Skocz do zawartości
Krzysztof66

nieostre zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Na www.astrobin.com znajdziesz setki zdjęć astro robionymi rożnymi (popularnymi) obiektywami ;)

/WS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dzięki za link, ale chodziło mi o Twoje zdjęcia astro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz robię napęd , toshiba tb6600, steowany przez arduino plus mocowanie. Silnik krokowy 2400 kroków / obr. 

IMG_20180511_083828.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Krzysztof66 napisał:

Silnik krokowy 2400 kroków / obr. 

Śliczne wibracje z tego będą :unsure: dopiero będziesz miał nieostre zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieprawda , robiłem kiedyś napęd silnikiem krokowym z drukarki, koniec lat 80 , sterowany commodore +4 wyszło całkiem ok. Niedawno chciałem wykorzystać silnik servo (przerobiony by się obracał 360stopni). Nic z tego , więc powróciłem do krokowego, sterowanego przez tb6600. pierwsze testy super !.  Żadne kupne, chiniole nie dorownają.  Dodał bym filmik ale 40MB, za duży. Zapewniam , że drgania z mechanizmu zerowe()

IMG_20180512_191151.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem dodać, iż niektórzy na forach chwalą się doskonałymi zdjęciami wykorzystując właśnie napędy za ok 300 zł. nie mając pojęcia o parametrach, ale to nie szkodzi skoro wychodzą dobrze. Inni Stakują, "milion zdjęć"komputer sam poskłada. Hm, Ok. Ja wolę zrobić to sam, sprawdzałem drgania na 4 metrowym wysięgniku, żeby nie pracować na darmo. Pozdrawiam

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.05.2018 o 13:21, Krzysztof66 napisał:

[...] zastosowaniu łożysk w montażu[...]

To w EQ3-2?

Możesz napisać coś więcej o przeróbce i efektach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.05.2018 o 20:24, Krzysztof66 napisał:

Inni Stakują, "milion zdjęć"komputer sam poskłada

nie do końca rozumiem to stwierdzenie czy to coś związane z drganiami prowadzenia (bądź ich brakiem)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aghara, mam gdzieś zdjęcia. Poszukam , ale dopiero za 10 dni wracam z delegacji. 

Pav1007 chodziło mi o to, że wolę mieć zdjęcie zrobione z długimi czasami i mam to co padło na matrycę ( nawet trochę rozmazane) niż poskładane z iluś tam, może i efekt lepszy, ale to nie jest "prawdziwe"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Krzysztof66 napisał:

Pav1007 chodziło mi o to, że wolę mieć zdjęcie zrobione z długimi czasami i mam to co padło na matrycę ( nawet trochę rozmazane) niż poskładane z iluś tam, może i efekt lepszy, ale to nie jest "prawdziwe"

A myślisz, że gdy stackujesz to nie masz długich czasów (nie mówię o lucky imaging)? 20min dla Ciebie to nie jest długi czas? Jaki czas wg Ciebie jest długi?

Nie zgodzę się z Tobą, że nie jest "prawdziwe" (zresztą chciałbym usłyszeć dlaczego tak sądzisz) - jest jak najbardziej prawdziwe, bo nie jest nic dorysowane, usunięte czy zamienione - stackowanie jedynie zwiększa poziom sygnału. Zobaczysz, że naświetlanie do pewnego momentu da Ci wyraźny przyrost sygnału a potem rosnąć będzie tylko szum. Czy uważasz, że wszyscy astrofotografowie, zbierając godziny materiału nie pokazują prawdziwych zdjęć?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam czasy gdy myślałem podobnie jak Kolega :) jak bym się w czasie przeniósł :) to jeszcze za kliszy było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, za kliszy i tak mi zostało.  Natomiast do Pav1007 , to, ze nieprawdziwe to chyba oczywiste! Składanie zdjęć odbywa się metodami numerycznymi. Zawansowane metody uśredniania, extrapolacji itp. Więc jest to proces tworzenia nowego obrazu, takiego jaki Cię zadowoli, ale nie jest to już oryginał. I tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Krzysztof66 napisał:

ze nieprawdziwe to chyba oczywiste!

no nie oczywiste, ale powodzenia w takim razie w bojach - z chęcią obejrzę Twoje zdjęcia (serio) :-) 

PS
Zdjęcia będziesz robił na kliszach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 hour ago, Krzysztof66 said:

ze nieprawdziwe to chyba oczywiste! Składanie zdjęć odbywa się metodami numerycznymi. Zawansowane metody uśredniania, extrapolacji itp. Więc jest to proces tworzenia nowego obrazu, takiego jaki Cię zadowoli, ale nie jest to już oryginał. I tyle :)

ale wcale nie ma wymogu stosowania zaawansowanych metod.

możesz ograniczyć się do dodawania klatek czyli tego samego co dzieje się przy coraz dłuższym i dłuższym naświetlaniu.

różnica w stosunku do "prawdziwego" :P obrazu będzie tylko taka, że nie będzie ograniczać cię pojemność studni i wymóg utrzymania bardzo długiego bezbłędnego prowadzenia. obrazy wyjdą równie prawdziwe jak te "prawdziwe" :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi