogóle wpadłeś na taki pomysł) a jedynie jak ktoś zapytał, jak to robię to napisałem jak? Mam do końca życia powoływać się na Łukasz (przepraszam zapomniałem)

 

Bardzo się cieszę, że nie zdradziłeś mi więcej "tajemnych technik", mógłbym je niecnie ukraść w jakimś innym przypadku nawet nie będąc tego świadomym.

Nawet nie wiesz jak się cieszę!!

 

BTW - ta mega tajna technika gudingu - ponieważ i tak nie napisałeś mi o co chodzi - jak można ukraść coś co 

 

Pisałem o tym już wcześniej - ale widać Twoja zawziętość nie pozwala Ci tego zrozumieć.

Ja nie muszę błyszczeć - nie taki jest cel moich prelekcji zlotowych. Robię prelekcje ponieważ to umiem myślę, że w miarę dobrze przekazuję wiedzę (przynajmniej niektórzy tak mówili)

Jak dla Ciebie to jest gwiazdorzenie to nic tylko współczuć.

Pozdrawiam mimo wszystko. 

 

15 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Stare chłopy, a afery jak w przedszkolu w piaskownicy.

Nie, ale nie fajnie jest jak ktoś Cię nazywa złodziejem.

Miałem nic nie pisać, ale to przelało czarę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Nie zdradzałbym publicznie takich szczegółów swojej psychiki, Hamal. Moim zdaniem powiedziałeś tym postem więcej o sobie, niż gdybyś wyjawił te wszystkie, absurdalnie tajemnicze "techniki" dzięki którym wydaje Ci się, że masz przewagę w "czołówce wielkiej skali".

Masz rację, powinienem zgrywać twardziela, teraz wszyscy wiedzą, że ze mnie wrażliwy pomocny człowiek :)

 

Wieczorem pokażę Ci co znaczy przewaga w wielkiej skali, bo pisać to sobie można po próżnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz83 napisał:

Nie, ale nie fajnie jest jak ktoś Cię nazywa złodziejem.

Miałem nic nie pisać, ale to przelało czarę...

Łukasz poznałem Cię w Lipowcu i zarzuty tutaj są zwyczajnie absurdalne. Niewiele mi rzeczy w tym światku podnosi ciśnienie jak zrzędzenie że "młody się pcha i szuka wiedzy, niech sam do wszystkiego dojdzie, od początku". Dobrze że nie wszędzie tak jest bo do dziś by pisali na forum wyglądającym jak astromaniak, o ile jakiekolwiek fora by powstały.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, HAMAL napisał:

Ale Ty nie pomagasz malućkim, lecz kolegom w elitarnym gronie, więc ponawiam wniosek, rusz d.. i zacznij uczyć nowych na forum, bo jak na razie potrafisz jedyne krytykować ich zdjęcia.

Jak to czytam to mi wszystko opada co jeszcze mi nie opadło. Dalej dyskutujcie beze mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło Łukaszowi wspomnieć, że pomysła na "nadzorowanie" czy co tam jeszcze, jest zapożyczony od HAMALA i byłoby po sprawie. Nie podejrzewam Łukasza o nawet cień złych intencji, z drugiej strony trochę rozumiem HAMALA bo coś co było powierzone w jego domyśle do użytku własnego  Łukasza, stało się publiczne i niejako oddane społeczności w najlepszym razie anonimowo. 

HAMAL jeśli poczuwasz się do autorstwa choćby w części jakiegoś pomysłu czy techniki opisz daną rzecz na swojej stronie. Będzie się na co powoływać i nie będzie kwasów. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL, właśnie, Piotr4d dobrze mówi. Skoro i tak sprawa się upubliczniła, napisz tutorial i odtąd ten sposób guidingu będzie już powsze czasy nazywany guidingiem metodą HAMALA , tak jak zresztą funkcjonuje to w przypadku kolimacji ( myślę, że z dumą czytasz , jak ktoś używa w kolimacji "metody HAMALA") .

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też jestem głupi, ale ja chętnie się swoją wiedzą podziele, pewnie dlatego że tak zostałem potraktowany - Tayson bardzo dużo pomógł , i nadal pomaga jak o coś zapytam. Co prawda czasem wrzucę zdjęcie i nie dostanę feedbacku, no ale trudno. Ani na tym nie zarobię, więc odkrywając jakąś ciekawą technikę podziele się. np odkryłem że dobrze się odszumia w CameraRawFilter no i nawet napisałem tutorial o tym , dla mnie była to przełomowa technika, a zobaczyłem to u Adama Jesiona gdy wrzucił jakiś plik psd z obrobionym zdjęciem. I co czy teraz Adam mnie powinien posądzić o kradzież pomysłu? Przecież chyba o to chodzi w forum - dzielenie się wiedzą

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odpowiem Ci tak. Gadałem ostatnio na PW z hamalem, gnida :D jak zawsze był tajemniczy, nie zdradził się zupełnie, ale sugerował coś co nazywa nadzorowaniem, domyślam się, że nie guiduje w normalnym tego słowa znaczeniu, bo to szarpie za mocno taką dużą skalą, tylko pilotuje sesję po części manualnie"

 

Nie było by tematu, mógł bym śmiało ruszać rozdawać wiedzę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.