Skocz do zawartości

Akumulatorek do Canona


tomciol24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktos z Was ma jakis patent na przerobienie akumulatorka od canona 350D tak zeby mozna by bylo go podlaczyc np pod zwykly akumulator?. Wyjezdzajac w teren nie widzi mi sie podmienianie co jakis czas bateri, gdzie ich czas dzialania tez daje wiele do zyczenia.dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich całodobowych time lapsów (zostawiałem aparat w terenie w górach) użyłem przetwornicy DC/DC i małego akumulatora 12 V 7 Ah. Gotową przetwornicę można kupić na Allegro, np. coś takiego. Pozostaje tylko upewnić się, jakie jest nominalne napięcie zasilania tego Canona i dorobić połączenie (mój IXUS 230HS ma fabryczny adapter do zewnętrznego zasilania, który podpiąłem do przetwornicy).

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iluvatar napisał:

Jak już masz odpowiednie napięcie z przetwornicy, to wystarczy wywalić z akumulatorka ogniwa i przylutować się do blaszek/płytki, w zależności co akurat będziesz tam miał.

 

Godzinę temu, Zywis napisał:

panowie! Gotowy adapter na ali kosztuje około 10$

po co robić taką rzeźbę w g...?

zużyte akumulatory oddajemy do utylizacji, a do zasilania aparatu używamy odpowiednich adapterów

kupiłem ich już kilka do starszych i nowszych lustrzanek i działają bez problemów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ktore rozwiazanie wybrac bo jestem laikiem w sprawach elektroniki:)najbardziej mi zalezy na tym zeby to wszyzstko szlo ze zwyklego akumulatora

 

W dniu 4.05.2018 o 08:51, WielkiAtraktor napisał:

Do swoich całodobowych time lapsów (zostawiałem aparat w terenie w górach) użyłem przetwornicy DC/DC i małego akumulatora 12 V 7 Ah. Gotową przetwornicę można kupić na Allegro, np. coś takiego. Pozostaje tylko upewnić się, jakie jest nominalne napięcie zasilania tego Canona i dorobić połączenie (mój IXUS 230HS ma fabryczny adapter do zewnętrznego zasilania, który podpiąłem do przetwornicy).

czy to wszystko  bedzie mozna podlaczyc pod zwykly akumulator samochodowy?i co to za poloczenie trezba jeszcze dorobic?dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez tomciol24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.